Polecane posty

freetaxi    947

Podjadacz w PROW 2007-2013 wystarczyło ukończył szkołę rolniczą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

 

 

aha czyli ktoś mnie wprowadził w błąd.. i mi mówił, że w ciągu 3 lat mam okazać że mam zdany egzamin..

 

dziwne tylko że na świadectwie nie ma nic że to technikum na kierunku rolniczym.. bo szkoła do któej uczęszczałem była kilku kierunkowa np. rolnicza, agrobiznes, tcpg, i jakieś tam inne

tak więc nie mam już takiego stresa  że gdyby sie nie zdobylo egzaminu co raczej nie mozliwe to nie bedzie klopotow

Edytowano przez SZYMANOX
Cytowanie ostatniego posta

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zaraz, zaraz. Przelicz sobie punkty, które dostałeś bo może faktycznie ktoś czegoś nie dopatrzył i nie uwzględnił Ci tej szkoły.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

punkty mogą się zgadzać bo w momencie składania wniosku nie miałem jeszcze ukończonej szkoły (byłem na ostatnim roku) ale i tak w sierpniu miałem poprawkę

więc może chodziło nie o egzamin ale o okazanie świadectwa co mówisz? może to o świadectwo chodzi ? wniosek na młodego rolnika był składany jakoś chyba w maju a ja świadectwo miałem we wrześniu


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To zmienia postać sprawy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

czyli w każdym razie egzamin nie jest wymagany ? lecz świadectwo to dobrze bo gdyby coś czasem nie wyszlo trzeba by premie zwracać uff.. dzięki za infromacje


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam do freetaxi .Wniosek na MR składany początek wrzesnia 2015 . kiedy morze być decyzja +/- ?? i jakie dalsze postępowanie sprawy ? i kiedy pieniądze na koncie ? bo składałem na prase zwijającą a nowa na nowy sezon była by wskazana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W jakim naborze składałeś wniosek o przyznanie pomocy? W 2014 czy teraz ostatnio?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kierownik Biura Powiatowego ma 180 dni od zakończenia naboru na wydanie decyzji. Od momentu jej odebrania masz 9 miesięcy na nabycie lub wejście w posiadanie gospodarstwa, podjęcie prowadzenia gospodarstwa jako kierujący oraz ubezpieczeniu się jako rolnik z mocy ustawy i złożenie wniosku o płatność I raty. Więc pytanie mnie o to kiedy będziesz miał pieniądze w połowie zależy od Ciebie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli decyzja morze być koło marca 2016 ?? grunty przepisane mam od rodziców, ubezpieczony też jestem jako rolnik. niemam tylko zwierząt bo czekam na decyzje . więc po decyzji z marca składam wniosek o płatność 1 raty ?? i wtedy od tego wniosku mają 60 dni na wypłacenie pieniędzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypłata I raty premii nastąpi w ciągu 90 dni od złożenia wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Kolejny co w każdym poście gustuje w wodzie (morze). Jak używasz wyrazu w każdym prawie zdaniu to może naucz się jego pisowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

 

 

Teraz się nazywają tą dysleksją a dokładniej dysortografią. Kiedyś nie znali czegoś takiego i błędów mniej było.

Edytowano przez SZYMANOX
Cytowanie ostatniego posta. Kiedyś znali zasady forum i nie cytowali poprzedniego posta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hokar    0

hokar miałeś jakieś poprawki ?

Owszem, odnośnie gruntów. 2 tygodnie wyjasnialem, pobieralem wypisy rejestrów gruntów, pisalem wyjaśnienia i ostatecznie 28.10 to wszystko zlozyles razem z podaniem o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosku o płatność to raczej nie złożyłeś 28.10 bo można było to zrobić tylko do końca września. Może bardziej zmianę do wniosku albo korektę jeśli było wezwanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Czy jeśli najpierw kupie maszyny a później złoże zmianę do biznesplanu to agencja nie będzie mi robić żadnych problemów?  Czy lepiej najpierw zmianę robić ?

Dodam że zmiana dotyczy cen maszyn oraz (najpierw miałem kupić rozrzutnik 2 osiowy ale po namyśle kupuje jedno osiowy ale tej samej firmy)

 

Też najpierw pisalismy zmiany, ale teraz już kupujemy maszyne dopiero zmiane bo przez tych sprzedawców i tak już wniosek zmienialiśmy 3 razy chyba. Kupowaliśmy prasę, 3 razy pytałem gościa o dokładną i ostateczną cenę bo we wniosek chcemy wpisać. Wpisaliśmy tak jak nam podał, a przy kupnie się okazało że jednak dostaniemy jeszcze jakiś rabat. Niby dla nas lepiej, ale we wniosku zmiana. Teraz zamawialiśmy pługi Staltech. Po trzech miesiącach czekania (miało być 2-3 tygodnie) zrezygnowaliśmy i kupujemy z Akpila i znów zmiana bo cena już też inna. Takze wg mnie lepiej kupić a pózniej wpisać. Myślę że jak sie dobrze argumentuje to nie powinno byc problemu, przynajmniej nam problemów nie stwarzali. Bo tak to jest wpiszesz sobie takie i takie maszyny za konkretną kwote a pozniej wychodza wlasnie takie cyrki jak chociażby u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najpierw kupić a potem robić zmiany? A jak ARiMR nie wyrazi zgody? Ja się nie spotkałem z taką sytuacją ale opowiadał mi kiedyś klient, że w OR Warszawa rozmawiał z młodym rolnikiem, który dokonał zakupu przed zmianą a później się okazało, że ARiMR nie wyraziła niestety zgody. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny co w każdym poście gustuje w wodzie (morze). Jak używasz wyrazu w każdym prawie zdaniu to może naucz się jego pisowni

Rodzice wszystko załatwiają, a taki pseudo Młody Rolnik pisać nie potrafi, kpina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zmieńcie miejsce do pisania kto co umie,a kto czego nie ~!!!!!!!!!!!!!!!

 

Freetaxi jak tam z listą z nowego nabory lepiej pisz :D, z tego co wiem to niby wszyscy mają sie załapac, a na następne nabory mają jeszcze ciut zaostrzyc rygor.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj