Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gelorolnik    2

Pytanie odnośnie MR 2015. Mianowicie czy bydło które było wpisane w biznes planie tzn. do obliczenia wejściowej wielkości ekonomicznej muszę przejąć czy ojciec może je sprzedać? Pytam bo nigdzie nie jest to sprecyzowane. Podawało się stan na dzień składnia wniosku, i w moim przypadku były kilka opasów powyżej roku. Część z nich ojciec chciałby teraz sprzedać. I tu moje pytania czy może je sprzedać czy trzeba czekać na listę i wtedy przepisać je nami i dopiero ja będę mógł je sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pamiętaj, że abyś dostał premię musisz przejąć gospodarstwo wskazane w biznesplanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

To nie w temacie Ale jak to jest z Kredytem dla Młodych pomoc w spłacie polega na tym że część oprocentowania splacaja czy ogólnie z całego kredytu 60 % i nie może przekroczyć 70 tyś euro ?

Przyłączam się do pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

Pamiętaj, że abyś dostał premię musisz przejąć gospodarstwo wskazane w biznesplanie. 

 

 ,, przejąć gospodarstwo ,, tzn.  powierzchnie gruntów ??? Bo tak jak ja zadeklarowałem w wniosku MR2014 60 szt. trzody chlewnej a  przejąłem stan 45 szt ( teraz jest około 80 szt. jeszcze nie zarejestrowałem ) I właśnie ten cytat polega tylko na gruntach ??? no bo już prawie rok minie od złożeniu wniosku MR2014 a trzoda wiadomo 3,5 miesiąca i nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Gospodarstwo to nie tylko grunty :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

Gospodarstwo to nie tylko grunty :)

 

to właśnie ja wiem, dlatego dałem cudzysłów :) ale odnosząc się do tych szt. trzody ( 3.5 miesiąca ) bydło ( byk 1.5 roku ) więc stany posiadania przez ten okres mogły się pozmieniać. I czy to wpływa w jakimś stopniu w razie kontroli ??? bo moje zlecenie przelewu poszło dokładnie 2 tyg. temu ( 3.11. z rana ) i właśnie dlatego pytam w razie kontroli ( wiem narazie muszę zarejestrować i mieć zgodność ze stanem faktycznym ) ale właśnie czy stan zadeklarowania we wniosku +/- 45 szt. a stan faktyczny +/- 60szt robi w jakimś stopniu Im ( ARiMR ) różnicę ??? ( rok czasu, to sprzedałem, to kupiłem, to się urodziło ) zadeklarowane <--> stan na tą chwilę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

a jak by było błędne konto podane to co wtedy ? w moim przypadku to raczej nie możliwe bo miałem wydrukowany numer rachunku i dołączony do wniosku - wpisywany z tyłu chyba nie był


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak podasz inne konto niż to, które jest podane we wpisie do ewidencji to będzie wezwanie do wyjaśnień. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wtedy masz do wyboru albo zostajesz przy koncie z wpisu albo piszesz oświadczenie i podajesz inny rachunek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika_925    0

Kiedy zostało wydane polecenie przelewu, że pieniążki już masz? :)

2.5 tygodnia temu :)Wniosek o płatność złożony w OR Warszawa 28.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak jestem mr to musze na wszystkie jakeis nawozy opryski miec faktury to tez jest sprawdzane skladalem na tamten nabor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jeżeli składałem wniosek na MR w 2014 roku, otrzymałem go w 2015, a pierwszy raz będę uprawiał ziemię w 2016 roku, to mam trzymać się mojego planu upraw z roku bazowego (2014) czy normalnie idę dalej i robię według roku 2016?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzymasz się upraw z 2016 roku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a co jeśli np w tym roku spadnę poniżej  Esu z początku? wystarczy tylko w 5 roku spełnić wymóg esu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Telefon z agencji, jutro kontrola. kazali przygotować" umowa dzierżawy, akt notarialny, zaświadczenie z krusu oraz potwierdzenie wpłaty składki do krus czy coś takiego. Pytali o to czy kupowane były nawozy bądź środki roślin już na mnie, ale nie, powiedziano mi, że w związku z tym że nie mam jeszcze pieniędzy na koncie kontrola będzie trochu inna. Mówię tu  o młodym rolniku 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/sejm-uchwalil-ustawe-o-ustroju-rolnym,2134213,4199

http://www.agrofoto.pl/prawo/podstawowa-norma-obszarowa-bez-niej-nie-ma-dzialalnosci-rolniczej,58292.html

 

To można tą ziemie będzie kupić bez wykształcenia czy nie ? Bo chciałbym zrobić zmiany i za pieniądze z MR kupić a wykształcenia jeszcze nie mam.

 

Wniosek o płatność złożony 18.09.2015, jakieś poprawki 21.10.2015. Kasa 18.11.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak masz coś nie tak z powierzchniami to będziesz musiał korektę zrobić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Do końca roku można a od nowego roku bez wykształcenia się nie obejdzie jak ktoś nie wierzy to niech jedzie do pierwszego lepszego notariusza zostawić parę $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

 

To można tą ziemie będzie kupić bez wykształcenia czy nie ? Bo chciałbym zrobić zmiany i za pieniądze z MR kupić a wykształcenia jeszcze nie mam.

Wniosek o płatność złożony 18.09.2015, jakieś poprawki 21.10.2015. Kasa 18.11.2015

 


MOIM ZDANIEM nie potrzeba wykształcenia rolniczego żeby kupić lub przejąć ziemie. Wydaje mi sie że plotka to totalna bzura i bezsens! Filmik mówi o tym aby zapobiec wykupowaniu polskiej ziemi przez obcokrajowca, aby bardziej ją uszanować. Tak jakbym za cene 1ha ziemi w polsce kupił np 30ha na ukrainie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj