Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

i pytanie po co oni  to sprawdzaja jak jakis madry wpadnie na pomysł na rezygnacje po dostaniu decyzj to po co było płaci tym kontrolelom za ta kontrole strata kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

mam pytanie. MR2014 Zmiana struktur zasiewów żeby nie przekroczyła 30% dotyczy tylko w roku docelowym ??? przejąłem gospodarstwo Maj 2015 i nie był uprawiany rzepak ( i nie jest ujęty w biznes planie )  a teraz ja zasiałem 5 ha i przekracza 30% ( ogólna pow. gospodarstwa 13ha ) . Więc robić  zmianę ???? Bo już troszkę zgłupiałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio kolega był się rozliczac w toruniu i podczas jego wizytyy był  ktoś inny równoczesnie rozlczany prze innego pracownika i ten  facet rozliczał starą maszynę na młodego rolnika czy to jest możliwe aby kupować  używane maszyny na młodego rolnika z naboru z tamtego roku bo ten pan co sie rozliczął powiedział że się pozmieniało i można kupowac stare maszyny ? czy toprawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Batista1902 poczytaj tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/C/MR_zgodnosc_struktury_produkcji_poprawiony.pdf a jeśli chodzi o zakup używanych maszyn to można to śmiało robić i taką do 5 lat i starszą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

witam wszystkich troche pytanko z innej beczki czy wiadomo coś czy będzie Młody rolnik w 2016 roku ?? :-) pozdrawiam

Edytowano przez milosz1713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Konkretnego terminu nie ma ale rozporządzenie poniekąd reguluje termin naboru - będzie w pierwszym kwartale roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Konkretnego terminu nie ma ale rozporządzenie poniekąd reguluje termin naboru - będzie w pierwszym kwartale roku. 

 

ok dzięki jak coś można się do ciebie zgłosić ?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zapraszam :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jesteś przed wypłatą premii czy już po?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie powinno być problemu o ile spełnia normy. Ale proponuję Ci wcześniej wysłać pismo z zapytaniem do Centrali tak abyś rozwiał wszelkie wątpliwości i nie miał potem żadnych problemów z rozliczeniem inwestycji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

a dostane w ogóle decyzje o pozwoleniu lub niepozwoleniu zmiany biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

w czwartek dzwonila Pani z agencji z Wa-wy i Powiedziala ze we wniosku wszystko ok tylko musze isc do regionalnego ARiMR wpisac drugie imie do ewidencji producentow i powiedziala ze 04.11 przygotuje wniosek o przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

Ja tez pismo o zatwiedzeniu zmian dostałem dopiero po miesiącu. dzisiaj mineło 25 dni od tego listu, wniosek o płatnośc 28 wrzesnia. Kasy brak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

Ja wniosek o płatność 28 września, poprawki ( spadek po zmarłym ojcu więc trudna sprawa ) dziś wszystko git. Jutro idzie zlecenie przelewu  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Ja też wniosek skladalem 28.09 kasy jeszcze nie ma :D w tamtym tygodniu dzwoniła jakąś naburmuszona pani ze czynsz mam na umowach nie wpisany.I robiłem aneksy. Ja nie wiem czemu te baby są takie nie do życia w Tych urzędach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czynsz kolego musisz mieć podany w umowie. Temat był wałkowany już kilkanaście razy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

ja wniosek o płatność złożyłem 18.09.2015 i do dzisiaj nie mam kasy bo natrafiłem na taką Panią, której się w ogóle nie spieszy - dosłownie! miałem jedną poprawkę poszła raz dwa i u niej leżała do piątku 30.10.2015 tego dnia miała zrobić zlecenie do przelewu czy zrobiła nie wiem nie będę wydzwaniał tylko czekam :) a do 18.11 mają końcowy termin więc dużo czasu nie pozostało :>

Pani powolna ale miła przynajmniej po głosie :D


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj