Polecane posty

freetaxi    947

Młody rolnik - zobacz aktualną dyskusję o zasadach, rozliczeniach, naborach, jak otrzymać środki w 2017 roku - aktualna dyskusja tutaj:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/133205-m%C5%82ody-rolnik-2017/?view=getlastpost

 

Wszystko o starych naborach, problemach, rozliczeniach w wątku

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/?view=getlastpost

 

 

 

Podanie możesz już teraz wysłać. Przyślą Ci pismo z listą załączników, etc. Tak jak napisałem wcześniej, że nie miałem przeszkód z przejęciem zobowiązań. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Czyli z tego co powiadasz jest szansa. a ja chce z ojcem jeszcze czekać dwa lata aż zejdzie modernizacja z 2012roku. Mailowałem wcześniej do Warszawy, telefonowałem dwa razy do Agdencji i powiedzieli że tylko i wyłącznie w wyjątowych sytuacjach mogę przejąć zobowiąznia, tj. stan zdrowia bo inaczej jak pracownik agencji powiedział. ''proszę Pana to jest wyłudzanie pieniędzy''. Pracownik odr również wysyłał pismo i dostał odmowe. Także ja już nie wiem, chyba trzeba na odpowiedniego pracownika trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Czy miał ktoś kontrolę bez wcześniejszego powiadomienia czy zawsze muszą wcześnie powiadomić o kontroli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A miałeś podany jakiś numer telefonu we wniosku do siebie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Miałem. Nikt nie dzwonił ale słyszałem że w mojej okolicy maja być kontrolę więc się zastanawia czy mogą do mnie niespodziewanie wpaść. Kolejną sprawą jakby zadzownili to czy muszę być w domu wtedy kiedy chcą czy mogę ustalić sobie termin kontroli np za kilka dni ( studia dzienne i nie zawsze mam czas tzn często poza domem jetem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W PROW 2007-2013 przepisy mówią, że jeśli chodzi o "Ułatwianie startu młodym rolnikom" musisz być poinformowany o kontroli bodajże minimum 24 godziny przed rozpoczęciem czynności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinsar    0

W PROW 2007-2013 przepisy mówią, że jeśli chodzi o "Ułatwianie startu młodym rolnikom" musisz być poinformowany o kontroli bodajże minimum 24 godziny przed rozpoczęciem czynności. 

jak u mnie byli na kontroli to był telefon dwa dni wcześniej, ale po tygodniu przyjechali bo zapomnieli mi dać jeden papier po kontrolny - ale wtedy już nie dzwonili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co do tych 24 godzin nie jestem pewny na 100 %. Ale poinformować muszą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

A jeszcze zapytam jak to wygląda w praktyce z pomiarami działek. Mam z nimi jeździć i pokazywać im każda działkę a oni mierzą ją GPS em ? Moje niewielkie gospodarstwo (koło średniej krajowej) składa się z kilkudziesięciu działek czego większość to takie kilkuarowe łąki, czasem oddalone kilkanaście km od siedziby gosp. Będą chcieli je oglądać i mierzyć ? Ciekawe czy nie wyjdą cyrki z granicami bo z tego co wiem są czasem nieźle przesuniecia granic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u mnie facet który prowadzi mój wniosek mówił że kontrola będzie odnośnie dwóch działek bo coś tam ale nie mówił czy powiadamiają czy tylko wjeżdżają mierzą i nara. Nowy nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli chodzi o nowy nabór kontrola jest w przypadku niezgodności z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ewentualnie jeśli działki nie były zgłaszane do dopłat. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Panowie przejolem gospodarstwo po rodzicach. Pracuje zawodowo czyli jestem na zusie. Czy moge skorzystac z jakies pomocy z prow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Panowie przejolem gospodarstwo po rodzicach. Pracuje zawodowo czyli jestem na zusie. Czy moge skorzystac z jakies pomocy z prow?

A chcesz byc rolnikiem czy nachapac sie darmowej kasiory ? ..........

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toro    0

Kurczę, panowie miejcie troche godności i samozaparcia. Przeciez ogrom informacji mozna wyczytac ze strony agencji, ministerstwa, z rozporzadzenia. To nie jest wiedza tajemna. Nie chce się poszukac informacji, to jak bedzie się chciało prowadzić gospodarstwo?...
U mnie kontrola byla wczoraj. Przyjechala niezapowiedziana, juz po dokonaniu ogledzin jednej z zadeklarowanych działek. Para kontrolerow bardzo mila, po ludzku podchodzaca do tematu. Protokol i oswiadczenie podpisane. Ogolnie bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co powiadasz jest szansa. a ja chce z ojcem jeszcze czekać dwa lata aż zejdzie modernizacja z 2012roku. Mailowałem wcześniej do Warszawy, telefonowałem dwa razy do Agdencji i powiedzieli że tylko i wyłącznie w wyjątowych sytuacjach mogę przejąć zobowiąznia, tj. stan zdrowia bo inaczej jak pracownik agencji powiedział. ''proszę Pana to jest wyłudzanie pieniędzy''. Pracownik odr również wysyłał pismo i dostał odmowe. Także ja już nie wiem, chyba trzeba na odpowiedniego pracownika trafić.

Mi tez podobnie powiedzieli ze tylko w poważniejszych sprawach dają taka zgode ale w przypadku gdy jest decyzja z młodego rolnika to nie robią problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Witam. Złożyłem wniosek na MR w nowym naborze i mam takie pytanie, czy moge juz teraz przejść na vat i kupić maszyne za własne środki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Po to jest forum. Jesli by sie nalezalo to czemu nie? A wy co tacy nerwowi z waszej kasy to idzie.

 

Należeć się należy ale wszystkim tym, którzy wiążą swoją przyszłość z rolnictwem, a nie osobom, które myślą jak by tu gdzieś na nowe autko kasę wyłupać....  


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Mi tez podobnie powiedzieli ze tylko w poważniejszych sprawach dają taka zgode ale w przypadku gdy jest decyzja z młodego rolnika to nie robią problemów

 

No właśnie... Człowiek dzwonił, pisał i kategorycznie nie, a tutaj okazuje się co inego... Teraz trzeba czekać na nabór w przyszłym roku. Złożyć można, być może się uda. Miejmy nadzieję że tak szybko ta premia się nie skończy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Człowiek dzwonił, pisał i kategorycznie nie, a tutaj okazuje się co inego... Teraz trzeba czekać na nabór w przyszłym roku. Złożyć można, być może się uda. Miejmy nadzieję że tak szybko ta premia się nie skończy ;)

Tak każdy co innego mówił i każdy ma inna wersję ja mam nadzieje ze sie uda ale co będzie zobaczymy wniosek złożyłem wstępnie jest wszytko ok z pkt tak samo narazie sie łapie ale nigdy a szczególnie w tym naborze nie można być na 100% pewnym wszystkiego co będzie czas pokaże ... jak narazie środki sa jeszcze wiec możesz spokojnie w kolejnym naborze składać im wcześniej tym lepiej większe szanse ze nie braknie kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No właśnie... Człowiek dzwonił, pisał i kategorycznie nie, a tutaj okazuje się co inego... Teraz trzeba czekać na nabór w przyszłym roku. Złożyć można, być może się uda. Miejmy nadzieję że tak szybko ta premia się nie skończy ;)

Jeszcze jak trwał nowy nabór przyjechali pracownicy z wojewódzkiego oddziału agencji urządzać szkolenie i nieśmiało coś wspominali o kolejnym naborze w styczniu-lutym także może ta premia się nie skończy. Ja bym był raczej dobrej myśli. Wiadomo że to tylko pracownicy ale... No i teraz nowy minister będzie więc trzeba czekać ale przy tak małej ilości wniosków przy ostatnim naborze ja bym był spokojny o kolejne nabory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

mam pytanie odnosnie starego naboru: czy roku inwestycji trzeba sie kategorycznie trzymac czy mozna kupic rok wczesniej? :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można wcześniej bez zmian w BP przerabiałem temat 2 dni temu. Masz się rozliczyć 3 lata od przelania kasy na konto i to interesuje Agencję a daty w BP to tylko orientacyjne są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj