Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Ceny, cenami ale jak coś wyrzucasz to rób zmianę i pisz podanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

oczywiście zmiany zrobimy jednak poczekamy najpierw na pieniądze :)


a tak w ogóle ile się później oczekuje na jakąs odpowiedź pozytywną lub nie


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak zrobiłeś zmiany przed złożeniem wniosku o płatność to z reguły 2 tygodnie. A teraz to możesz i 2-3 miesiące poczekać. Przynajmniej tak mi mówili co niektórzy klienci, którym takowe zmiany robiłem po wypłacie premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

ja zlozylem aneks do zmiany biznesplanu razem z wnioskiem o platnosc 22.09 i do dzis zadnego odzewu co do zmiany.Co do wniosku dzwonila Pani z ARiMR i mowila ze wszystko ok ale o aneksie nic nie wspomniala.

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A czego dotyczyły zmiany?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

zrezygnowalem z walu do agregatu na rzecz wagi do rozsiewacza nawozu, dodam ze rozsiewacz mialem podany tylko był bez wagi, i mial nizsza cene, wal juz mam i chcialem zrezygnowac z zakupu nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile zmiany dotyczące działek, formy przejęcia muszą być zatwierdzone przed zatwierdzeniem wniosku o płatność, to zmiany dotyczące inwestycji może będą osobno rozpatrywane. Ciężko powiedzieć. Na razie polecam poczekać i przypilnować wypłaty pieniędzy. Na zmiany jeszcze przyjdzie czas. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

no nie pali sie ale jak czytam ze inni mieli zmiany zaakceptowane po 2 tygodniach, po miesiacu to pomyslalem ze z moimi jest cos nie tak:) kiedys pewnie przyjdzie powiadomienie wiec bede cierpliwie czekal:) a pieniadze pozniej przyjda na dluzej wystarcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mam pytanko. Kiedy można się spodziewać ukazania listy przysługiwania pomocy z naboru na młodego rolnika z PROW 2014-2020? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dobre pytanie. Ciężko powiedzieć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Bo gdzieś słyszałem że Agencja ma 60 dni na weryfikacje wniosków, licząc od dnia w którym kończy się przyjmowanie wniosków. Czyli jeśli się nie mylę to od 16 września 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Źle zrozumiałeś. Na wydatkowanie premii masz czas do 3 lat od wpływu pieniędzy na konto. 

 

Jakiś czas temu i ja się o to pytałem, bo źródło dezinformacji było to samo. :)

Prezenterka wyraźnie mówiła o tym, że pieniądze trzeba wydać do końca tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Bo gdzieś słyszałem że Agencja ma 60 dni na weryfikacje wniosków, licząc od dnia w którym kończy się przyjmowanie wniosków. Czyli jeśli się nie mylę to od 16 września 

 

niestety źle słyszałeś ponieważ ARiMR ma 180 dni na opublikowanie listy od zakończenia naboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2

Na poczatku tego roku dostalem 100tys na mlodego rolnika. odrazu wydalem 70tys na nowe maszyny. Jak i kiedy musze sie rozliczyc z tych pieniedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W swoim Oddziale Regionalnym do 3 lat od wpływu premii na konto. Potrzebne Ci będą FV i potwierdzenie przelewu jeśli płaciłeś bezgotówkowo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Moje zlecenie o płatnośc poszło do Warszawy i za premie kupuje ziemie. Moje  pytanie jest takie, czy moge 70tys zapłacic przy notariuszu? czy lepiej zrobic przelew? te 70tys jest jako zaliczka, reszta kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz zapłacić gotówką ale pamiętaj o odpowiedniej adnotacji w akcie, potwierdzającej ten fakt (zapłacono w obecności notariusza).


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jestem na etapie składania sprawozdania z realizacji biznesplanu i mam pytanie odnośnie jednej z tabel, a dokładniej chodzi mi o 

2. Zakres zrealizowanych inwestycji

spełniałem wymóg wydania 70% kwoty na zakup ciągnika gdzie dołożyłem jeszcze do tej kwoty swoje pieniądze i uzupełniam wiersz w tej tabelce pt.

ciągniki rolnicze |Liczba zrealizowanych typów inwestycji w ramach operacji ....WPISZE 1..| Jednostka miary szt| Wielkość wskaźnika  .. I tu nie wiem co wpisać :( ..... | Całkowita wartość inwestycji (zł) ... Tu wpisać kwote bruttto czy netto...

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:A9OrX_QJByQJ:www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/186%2520A/spr_z_rea_biznesplanu_bhj.doc+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

okej, dzieki freetaxi;) to przy rozliczaniu sie z agencją wystarczy mi akt notarialny, tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wystarczy sam akt notarialny. A jeśli będziesz płacił człowiekowi przelewem to wtedy jeszcze potwierdzenie przelewu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jestem na etapie składania sprawozdania z realizacji biznesplanu i mam pytanie odnośnie jednej z tabel, a dokładniej chodzi mi o 

2. Zakres zrealizowanych inwestycji

spełniałem wymóg wydania 70% kwoty na zakup ciągnika gdzie dołożyłem jeszcze do tej kwoty swoje pieniądze i uzupełniam wiersz w tej tabelce pt.

ciągniki rolnicze |Liczba zrealizowanych typów inwestycji w ramach operacji ....WPISZE 1..| Jednostka miary szt| Wielkość wskaźnika  .. I tu nie wiem co wpisać :( ..... | Całkowita wartość inwestycji (zł) ... Tu wpisać kwote bruttto czy netto...

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:A9OrX_QJByQJ:www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/186%2520A/spr_z_rea_biznesplanu_bhj.doc+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

 

@freetaxi  podpowiesz jak to wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2

W swoim Oddziale Regionalnym do 3 lat od wpływu premii na konto. Potrzebne Ci będą FV i potwierdzenie przelewu jeśli płaciłeś bezgotówkowo.

 A moze byc kopia faktury? Czyli wlozyc fakture i potwierdzenie przelewu do koperty i wysłać do agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj