Polecane posty

freetaxi    947

Nie praktykowałem nigdy. A czego ta Pani od Ciebie wymaga, że takie nieosiągalne rzeczy z "kosmosu"?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Muszę dać jej plan budowy inwestycji, którego jeszcze nie ma w Starostwie. Ponieważ dzierżawię ziemie dla inwestora. Ale póki co żadnej ziemi pod budowę mi nie ubyło.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Polecam takie rozwiązanie. Masz na piśmie i masz spokój.

 

@freetaxi czyli załóżmy jeśli kupuję ciągnik używany, pani w odr twierdziła, że w pop. do biznesplanu zaznaczę tylko, że jest używany i przewiywaną moc i przedział cenowy. Nie zalecała kupna starsza, aczkolwiek było to jakiś czas temu. Do rzeczy: jak dobrze rozumiem, wiek nie ma znaczenia, więc są jakieś kryteria, normy emisji spalin coś w tym stylu? Czy całkowicie obojętnie byle moc się zgadzała i wydatkowanie? (oczywiście ciągnik nadal nie finansowany ze środków ue). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Mam pytanko czy jak mam wpisane że za kase zmodernizuje oborę na bydło mięsne to czy zamontowanie zbiornika na nieczystość też się wliczy w koszta ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Krystek1992  w dalszym ciągu nic z Twojego posta nie wynika. Przynajmniej dla mnie. Podaj więcej szczegółów. K0b zacznij od zapytania do ARiMR. Tak, żebyś potem nie miał problemów. Opisz szczegółowo jaką inwestycję będziesz robił. Będziesz potem "kryty".


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy nie piszcie prośby do Agencji czy się zgadzają czy nie bo to jest w sumie nic i czasem się niewiele dowiecie. Lepiej wysłać do nich pismo żeby zinterpretowali wam przepisy które umożliwiają zakup takiej maszyny i wtedy będziecie mieli dokładnie w kilku punktach wyszczególnione wszystko i od razu kierujcie pytania do centrali w Warszawie (ul. Poleczki) do Dyrektora Departamentu Działań Społecznych i Środowiskowych. Jak przyjdzie do rozliczenia się z agencją z takim dokumentem w dłoni nie będą mieli się do czego przyczepić. Po co kupować ciągnik za 200tyś jak można używkę za 70k dla małych gospodarstw ma to duże znaczenie :D używka w dobrym stanie będzie robić tak samo jak nowe a może i lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Panowie na dniach powinien dotrzeć do mnie przelew, zlecenie wypłaty poszło ponad tydzień temu, może tak w ramach przypomnienia ktoś napisze co i w jakich terminach trzeba dostarczyć/dostosować/itp po wypłacie premii? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie powiedziała mu osoba, która zajmuje się jego wnioskiem o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Zgadza się, trafiłem na bardzo miłą panią Małgorzatę, której tak samo jak mi zależało żebym dostał tą premię, pomimo kilku nieścisłości w złożonych dokumentach, udało się wszystko dość szybko poprawić, dzięki czemu kolejna osoba która sprawdzała mój wniosek nie miała zastrzeżeń i wszystko poszło do w-wy. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Wniosek o płatność złożony 30.09, dwa dni później telefon o drobnej poprawce, która wysłałem pocztą. Dziś telefon, że jutro kontrola bydła. Miał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Biuro Wsparcia Inwestycyjnego w swoim Oddziale Regionalnym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

ja dziś wysłałem ponownie poprawkę (podpisana tym razem ręcznie) a ostatnio mówiła, że jak ją otrzyma to zleci wykonanie przelewu tak więc po cichu liczę, że jutro to u niej będzie ew. poniedziałek a wtorek...

więc jak dobrze pójdzie może ok 10 listopada kasiora wpłynie


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czyli 11 listopada będziesz ostro świętować :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

właśnie ja też mam bardzo upierdliwego Pana prowadzącego mój wniosek  MR 2014, i też przymierzam się na zmianę Pana ( oczywiście jeśli jest to możliwe ). W sumie prowadziło go Pani która nic z nim nie robiła, a później Pan i od razu wszczęcie postępowania administracyjnego i termin 2 tyg. na dopełnienie warunków. I co jestem u niego cos nowego wymyśli że coś mu nie pasuje. A właśnie przy składaniu wniosku o płatność muszę być ubezpieczony jako rolnik, a wcześniej ( przed złożeniem wniosku  ) to ich powinno obchodzić gdzie i jak byłem ubezpieczony ???? freetaxi  podpowiesz ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

wniosek o platność zlożyłem 18.09 a poprawki PRG zatwierdzili 7.10 więc miesiąc na rozpatrzenie wniosku liczy się od jakiego terminu?


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

No właśnie Toru poruszył ważny temat.Jak to jest z tym rozliczeniem po wypłacie oraz zakupie maszyn?Jest jakiś okres na to czy do 3 lat?A no i jeśli chodzi o sprawy papierkowe to słyszałem,że wystarczy faktura oraz papier z banku o przelewie,a dyplom ze szkoły 60 dni przed upływem okresu 3 lat,dobrze mówię? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

co w jakich terminach to macie na ostatniej stronie decyzji przyznajacej pomoc.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem wniosek o płatność do Torunia, po 5 dniach roboczych był telefon od nich z pytaniem czy uczę się dalej bądź zamierzam. Powiedziałem że zakończyłem naukę i dalej na razie nie zamierzam i kobieta powiedział że z wnioskiem wszystko ok i właśnie wystawia polecenie przelewuarrow-10x10.png. Po dwóch tygodniach i  dwóch dniach dokładnie od tego telefonu były pieniądze na kącie. 20.10.2015 wysłałem im zmiany do biznesplanu, maszyn i zasiewów, czekam teraz na odzew. Będą dzwonić czy przyślą pocztą jakąś decyzję? Faktury zakupu maszyn i kwitki od przelewów muszę zawieść im do Torunia czy do oddziału regionalnego ?

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

no to jesteś kolejną osobą która miała szczeście.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja dziennie studiuję i napisałem to we wniosku i przeszło i czytałem parę wypowiedzi i mówili że nie ma przeciwwskazań więc czekam na premię bo juz poskładałem wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Pytanie o nauke moim zdaniem zbedne. Po 3 latach w przypadku braku uzupełnienia pieniądze trzeba byłoby oddac.
U mnie w MR2015 dzwonili dziś z pytaniem skąd wyczase ziemie (ponad 10ha) na powiększenie gospodarstwa w okresie docelowym a co z tym idzie wzrost ekonomiczny gospodarstwa grubo ponad 10%. Wiadomo że papier wszystko przyjmie, a im bliżej prawdy tym lepiej. Została kwestia zawitania w agencji na rozmowę z wytłumaczeniem w jaki sposób mam zamiar pozyskać grunty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj