Polecane posty

freetaxi    947

Zmianę do wniosku też się dołącza. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Piotrek to bardzo szybko załatwili twoją sprawę kasa praktycznie po miesiącu :) może na koniec tego miesiąca też dostanę  ;)  a jak  nie to do 20.11 mają czas :P


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A tak zapytam odnośnie tegorocznego naboru... Ziemię wiadomo mam na siebie lecz zwierząt nie i tutaj mam może nietypowe pytanie: ile czasu max od otrzymania decyzji mogę czekać z przepisaniem zwierząt? Jest dla mnie bardzo istotne aby był na to jak najdłuższy okres- tylko jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do dnia złożenia wniosku o płatność?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w zeszłym tygodniu miałem usunięte pelnomocnictwo a w tym mialo być zrobione zlecenie płatności. Pieniądze jeszcze nie wpłynęły. Ile mogę jeszcz czekać na przelanie ich na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

2 do 3 tygodni od zlecenia zazwyczaj jest przelew.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panie i Panowie mam pytanie:

Złożyłem już wniosek o płatność i dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z ARiMR i stwierdziła ze będzie trzeba poprawiać umowę dzierżawy bo jej się daty nie zgadzają bo brakuje 1 dnia. Umowę dzierżawy mam od 1.09.2015 do 31.08.2025 wydawało mi się ze powinno być ok na 10 lat ale jednak nie i mam zrobić aneks do tejże umowy i najlepiej żeby był potwierdzony w gminie z datą do 30.09.2015... O_o radca prawny twierdzi ze nie mam żadnego aneksu robić bo wszystko się zgadza a po 2 kto się podłoży z podpisem wstecz (śmieszne) i kogo teraz słuchać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa faktycznie nie jest na 10 lat więc musisz zrobić aneks. Pytanie tylko kto Ci teraz ten aneks poświadczy z data wstecz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cholerka czyli jednak... ehh jakoś pokombinuję Pani mówiła że jak się nie da potwierdzić to coś wymyśla bo wątpię żeby ktoś tak się podkładał no nic musze w poniedziałek grzać do Torunia... dzięki freetaxi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

co cie lista obchodzi, prawdopodobnie i tak wszyscy dostaną aby mieli 15 punktów. lista? nie tak dawno nabór się zakończył, na wiosenne prace polowe zdążysz może he he chyba zimą ci sprzęt nie potrzebny to daj na wstrzymanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Frytek nikt Ci nie poświadczy z datą wstecz

ja miałem podobny problem bo zrobiłem złą umowę dzierżawy i ją zarejestrowałem już w starostwie i tam mnie poinformowali, że jest zła umowa dzierżawy i musiałem od nowa wszystko robić i musiałem wpisać datę podbicia z dnia co był bo notariusz nie podbija z datą wstecz więc musisz coś pokombinować może przedłuż koniec umowy na aneksie o kilka dni


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurcze freetaxi nie da mi spokoju powiedz mi jak to oni liczą bo na moje to jak od wypłaty do wypłaty czli np od 1 do 1 na to wychodzi. Wg mnie z daty w umowie wychodz pełne 10 lat chyba że oni mają jakiś specjalny unijny licznik heh :P jak to w końcu jest ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Panowie a ja wogóle nie pisałem konkretnych dat na dzierżawach tylko pisałem ze umowa jest na 10 lat i nie pisałem od kiedy do kiedy. jak na razie trzy tygodnie od złozenia i cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie wpisywał ktoś w biznesplanie zakup cielaków tzn. byczki na opas ? czy takie coś przejdzie, bo słyszałem że zakup zwierząt to nie jest koszt kwalifikowany,chodzi mi o stary nabór. 29 września dzwoniła do mnie kobieta z ARiMR Toruń i pytała się czy się dalej uczę, mówiła że sprawdza mój wniosek o płatność, jest wszystko z nim ok i wystawiła polecenie przelewu, jaki mają termin na przelanie pieniędzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Frytek po mojemu to z Twojej umowy wynika, że do 10 lat brakuje jej jednego dnia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Logicznie (agencja z logiką niewiele ma wspólnego) rzecz biorąc to są to pełne lata- idealnie co do sekundy. Równiej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pytanie czy ostatni dzień liczymy włącznie czy nie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Nie lepiej bylo podac poprostu na 10 lat, od daty zrobienia dzierzawy bez podawania konkretnych dat od do
Ja mam podane w umowach na okres 10 lat liczac od dnia dzisiejszego tj 14.09.2015 do 14.09.2025 i tak samo na innych umowach dziwie sie czemu wpisales na umowie o jeden dzien mniej kto ci tak doradzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj