Polecane posty

freetaxi    947

Czyli według Agencji nic jeszcze nie kupiłeś :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek901215    0

Freetaxi właśnie w tym jest ten problem że nie ma listy szkoleń i nie wiadomo co podać żeby te punkty uzyskać . A ją mam ich tak akurat na styk tak więc zależy mi żeby je uznali. Jeśli możecie to dajcie jakieś podpowiedzi.Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Mi w odr dali listę ośmiu szkoleń które przejdą na pewno, doradca coś tam pytał które chcę i powiedziałem niech sam wybierze bo i tak nie muszę na nich być, doradca=kolega więc pewnie tak będzie.

Freetaxi ja wiem że liczy się data na fakturze i oficjalnie inwestycja nie wykonana lecz właśnie kiedy można tą fakturę wystawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Darek901215 szkolenia czy usługi doradcze muszą być związane z Twoją produkcją. Taka podpowiedź. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Freetaxi Poprawiam wniosek młodego 2014 A dokładnie biznesplan i takie pytanie gdzie w tabeli 2.1 mam wpisać rowy ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Jeśli chodzi o nabór z 2014 to mogłeś zrobić inwestycję w dniu składania wniosku o przyznanie pomocy, czyli w tamtym roku i Agencja rozliczy Ci ją. 

Dzięki! A jak to wygląda z naborem 2015?


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Potrzebuję wsparcia w temacie MR 2015.

16.09.2015 roku złożyłem wniosek w BP ( jeszcze jako kawaler) , liczba pkt. około 20

26.09.2015 zawarłem związek małżeński, żona ma na siebie 10 ha od listopada 2013

02.10.2015 poinformowałem BP o tym fakcie, ( czyli w terminie 7 dni od zdarzenia:)), i wtedy

zostałem poinformowany że wniosek zostanie odrzucony, ponieważ moja żona prowadzi

juz gospodarstwo rolne od ponad 12 m-cy. Zasugerowano nam także, że nie potrzebnie braliśmy slub

przed wydaniem decyzji, tylko że przecież my nie mamy żadnego wpływu na termin jej wydania.

Dodam jescze że żona nie brała nigdy Premi dla młodych rolników, a jej 10 ha miało zostać włączone do

naszego wspólnego gospodarstwa posiadającego już nr. producenta rolnego na mnie.

a i nie posiadamy rozdzielności małz. jakby co...

To tyle...

Będę wdzięczny za opinie i pomoc w tej sprawie.

Czy jest sens walczyć z ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

ARiMR traktuje was teraz jako ,, jedną ,, osobę starającą się o premię, czyli już faktycznie odpadasz z gry. Faktycznie mogliście poczekać z tym zawarciem związku małżeńskiego. Wziąć kasę i dopiero ślub ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A może po prostu udało by się zniesienie wspólności majątkowej- tylko takie przemyślenie moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

A może szybki rozwodzik? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

Rozwodzik też nie da rady, bo dzięki żonie już jesteśmy lub ,, byliśmy ,, właścicielami gruntów. przynajmniej tak mówili w ARIMR mojemu koledze który już był dłuższy czas w związku małżeńskim ale on sam nie był właścicielem tylko aby żona. Więc chyba

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolega zamknął sobie drogę do premii niestety. Kolega pisze, że nie ma wpływu na wydanie decyzji. Według mnie jednak ma. Według rozporządzenia decyzja będzie wydana w ciągu 180 dni od zakończenia naboru. W tamtym roku miałem 2 podobne przypadki - z lubelskiego i wielkopolskiego. W jednym przypadku decyzja o przyznaniu pomocy przyszła parę dni przed zawarciem związku małżeńskiego a w drugim przekładali ślub :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszpuk86    0

Freetaxi jak to jest z pracą na umowie o dzieło i skorzystaniem z premi dla młodego rolnika??... Jak byłem w środe złożyć wniosek o płatność to miła pani z agencji powiedziała mi, że nie wolno pracować, ani na umowie na dzieło, ani umowie zlecenie. Znowu jak dzwoniłem na główną infolinię agencji to odesłali mnie do krusu.

W krusie nie widzą problemu żebym pracował na umowę o dzieło... i tak w kółko :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

będąc na Krusie można pracować na odpowiednio skonstruowanej umowie o dzieło lub na umowę-zlecenie opiewającą na kwotę max 875 zł brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witajcie mam pytanie co do ubezpieczenia w krus. Sytuacja wygląda następująca: gdy ubezpieczałem sie w krus miałem dwie umowy dzierżawy jedna 16 ha  druga 2 ha,  wypisując wniosek o ubezpieczenie wpisałem tylko tą jedną 16 ha(drugiej wcale nie pokazałem bo zapomniałem)  teraz dostałem decyzje o ubezpieczeniu i sie skapnąłem ze nie wpisałem tej drugiej. I teraz pytanie czy jechac do nich próbowac to przeprawic i czy nie będą robili problemów, czy może to jest mało ważne i tak zostawić? Ubezpieczony jestem tylko od mniejszej liczby ha niz biznespalnie co na to ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

witam

Wziołem mr 2014r i trzeba jakieś sprawodzanie teraz złożyć czy coś bo prawie rok mam gospodarstwo

Po 12 miesiacach od wypłaty premi masz 60 dni na dostarczenie zaswiadczenia o podleganiu w Krus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A możesz jakoś rozwinąć pytanie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

W nowym naborze MR jak mam rozumieć określenie "okres docelowy" ? Jest to trzeci rok po ewentualnym otrzymaniu premii czy ostatni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

A możesz jakoś rozwinąć pytanie?

Problem w tym, ze działka którą dzierżawię jest w pakiecie rolnosrodowiskowym i aktualnie jest posiany na niej poplon międzyścierniskowy. Natomiast osoba która przyjmowała mój wniosek chce abym zlożył wniosek transferowy w celu przekazania na mnie zobowiązań a także dopłaty. No i teraz nie wiem, czy jeśli złożył bym ten wniosek czy sam bym siebie nie wyeliminował, bo stałbym sie kierującym gospodarstwem. Muszę także zlożyć wniosek o nadanie numeru identyfikacyjnego gospodarstwa.

 

Nie wiem czy lepiej zlożyć wniosek transferowy czy szukać dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stepo13    0

Panowie, czy jeśli gospodarstwo zostało mi przekazane, gdy byłem niepełnoletni, a aktualnie studiuje na studiach dziennych to okres urządzania gospodarstwa liczy się od momentu, gdy osiągnąłem pełnoletność czy od dnia ukończenia studiów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

jestem po przesunięciach sierpniowych tych pierwszych i dzisiaj kasa na koncie

była zmiana biznesplanu

na razie nie było kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

W nowym naborze MR jak mam rozumieć określenie "okres docelowy" ? Jest to trzeci rok po ewentualnym otrzymaniu premii czy ostatni?

 

Taki jaki podałeś w bizesplanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj