Polecane posty

Palmusny    76

czy jak ktoś zobowiązuje się zdobyć wykształcenie to odbycie kwalifikacji r3 starczy ? (oczywiście z papierkiem i dyplomem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Piotrek6911, a trzoda stoi u Ciebie w budynkach? Bo jeśli tak to masz problem i wtedy masz 2 wyjścia: albo idziesz szybciutko świnie przepisać albo musisz je wywieźć na czas kontroli.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Na czas kontroli wywiez swinie bo w twoim gospodarstwie nikt inny nie moze miec zadnego stada
Przepisanie nic nie da bo w biznesplanie na mlodego przecierz musial podac kierunek hodowli i zapewne wpisal ze swin nie bedzie
I kolejna kwestia ze te swinie zapewne sa na twego ojca badz matke wiec jak do nich przyjedzie kontrol bo moze to tez musza miec swinie po za twoim gospodarstwem , chyba ze nie maja ich zarejestrowanych... tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Piotrek ,a powinieneś ,potem sprzedajesz je z numerem  poprzednika ,aby zeszły ze stanu ,chyba że masz z 3 szt na użytek własny

Mateusz możesz kupić z 2014, na fakturze i tak będzie napisane  "Fabrycznie nowy"objęty gwarancja ,wiec bez stresu ,ja tak kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

W biznes planie mam podane świnie że będę utrzymywał 2 maciory i prosiaki od nich  tylko że nie mam ksiązki na nie ani w agencij w żaden sposób nie są przepisany czy przerejestrowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Ale poprzednik jak sprzeda moze zlikwidowac stado... u mnie rodzice maja 2 sztuki w rejestrze de fakto u mnie ale jak cos to zawioze do znajomego ktory nic nie chowa a po nowym roku je rodzice sprzedadza i wyrejestrowane juz beda a nastepnie zlikwoduje sie stado
Ja w biznesplanie mam podane ZERO swin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Witam 

Czy w razie kontroli mogę trzymać ciągnik(mam użyczony jeden) w budynku rodziców? Czy mogę używać ich maszyn do uprawy, czy muszę mieć na nie umowę użyczenia? 

 

Czy muszę mieć kurs chemizacyjny? Czy mogę twierdzić, że np tata będzie u mnie pryskał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Sandra2 ja  musiałem pisać umowy dzierżawy budynków i użyczenia maszyn, ale to chyba zależy od oddziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Sandra2 ja  musiałem pisać umowy dzierżawy budynków i użyczenia maszyn, ale to chyba zależy od oddziału.

 

dzięki za odpowiedz, robiłeś to przed, czy po wypłacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Witam 

Czy w razie kontroli mogę trzymać ciągnik(mam użyczony jeden) w budynku rodziców? Czy mogę używać ich maszyn do uprawy, czy muszę mieć na nie umowę użyczenia? 

 

Czy muszę mieć kurs chemizacyjny? Czy mogę twierdzić, że np tata będzie u mnie pryskał?

 

Co do ostatniego pytania to też chętnie poczekam na odpowiedź bo kolega freetaxi na pw odczytywał ale nic nie odpisywał.


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie musisz mieć kursu ,jeśli tata posiada takie uprawnienia ,to on może pryskać,ale to Ty musisz mieć prowadzone karty zabiegowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Umowy sporządziłem po złożeniu wniosku o platność. Na pieniądze jeszcze trochę mogę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

Z tego co wiem środki na mrcsk rozeszły się w 20 minut, więc na ten rok nie ma szans.

 

a co to jest mrcsk

Edytowano przez xkrwpx3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

a czy jeśli ja mam w biznesplanie produkcje rośliną, to mogę wszystkie faktury ze sprzedaży płodów rolnych pisać na ojca, który ma produkcje zwierzęcą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Ja już po kontroli wszystko elegancko poszło do niczego się nie przyczepiali nawet do obór nie zaglądali tylko 2 godziny w domu siedzieli i pisali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

A dokładniej to dyplom ukończenia Technika Rolnika wystarczy czy egzamin też musi być zdany?

 

W starych naborach do 2014 roku wystarczało samo świadectwo ukończenia szkoły wraz z zaświadczeniem potwierdzające, że absolwent kształcił się w danym zawodzie. W nowym naborze 2015 trzeba ukazać dyplom który wydaje OKE po zdaniu odpowiednich kwalifikacji w danym zawodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinsar    0

a co to jest mrcsk

Młody Rolnik - częściowa spłata kapitału - kredyt z częściową spłatą kapitału przez ARiMR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Piortek6911 a co dokładnie sprawdzali?  Działki mierzyli (wszystkie czy wybrane sporadycznie) i nie chcieli zaglądać do obory zobaczyć zwierząt? czy jeszcze pasą się na łące?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

Dostalem dzisiaj decyzja z dnia 6.10.2015 r o zatwierdzonych zmianach w biznesplanie. jak dlugo moge czekac na przelew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

60 dni od złożenia kompletnego wniosku o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Sprawdzali wszystkie działki w piątek a dziś koło 9 byli inne rzeczy sprawdzać ale nawet jak bym miał jakąś nie zgodność w strukturze upraw czy zwierzętach powyżej 30 procent to by dało rade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj