Polecane posty

kasiula8013    2

ale to punkty za wiek, a nie za przekazanie w całości, dowiedziałam się, że musi być przekazane co najmniej 51 % powierzchni ( w moim przypadku od rodziców), żeby dostać punkty za wiek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Krystek, poważnie już chcą coś kontrolować czy jaja sobie robisz ? Składała z ostatniego przesunięcia ? Skoro kasy nie wyplacili to co chcą kontrolować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kontrola z MR z 07-13 nie wstrzymuje wypłaty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscilek    0

Mam wykształcenie wyższe, nierolnicze. W jaki najszybszy sposób mogę zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe do premii młodego rolnika? Znacie może jakieś eksternistyczne kursy czy coś? Przyznam się szczerze że zależy mi trochę na czasie :)

 

Ponawiam prośbę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

w jakim czasie od wysłania kompletnego wniosku o płatnośc moge się spodziewać kasy na koncie? chodzi mi o prow 2007-13 proszeo odp?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do 60 dni od złożenia kompletnego wniosku o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

w planie mialem zakup 3 maszyn na łączna kwotą 75 tys ale woadomo ze trzeba wykazac 70 tys i dwie maszyny wzielem z innym wyposazeniem i juz wyszlo 70 tys czy w tej sytuacji moge robic zmiane do wniosku o rezygnacje z trzeciej maszyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Pytanie. Ojciec posiada zobowiązania rolno-środowiskowe, wydzierżawił mi pole i pytanie czy te zobowiązania muszę przejąć jak najszybciej czy wystarczy to zrobić przed złożeniem wniosku o dopłaty? Bo człowiek prowadzący mój wniosek twierdzi że nie trzeba się z tym śpieszyć.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Jestem z naboru 2010r, rok 2016 jest moim rozliczeniowym czy jak mam na przykład w planie 5 ha mieszanki a posieje 5 ha pszenicy ARiMR może robić problemy? Jak by nie było to ESU wychodzi więcej z pszenicy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

widzieliście zaktualizowaną liczbę wniosków z nowego naboru? Czyżby tak wiele ich się zebrało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wydajemi się że to zero w środku im się pomyliło raczej nie możliwe żeby tyle osób złożyło

freetaxi wszyscy twoi klienci mieli kontrole czy oni kontrolują losowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

ale to punkty za wiek, a nie za przekazanie w całości, dowiedziałam się, że musi być przekazane co najmniej 51 % powierzchni ( w moim przypadku od rodziców), żeby dostać punkty za wiek 

 

Gdzie to jest zapisane??? W żadnym rozporządzeniu nie ma wzmianki o tych 51%. Jeśli to prawda to należy wykonać plan Brunona K.!!!! PSL-owska hołota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

Ja dziś złożyłem wniosek o płatność LBN, Ale swoja droga czasami żałuje ( współczuje ) Tym co przychodzą z rodzicami składać wniosek, a tym bardziej Tym co piszą naprawdę głupie pytania!!!. Byłem dziś w ARiMR LBN i nie widziałem żadnego z  rodzicem ale widziałem takiego zestresowanego że aż strach jakby zobaczył kontrol u siebie na podwórku. ,,,,, Panie nima chłopów już w ty we wsi ,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Jestem z naboru 2010r, rok 2016 jest moim rozliczeniowym czy jak mam na przykład w planie 5 ha mieszanki a posieje 5 ha pszenicy ARiMR może robić problemy? Jak by nie było to ESU wychodzi więcej z pszenicy,

tak tylko jak masz więcej zmiany niż 30%,to może być problem.mogą się do czepić...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

A skad mają wiedziec co i gdzie skoro prawdopodobnie nigdy nic takiego nie załatwiali. Bardzo dobrze ze jest pomoc ze strony rodziców. Nawet najlepsze technika nie przygotują absolwenta aby sprawnie prowadzić dokumentacje albo gdzie udać się z konkretną sprawą a o wypełnianiu wniosków czy biznesplanów to juz nie ma mowy. Takze nie kazdego nalezy traktować jak półgłówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Skad macie te dane ile wniosków jest ? A wie ktoś kiedy będzie lista rankingowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

to ja ,,nie,, pisze o przygotowywaniu dokumętacji ( bo to fakt ja też sam sobie nie pisałem, ale to z braku czasu i < głowy > prowadzę sam 30 ha + pomagam szwagrowi 250 ha woj.LBN pow.LBN + u kolegi około 130 ha   ) i ja chce mi dorównać a nawet ,, kiedyś prześcignąć  ,, Ale żeby pójść do ARiMR i nie wiedzieć jakie działki się uprawia, lub tak jak dzisiaj ,, panie a który to jest ten znak sprawy,, można nie wiedzieć gdzie ale który !!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Znak sprawy dostał nowy numer, /15 na końcu. Można się pogubić. :)

A jak dojdzie do tego inny znak sprawy na kopercie, inny na piśmie w kopercie, to nieszczęście gotowe...

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Na stronie agencji jest teraz informacja o takiej liczbie wniosków bo ludzie z wiejskiej uzupełnili ją swoimi znajomymi. kasy jest 28300 młodych więc Ci co złożyli wnioski w terminie to będą na szarym końcu :mellow:

Mam też takie pytanie odnośnie tego nowego naboru, mam w dzierżawie taką działkę na która nie mam żadnej umowy, tak normalnie dogadałem się z sąsiadką, we wniosku jej nie ująłem, i mam w związku z tym pytaniem czy będę mógł na nią tzn na działkę składać wniosek na dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj