Polecane posty

Toru    15

MirekCase4230 ja składałem zmianę BP wraz z wnioskiem o płatność, po około 2tyg przyszło zatwierdzenie zmian pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

@MirekCase4230 bo trafiles na mila pania i szybko dostales przelew.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

Mam też pytanie odnośnie wykształcenia. W starym naborze zdeklarowałem sie do uzupełnienia wykształcenia w zawodzie technik rolnik, a obecnie juz mam zawód rolnika (w dniu składania wniosku nie mialem) . Czy mogłbym to zmienić zebym nie musiał robic technika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A ja tak zapytam... Po jakiego grzyba deklarowałeś jak nie miałeś zamiaru? W mojej opinii to musisz bo o ile się nie mylę zmieniło by to znacznie twoje miejsce na liście i jest to dość istotne- no ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

po takiego grzyba ze kończę kurs dzięki któremu mogę mieć kwalifikacje R16. mam już R3 A w styczniu R16 pytam na wypadek gdyby mi się nie powiodło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zrób i będziesz miał to z głowy. Ja uzyskałem wykształcenie jeszcze przed przyznaniem premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Witam. Korzystając z programu 'Ułatwienie startu młodym rolnikom" mogę podjąć się dodatkowo jakieś pracy na umowę? czy jedno drugiemu przeszkadza, ponieważ trafiła mi się okazja dobrej pracy na okres zimowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Tylko taką pracę, która pozwoli Ci zostać ubezpieczonym w KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowak1061    1

Witam Dostałem premie i mam do zapłaty fakturę za ciągnik  mam w związku z tym pytanie czy mogę tą fakturę zapłacić dwoma przelewami z tym że jeden bedzie po terminie i czy przy rozliczaniu tego agencja nie bedzie się czepiać Może miał ktoś z was podobną sytuację

Edytowano przez nowak1061

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rivet    0

MR 2015 dziś tel. ze we wtorek kontrola  sprawdzająca działki, zwierzeta i faktury ze sprzedaży zwierząt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

@Toru  może Pani Małgorzata M Warszawa?  :) 

 

Pani Małgorzata R Kraśnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

to ja juz miesiac jak zlozylem wniosek o platnosc z prosba o zmiane zakupu maszyny i do dzis nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

spokojnie ja pierwszą pozytywną decyzję na zmianę otrzymałem po 1,5 msc :) teraz poszła druga i mam nadzieje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak, tylko, że oni składali zmianę razem z wnioskiem o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika_925    0

Ja wniosek o płatność złożyłam 28.09, a prośbę o zmiany 7.10. Dzwoniłam do Agencji w Warszawie to pan powiedział, żebym uzbroiła się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

u mnie z naboru 2015 już była ta kontrol i panowie mówili że to jest jeden z etapów żeby uzyskać premie. Także pewnie wszyscy będą mieli kontrole i to jeszcze troche potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mns-lewy    0

To u mnie pewnie tez będzie kontrole tylko ze ja jeszcze nie przejąłem gospodarstwa. Wiec rodziców bedą kontrolować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Kontrolują działki zadeklarowane w biznesplanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj