Polecane posty

andrzej1988    293

Siał ktos soję w młodym rolniku?? Zastanawia mnie w której rubryce wpisac areał Soi? Czy w rubryce soja oleista czy soja jadalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

Ja o 1 zgodę na podmianę działki w biznes planie oraz 2 zgodę na ( scalenie ) działki której pow. sie nie zmieniła czwkałem max 1.5 tyg. Więc jak u was po 1.5 miesiąca trzeba czekać to strasznie długo. Ja z LBN jestem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co innego jak składasz zmiany dotyczące działek a co innego jak jesteś już po złożeniu wniosku o płatność albo po wypłaceniu premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

u mnie z naboru 2015 już była ta kontrol i panowie mówili że to jest jeden z etapów żeby uzyskać premie. Także pewnie wszyscy będą mieli kontrole i to jeszcze troche potrwa.

 

a już dostałeś pozytywną decyzje na MR 2015 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze listy a co dopiero decyzje :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez juz chyba z tydzień temu miałem taka kontrol z MR 2015 sprawdzili tylko działki zadeklarowane w biznesplanie szczerze to nawet nie byłem przy tej kontroli na koniec tylko przy podpisaniu papierów zwykła formalność jak sie wszystko wpisywalo tak jak jest to nie ma sie czego bać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Witam wszystkich. Mam takie pytanie:czy jak we wniosku miałem wpisany jako zakup ciągnik 70-90 km to mogę kupić np. 105 km czy muszę pisać jakiś aneks ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Musisz zmianę zrobić o ile w ogóle Ci pozwolą na większą moc bo agencja trzyma się tych swoich widełek także lepiej się dowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

panowie wie ktoś jak wygląda sprawa przyznawania agregatów podorywkowych metry robocze wedle hektarów? bo w tym rozporządzeniu nic nie ma wspomniane o podorywkowych agregatach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Dzięki Panowie. Bo myślałem, że może na młodego nie interesuje agencje jaki ciągnik weźmiesz według hektarów i na moje 15ha mógłbym zakupić jaki sobie chcę byle było wykorzystane dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Mam takie pytanko mianowicie jeżeli mój tato(obecny właściciel gospodarstwa) wziął dofinansowanie na zakup nowych maszyn w 2014 roku z prow na lata 2007-2013 To czy będzie mógł mi przepisać za rok gospodarstwo bym mógł skorzystać z młodego rolnika czy dopiero w roku w którym minie 5 lat od tej modernizacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będziesz musiał przejąć zobowiązania o ile ARiMR udzieli Wam na to zgody. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Freetaxi orientujesz się może czy można pocztą wysłać do agencji zaświadczenie z krusu o rocznym podleganiu ubezpieczeniu? Jeśli można to co potrzebne jest do prawidłowego przyjęcia tego dokumentu przez agencję? Jakieś podanie z numerem sprawy czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pismo przewodnie i zaświadczenie z krus możesz wysyłać. Nie zapomnij o znaku sprawy. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Napisać sobie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dzięki :) tylko jedno pytanie jeszcze: do kogo kierować pismo przewodnie? Do regionalnego biura arimr czy do dyrektora regionalnego biura arimr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja piszę zawsze do Dyrektora. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Będziesz musiał przejąć zobowiązania o ile ARiMR udzieli Wam na to zgody. 

A jakie są szanse że ARiMR się na to zgodzi ?Masz z tym jakieś doświadczenie jeśli tak to czy ARiMR się częściej na to zgadza czy raczej częściej się nie zgadza ?Dofinansowanie było na bardzo małą kwotę bo agencja zwróciła nam 50 % z 30 tyś więc zobowiązania też nie są duże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystkie przejęcia, które do tej pory robiłem dało się przejąć. Jak będzie w Twoim przypadku to okaże się jak złożysz podanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Młody rolnik - zobacz aktualną dyskusję o zasadach, rozliczeniach, naborach, jak otrzymać środki w 2017 roku - aktualna dyskusja tutaj: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/?view=getlastpost

 

 

 

 

 

Nie. Rozporządzenia regulują terminy naborów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przejęcia, które do tej pory robiłem dało się przejąć. Jak będzie w Twoim przypadku to okaże się jak złożysz podanie.

Tez jestem w podobnej sytuacji w biurze regionalnym twierdzili tak ze dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji z młodego rolnika napisać takie podanie o prośbę na przeniesienie zobowiązań wówczas oni w takich przypadkach wydaj pozytywną opinię inaczej trzeba było by uzasadnić dlaczego ojciec chce przełożyć zobowiązania np z powodu zlego stanu zdrowia. Jak u twoich klientów to wygladalo ? I jak długo czeka sie na taka odpowiedz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj