Polecane posty

freetaxi    947

Jak mówisz o starym naborze to dzisiaj.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dziś jak składałem suszowe, to mi kierowniczka w powiatówce powiedziała, ze muszą listę zrobić do 6 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie listy do 6 października. Wynika to z rozporządzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Pośpiech przedwyborczy, niedługo będą trąbili że lada moment lista będzie i może faktycznie szybko się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja spodziewam się listy koniec października/początek listopada najwcześniej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch1409    3

Witam. Temat do starego naboru na młodego. Otóż we wniosku miałem wpisane ciągnik o mocy 60km, trafiła mi się okazja do wzięcia ciągnika 75 konnego. Wiem że jak tata składał papiery na modernizację to była rozbieżność co do ciągnika około 10km, czy trzeba składać podanie do agencji czy przejdzie bez tego? modernizacja, a młody to dwa różne programy, dlatego pytam, ponieważ to różnica 15km.

 

musisz złożyć anex tez mialem taką sytuacje i sasiad tez bo jak nie zmienisz mocy traktora to pozniej mozesz miec problem moga sie do tego przyczepic ze nie zgodnie z biznesplanem dzialasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przy doborze maszyn i urządzeń w MR sugerują się ekspertyzą z MGR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ja spodziewam się listy koniec października/początek listopada najwcześniej.

Na moje zdanie to i tak szybko no ale całkiem realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Czy anex do biznesplanu w sprawie kup większego ciągnika niż był wpisany o 15km trzeba zrobić przed wypłatą premii czy po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypłata premii nie ma nic tu do rzeczy. Najlepiej jak wstrzymasz się z zakupem do momentu kiedy Agencja zatwierdzi Ci zmianę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10045zetor    0

jesli otrzymam premie mlodego rolnika i polacze ja z MGR to mam szanse otrzymac ciagnik o wiekszej mocy niz mi to wyliczono ?? slyszalem takie inf ze mlody rolnik moze dostac mocniejszy sprzet ... jest to ulatwianie startu mlodemu rolnikowi ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można łączyć MR z MGR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Wypłata premii nie ma nic tu do rzeczy. Najlepiej jak wstrzymasz się z zakupem do momentu kiedy Agencja zatwierdzi Ci zmianę. 

Witaj,

to znaczy, że mogę kupić sprzęt, który został wskazany w biznesplanie już teraz, a nie dopiero po otrzymaniu decyzji? 


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sprzęt mogłeś już kupić w tamtym roku w dniu składania wniosku o przyznanie pomocy. I taką inwestycję można rozliczyć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Wniosek składałem w tym roku (nabór 2015), czekam na podliczenie punktów i zatwierdzenie wniosku i od razu po tym chciałbym kupić maszyny wskazane w biznesplanie, a nie czekać na decyzję. Nie będzie problemu, żeby to później rozliczyć z Agencją? W gruncie rzeczy biznesplan miałbym zrealizowany przed przyznaniem decyzji i wypłatą pieniędzy.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ja już po kontroli, wszystko bez problemu, spoko ludzie, trochę ich za język pociągnąłem, powiedzieli, że w nowym MR, wszyscy będą mieli kontrole przed wnioskiem o płatność, i słyszeli, ze nowy nabór MGR dla wszystkich ma być w styczniu, słyszał ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jedną działkę zmierzyli, na reszcie porobili fotki, z dokumentów to akty notarialne, dyplom, krus, nakaz płatniczy, dokumenty potwierdzające że sam prowadzę gospodarstwo czyli najlepiej faktury na sprzedaż  czegoś z gospodarstwa, i faktury na zakup paliwa, ŚOR itp, ale nie było by problemu jak bym czegoś z tego nie miał, lajtowo do tego podchodzili, mówili że będzie jeszcze trochę tych kontroli przez te 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch1409    3

Czy anex do biznesplanu w sprawie kup większego ciągnika niż był wpisany o 15km trzeba zrobić przed wypłatą premii czy po?

 

mozesz przed i po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    186

Majkel207 mam takie pyatnie: kiedy składałeś wniosek, że kontrole miałeś i czy jesteś na vacie? U mnie na dzień dzisiejszy to żadnych zakupów i sprzedaży nie ma bo dopiero wczoraj wniosek poszedł do weryfikacji i czekam na odp. Czy dostane dofinansowanie.

Edytowano przez Cichy94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dzwonili parę dni wcześniej, pytali o budynek ale nic nie sprawdzali

cichy wniosek jakoś na początku września składałem i jestem na Vacie, oni o wszystko pytali ogólnikowo i nie było by  problemu jak by czegoś nie było, dużo zależy od konkretnego przypadku, np kiedy się przejęło gospodarstwo, podstawa to akty notarialne, dyplom jak było wykształcenie i ubezpieczenie w krusie no i areał w przypadku mierzenia musi się zgadzać, reszta to szczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj