Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ciastek12    44

Jak ma odzwonic skoro nr prywatny? :blink:  Boże widzisz a nie grzmisz...Powinieneś dostać złote widły za ten komentarz.                                                                            PS. Przepraszam za post nie na temat ale nie mogłem sie powstrzymać :wacko:

Edytowano przez ciastek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

a ja mam pytanie tak trochę odbiegające od tematu

bo jak bym miał kontrole to mogą mi się przyczepić o łąkę, która była zaniedbana przez poprzedniego właściciela tzn. z jednej strony jest rów oddzielający więc ok ale z drugiej strony jest jakby "syf" ludzie mający działki czy tam ogródki wyrzucają swoje śmieci stamtąd mimo, że jest słupek graniczny robili to za poprzedniego właściciela, zaś kawałek dalej frajer 3-5 metrów przyorał mi łąkę przez kilka lati teraz tyle wyszło - no i mogą mi się o to przyczepić

więc pytanko ile by wziął geodeta za wyznaczenie i wkopanie nowych słupków granicznych ? jestem z wlkp

szukałem w necie ale nigdzie nie znalazłem tylko nt jakiś budowli domów

bardzo proszę o info

no i jak by nie patrzeć za tę stronę mamy uciętą dopłatę z ARiMR


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro jest słupek graniczny to w czym problem?? Ustalić miedze gdzie powinna być i dosiać trawę. Z działkowcami pogadaj żeby nie wyrzucali na twoje a jeśli będą dalej to robić do zgłosisz to na policje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Jeśli chodzę teraz ostatni rok do szkoły to mógłbym skorzystać z MR gdyby naboru był w 1 kwartale 2016 r ? Byłbym w tedy jeszcze uczniem ale moim zdaniem nie ma to chyba żądnego znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

Na csk nie licz bo to tylko dla mafi. Przy składaniu wniosku wystarczy ze na kolanie spiszesz umowę dzierżawy z ojcem wiec za rok tez będziesz mógł startowac

Umowa dzierżawy gruntów to z tego co wiem to chyba musi być poświadczona przez gminę, a nie tylko kawałek papierku podpisany przeze mnie i tatę bo tak to każdy w przypadku jak by nie dostał dofinansowania to by po prostu wyrzucił umowę jakby jej nigdy nie było. A po za tym czytałem w poprzednich postach, że przy dzierżawie nie dostał punktów za przejęcie gospodarki w całości bo to nie jest trwałe przejęcie tylko na okres 10 lat.

 

Jeśli uda Ci sie załapać na MRcsk to bierz na zakup ziemi.

A za MR kup sobie punktowany sprzęt/budowlankę lub co tam chcesz jeśli masz wystarczająco punktów.

 

Myślałem właśnie z tej tabeli środowiskowej wziąć na zmianę dachu z eternitu na blachę (budynek 35 m x 15 m) ale po przeliczeniu wychodzi raptem koło 0,3 pkt dodatkowo a z kolei boję się tej biurokracji. Czy można założyć blachę samemu czy też trzeba nająć firmę zewnętrzną aby mieć fakturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

no właśnie problem jest taki, że słupki graniczne są tylko na odległości 10m a dalej ich nie ma i nie wiadomo jak konkretnie idzie granica na mapce jakoś ze skosu ale dokładnie nie wiemy..

to nie jest takie proste jak Ci się wydaje.. śmiecić śmiecą i będą dopóki tam się nie odgrodzi i nie posprząta tego syfu jak będą znowu śmiecić wtedy wojne można robić i policję wołać

 

ile taki geodeta może wycenić ? jak do 500zł to by nie było źle a jak powyzej to już kiepsko


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

A liczba punktów ma wpływ na kolejność przysługiwania wniosków czy niema to na nic wpływu byle by uzyskać wymagane 15 pkt ? I przez ile lat po uzyskani MR jest się za niego uważanym to znaczy przez ile lat obowiązują zwiększone dopłaty i 60% zwrotu w MG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

W nowym naborze kolejność nie ma znaczenia bo jest mało chętnych i widać, że dostanie każdy kto te 15 pkt dostanie i spełnia kryterium min 13 tys wartości ekonomicznej gospodarstwa. Oddziały powiatowe już "wypunktowały" wnioski, można iść się zapytać kto ile dostał pkt(przynajmniej ja otrzymałem taką odpowiedź), ale z zaznaczeniem, że wnioski będą jeszcze rozpatrywane przez tam kogoś innego i wtedy nastąpi ponowna weryfikacja i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

miałem dzisiaj kontrole z agencji w sprawie działek które zadeklarowałem w biznesplanie na młodego rolnika i wszystko było by dobrze gdyby nie jedna działka połozona nad sama rzeką która przez wczesniejszego dzierżawce nie była użytkowana i problem polega na tym ze osoby kontrolujące stwierdziły ze tutaj cytat ,,P-0,00 ha bagno,zadrzewiona". Poradzcie w jaki sposób można tą sprawe załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Prawdopodobnie będziesz musiał zrobić zmianę i pomniejszyć powierzchnię użytków rolnych we wniosku. Nie spodziewaj się raczej problemów :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to kiepska kontrola lepiej bys mial gdybys mial działki pomylone i wpisane inaczej uprawy tzn  na działce gdzie ma być pszenica rosla kukurydza i na odwrót  panowie czy 9 arów róznicy miedzy tym to jakis problem będzie i jak jest tolerancja w MR2015

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

 a odwołać sie nie można? Bo zadeklarowałem w biznesplanie ze za premie na młodego rolnika kupie ziemie która własnie dzisiaj kontrolowali razem z ta działka nad ta rzeka która i tak bede urzytkował. tym bardziej nie wiem teraz czy punktów mi nie zabraknie bo miałem tylko 15,5 punkta a działka ma powierzchnie niecały hektar?  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy oni sa uczleni na te zakupy ziemi i je kontrolują bo akurat tak samo dzialki do zakupu skontrolowali i co naj lepsze że tylko do dzis kontrolują to chyba będzie lista za niedługo tak powiedzieli panowie od gpsu

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Damiancyk17 odwołać się można zawsze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mns-lewy    0

Umowa dzierżawy gruntów to z tego co wiem to chyba musi być poświadczona przez gminę, a nie tylko kawałek papierku podpisany przeze mnie i tatę bo tak to każdy w przypadku jak by nie dostał dofinansowania to by po prostu wyrzucił umowę jakby jej nigdy nie było. A po za tym czytałem w poprzednich postach, że przy dzierżawie nie dostał punktów za przejęcie gospodarki w całości bo to nie jest trwałe przejęcie tylko na okres 10l

Jako urządzający wystarczy spisać umowę na kolanie z ojcem. Napewno bo ja tak zrobiłem. Dzwoniłem do agencji i sie dowiadywałem. Przy składaniu wniosku rownież bezproblemowo. Dopiero w momencie przejęcia gospodarstwa muszę mieć umowę dzierżawy poświadczoną na 10lat. Jak sie nie dostanę to wycofuje wniosek. Wiec jest obejście aby startować "co roku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według mnie to nie jest wyjście z sytuacji. Masz już tytuł prawny. Okres 12 miesięcy już Ci leci. Wycofanie wniosku i zerwanie umowy dzierżawy nie pomoże.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Geodeta za 500 zł ? zapomnij żeby ci czasem dwójki nie zaśpiewał ceny są kosmiczne niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam przelew młodego otrzymałem w lutym 2015 roku kiedy mam im wysłac zaśiadczenie o podleganiu w pełnym zakresie ubezpieczenia rolnym przez rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Ja bym wysłał dopiero w marcu albo kwietniu, tak w razie jakby jakiegoś urzędasa matematyka zawiodła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj