Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Porób sobie zmiany.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jako użytki rolne.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

W biznesplanie podaje czego ile mam zasiane na pszenica 10ha jeczmien 8ha a co z tym gruntem na kturym stoi obora i stog oraz maszyny ? Ten grunt nie jest wykorzystywany pod produkcje roslinna to jak go nazwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrz w wypis z rejestru gruntów. Odlicz nieużytki. Wyjdzie Ci powierzchnia użytków rolnych. Te budynki też są użytkiem rolnym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freek    4

Cześć mam pytanie jeśli w biznesplanie mam wpisane zakup maszyny za np. 55tyś a kupię ją za 45 tyś to będą jakieś problemy resztę pieniędzy też wykorzystam tylko w taki sposób będę mógł zakupić więcej maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak zmieniasz przedmiot inwestycji to trzeba porobić zmiany.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freek    4

przedmiot jest ten sam tylko cenna niższa wyprzedaż starszych roczników. Zmiany lepiej robić po zakupię czy przed ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. W tej sytuacji nie. Grunt abyś wydał 70 % premii.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbirsky    0

Czy w MR 2015 można utrzymywać w jednym budynku inwentarskim własne zwierzęta razem ze zwierzętami innej osoby (ojca) ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Dzięki za odpowiedź :), sama ziemia była przekazywana, teraz nie dawno bydło przepisane zostało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Panowie, w biznesplanie podany mam zakup "agregatu uprawowo-siewnego". Nie będzie problemu jeśli zakupię agregat uprawowo-siewny talerzowy? Wiadomo cenę mam wpisaną 10tyś a jak wydam 14tyś to raczej nie było by problemu. Chodzi mi bardziej o interpretacje nazwy agregatu ;) . Nie chce mi się 2 razy jeździć ze zmianami dlatego pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

freetaxi dzięki za link, ale i tak niewiele mi to pomogło. Tzn poza tym że się upewniłem, że przy ponad 30% zmianach trzeba pisać wniosek o zmianę. Ale co kiedy ta zmiana jest krótkotrwała. Bo to chyba bez sensu co miesiąc czy dwa pisać  zmiany. Poza tym u nas w biznesplanie nie mamy wypełnianej tej tabeli średniorocznej tylko tą drugą "wielkość i struktura stada w poszczególnych latach" i wg tego liczymy te 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja to rozumiem że w ostatnim roku ma sie zgadzać w tych 30%


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

a ja mam takie pytanie czy po kontroli z MR 2015 miał ktoś jakiś odzew z ARiMR z w której składał wniosek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem (stary nabór) ojciec przepisał mi gospodarstwo , ale budynki , dom i ziemie na której są budynki mam na pół tzn od zawsze gospodrastwo było na pół i dostałem teraz pismo że nie moge mieć żadnej współwłasności i teraz każą mi wskazać które budynki są moje , a ja mam pół stodoł pół stajni , nie wiem czy wystarczy że wpiszę 1/2 stajni i 1/2 stodoły ale mam nadzieje że jakoś sie to uda wyjaśnic , miał ktoś podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freek    4

kolejne pytanie jak wygląda płacenie gotówką za faktury z pieniędzy MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

A ja pytanie z innej beczki może ktoś mi odpowie ta suma najpierw 70tys zł a później 30 tys zł czy jakoś tak to jest na cenę brutto maszyn czy na netto ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego KacperWancel może być współwłasności w młodym rolniku. Jeśli nie pozbędziesz się jej to z premii nici. Freek w przypadku płatności gotówkowej musi być odpowiednia adnotacja na FV. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Mam problem (stary nabór) ojciec przepisał mi gospodarstwo , ale budynki , dom i ziemie na której są budynki mam na pół tzn od zawsze gospodrastwo było na pół i dostałem teraz pismo że nie moge mieć żadnej współwłasności i teraz każą mi wskazać które budynki są moje , a ja mam pół stodoł pół stajni , nie wiem czy wystarczy że wpiszę 1/2 stajni i 1/2 stodoły ale mam nadzieje że jakoś sie to uda wyjaśnic , miał ktoś podobny problem ?

Podałeś działkę  w biznes planie na którę znajdują się budynki, która jest współwasnością? Czy nie uwzględniałeś, a masz ją w aktcie i się dopatrzyli?

Ogólnie masz przesrane, nie możesz mieć w żadnym momencie wspówłasności (to nawet nie forma własności, a tak na prawdę udział w niej), nie czytałeś rozporządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najgorsze, że się non stop tłumaczy, że współwłasności nie może być a ludzie i tak swoje robią. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Podałeś działkę  w biznes planie na którę znajdują się budynki, która jest współwasnością? Czy nie uwzględniałeś, a masz ją w aktcie i się dopatrzyli?

Ogólnie masz przesrane, nie możesz mieć w żadnym momencie wspówłasności (to nawet nie forma własności, a tak na prawdę udział w niej), nie czytałeś rozporządzenia?

 

Mam pole które dzierzawie od jednej pani. Całe pole ma 2,20 a ja dzierzawiełm 1,26 ha. Niestetey musiałem usunąć tą działkę z biznes planu i dopłat bezposrednich bo dwóch włascicieli na jednej działce: ja i ta pani ale nie miałem zadnych nie przyjemnosci jedynie zlożyłem aneks do umowy dzierzawy. Gorzej moze byc jesli jest to działka na której znajduja sie budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj