Polecane posty

rafalo6200    12

W biznesplanie podałem rok docelowy jako 2020, czyli w latach od 2016 do 2019 mogę siać i uprawiać co mi się tylko podoba? W roku wyjściowym(2015) podałem obecne uprawy, a normalne jest, że nie będzie się uprawiać cały czas tego samego na tych samych działkach do roku 2019... Z kolei w 2020 roku(jako rok docelowy) należy uprawiać to co jest zawarte w BP dla zwiększenia wartości ekonomicznej o 10% .

 

Jak interpretować właśnie ten okres od 2016 do 2019 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Wie może ktoś z was, lub orientuje się, czy do końca kadencji obecnego rządu ta zmiana do rozporządzenia o kierowaniu gospodarstwem rolnym ma szanse wejść w zycie ? Chodzi o to że stałem się kierującym gospodarstwem w br. w lutym dokładnie, od znajomej z ODR dowiedziałem się o tej planowanej zmianie, w BP powiedzili żebym składał bo szansa jest ze wejdzie w życie jeszcze przed końcem tego roku. :) Czy ktoś z was również czeka na tą informacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W biznesplanie podałem rok docelowy jako 2020, czyli w latach od 2016 do 2019 mogę siać i uprawiać co mi się tylko podoba? W roku wyjściowym(2015) podałem obecne uprawy, a normalne jest, że nie będzie się uprawiać cały czas tego samego na tych samych działkach do roku 2019... Z kolei w 2020 roku(jako rok docelowy) należy uprawiać to co jest zawarte w BP dla zwiększenia wartości ekonomicznej o 10% .

 

Jak interpretować właśnie ten okres od 2016 do 2019 r

 

 

 

 

Jezeli chodzi o ostatni nabór to rokiem docelowym jest 2018. Jezeli w biznesplanie zgodziłes sie na uprawe wysokobiałkowych to bedziesz musiał je uprawiać co rok na conajmniej jednym ha. Wzrost wartosci ekonomicznej 10% musisz zwiekszyć do roku docelowego w dowolny sposób. Czy poprzez wiekszą wydajność z ha, dostawisz kilka krów lub dokupisz ziemi itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Piomal1991 Ja też jestem w takiej samej sytuacji jak Ty jestem kierującym od końca lutego i też czekam na tą informację mam nadzieję że jak najszybciej to ogłoszą. 

Edytowano przez Zygmunt1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Antoni84 kiedy złorzyłeś wniosek o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przyspieszyli tempo w Agencji ostatnio. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

Wie może ktoś z was, lub orientuje się, czy do końca kadencji obecnego rządu ta zmiana do rozporządzenia o kierowaniu gospodarstwem rolnym ma szanse wejść w zycie ? Chodzi o to że stałem się kierującym gospodarstwem w br. w lutym dokładnie, od znajomej z ODR dowiedziałem się o tej planowanej zmianie, w BP powiedzili żebym składał bo szansa jest ze wejdzie w życie jeszcze przed końcem tego roku. :) Czy ktoś z was również czeka na tą informacje :P

 

ja tez jestem w takiej samej sytulacji tez mam od końca stycznia dziś jade do agencji i sprobuje się czegos dowiedzieć na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dopóki zmiana rozporządzenia nie wejdzie w życie to na razie jest jak jest. Agencja Ci tu nic nie pomoże. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witajcie mam pytanie co do ubezpieczenia w krus. Sytuacja wygląda następująca: gdy ubezpieczałem sie w krus miałem dwie umowy dzierżawy jedna 16 ha  druga 2 ha,  wypisując wniosek o ubezpieczenie wpisałem tylko tą jedną 16 ha(drugiej wcale nie pokazałem bo zapomniałem)  teraz dostałem decyzje o ubezpieczeniu i sie skapnąłem ze nie wpisałem tej drugiej. I teraz pytanie czy jechac do nich próbowac to przeprawic i czy nie będą robili problemów, czy może to jest mało ważne i tak zostawić? Ubezpieczony jestem tylko od mniejszej liczby ha niz biznespalnie co na to ARiMR?

 

 

freeaxi doradzisz co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencja nie wnika. Musi być zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak na mr mam teraz dzierzawe a to jakbym mi przepisali na wlasnosc to trzeba zmieniac w warszawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

mam pytanie rodzice wydzierżawili mi łąkę 0,69ha na 15 lat czy można jakoś anulować tę dzierżawę ? chodzi głownie o tę łąkę żeby nie była w dzierżawie tylko z powrotem we władaniu rodziców

można to jakoś załatwić ?

 

i druga sprawa myśląc innym tokiem

czy rodzice po wydzierżawieniu mogą sprzedać łąke ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

umowę zapewne można unieważnić za porozumieniem stron.

sprzedać mogą a umowa dzierżawy dalej będzie obowiązywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

Wie może ktoś z was, lub orientuje się, czy do końca kadencji obecnego rządu ta zmiana do rozporządzenia o kierowaniu gospodarstwem rolnym ma szanse wejść w zycie ? Chodzi o to że stałem się kierującym gospodarstwem w br. w lutym dokładnie, od znajomej z ODR dowiedziałem się o tej planowanej zmianie, w BP powiedzili żebym składał bo szansa jest ze wejdzie w życie jeszcze przed końcem tego roku. :) Czy ktoś z was również czeka na tą informacje :P

Możecie napisać o co chodzi z tą zmianą rozporządzenia bo dla mnie też było by to interesujące info a pierwszo o takim czymś słyszę. Proszę o jakiś link do informacji o tym lub niech ktoś napisze o co chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Agencja nie wnika. Musi być zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu. 

Mam pytanie: wziąłem MR w 2014 - produkcja roślinna. Ojciec przechodzi na emeryture i wydzierżawił mi na 10 lat budynki które miałem w użyczeniu + oborę. Chwilowo prowadzi nadal produkcję mleka w tej oborze ale chcę przejąć na dniach stado. Czy agencja się przyczepi jak wyślę im biznesplan, umowe dzierżawy na 10 lat i podanie o zatwierdzenie zmian? Wiem że były sytuacje kiedy agencja przychylała się gdy stawiano ją przed faktem dokonanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinsar    0

witam

Potrzebuje wzorów kart pola jeśli ktoś podeśle bede wdzięczny

też jestem zainteresowany - ma ktoś z kolegów ?? może jakiś link do ściągnięcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mam pytanie: wziąłem MR w 2014 - produkcja roślinna. Ojciec przechodzi na emeryture i wydzierżawił mi na 10 lat budynki które miałem w użyczeniu + oborę. Chwilowo prowadzi nadal produkcję mleka w tej oborze ale chcę przejąć na dniach stado. Czy agencja się przyczepi jak wyślę im biznesplan, umowe dzierżawy na 10 lat i podanie o zatwierdzenie zmian? Wiem że były sytuacje kiedy agencja przychylała się gdy stawiano ją przed faktem dokonanym.

Nie będzie problemu- nie ma wpływu na ogólne zobowiązania tj. spadek ESU, a jego wzrost. Gorzej by było jak by było odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale ma zmianę profilu produkcji więc musi być zmiana do wniosku i podanie. Bez problemu zaakceptują.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Dzięki za informacje :) A wiecie może co trzeba za dokumenty mieć żeby produkcje mleka przejąć? Stado przepisać w agencji ale co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

Czy dobrze rozumiem że mimo tego że przejąłem w tym roku w maju gospodarstwo złożyłem wniosek o dopłaty i skorzystałem z kredytu preferencyjnego na zakup ziemi dofinansowanego przez agencję co oznaczało że od maja prowadzę gospodarstwo jako główny kierujący i według tych wszystkich rozporządzeń taki stan rzeczy eliminuje mnie z możliwości ubiegania się o premię MR. To według tego rozporządzenia wynika że jednak mogłem złożyć wniosek na młodego rolnika, tylko powiedzcie mi jak miałem to zrobić i gdzie skoro w moim OR parę dni przed naborem byłem się dowiedzieć czy na pewno nie mogę składać wniosku to usłyszałem że mojego wniosku nawet nie przyjmą, bo nie dość że złożyłem o dopłaty to co jest jeszcze ważniejsze skorzystałem z kredytu preferencyjnego przez co już kieruję gospodarstwem i nie mam najmniejszych szans na premię, ponadto w czasie trwania naboru również rozmawiałem z pracownikiem agencji i znowu mi mówił że nie mam szans na złożenie dokumentów przez dopłaty i kredyt. W takim razie jak miałem złożyć wniosek o młodego rolnika skoro te tłumany w agencji nic nie wiedzą o rozporządzeniach w sprawie tak ważnych wydarzeń jak nabór na MR. Nawet teraz 28.09 jak składałem wniosek suszowy to rozmawiałem z pracownikiem o tym naborze to nawet wtedy mówił że nie mógłbym wogóle złożyć wniosku na MR przez dopłaty i kredyt. To kiedy w tej agencji mają zamiar dowiedzieć się o tak ważnych rozporządzeniach ile już czasu po naborze a oni dalej nie wiedzą jakie były zasady przyjmowania wniosków. Śmiech na sali z tą agencją i z kompetencjami pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też mogłeś się kolego naszykować i sprawdzać info. Informacje na temat tego, że kierujący będą mogli składać wnioski na MR były w obiegu od 10 sierpnia. Pisałem o tym tu na forum oraz na swojej stronie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dzięki za informacje :) A wiecie może co trzeba za dokumenty mieć żeby produkcje mleka przejąć? Stado przepisać w agencji ale co jeszcze?

Przemieszczenie stada, numer siedziby stada, inspekcja weterynaryjna (badania wolne od chorób, numer paszowy), badania sanepidowskie no i w spółdzielni mleczarskiej umowa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Czy dobrze rozumiem że mimo tego że przejąłem w tym roku w maju gospodarstwo złożyłem wniosek o dopłaty i skorzystałem z kredytu preferencyjnego na zakup ziemi dofinansowanego przez agencję co oznaczało że od maja prowadzę gospodarstwo jako główny kierujący i według tych wszystkich rozporządzeń taki stan rzeczy eliminuje mnie z możliwości ubiegania się o premię MR. To według tego rozporządzenia wynika że jednak mogłem złożyć wniosek na młodego rolnika, tylko powiedzcie mi jak miałem to zrobić i gdzie skoro w moim OR parę dni przed naborem byłem się dowiedzieć czy na pewno nie mogę składać wniosku to usłyszałem że mojego wniosku nawet nie przyjmą, bo nie dość że złożyłem o dopłaty to co jest jeszcze ważniejsze skorzystałem z kredytu preferencyjnego przez co już kieruję gospodarstwem i nie mam najmniejszych szans na premię, ponadto w czasie trwania naboru również rozmawiałem z pracownikiem agencji i znowu mi mówił że nie mam szans na złożenie dokumentów przez dopłaty i kredyt. W takim razie jak miałem złożyć wniosek o młodego rolnika skoro te tłumany w agencji nic nie wiedzą o rozporządzeniach w sprawie tak ważnych wydarzeń jak nabór na MR. Nawet teraz 28.09 jak składałem wniosek suszowy to rozmawiałem z pracownikiem o tym naborze to nawet wtedy mówił że nie mógłbym wogóle złożyć wniosku na MR przez dopłaty i kredyt. To kiedy w tej agencji mają zamiar dowiedzieć się o tak ważnych rozporządzeniach ile już czasu po naborze a oni dalej nie wiedzą jakie były zasady przyjmowania wniosków. Śmiech na sali z tą agencją i z kompetencjami pracowników.

 

Nie rozumiem Twojego żalu, przecież na stronie arimr, minrol, RCL, na tym forum czy w agrobiznesie takie informacje były już dawno podawane. Chyba nie było problemu z odnalezieniem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj