Polecane posty

Zibi1994    0

Witam, mam pewien problem, w biznsplanie podałem że będę miał przepisane 14,44 ha, czy jeżeli ojciec da mi w dzierżawę o 2000m2 mniej które mają być przepisane na moich braci, ponieważ mają tam pobudowane domy mogę wypaść za listę ? Do końca listy brakuje mi 36 miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serkowski91    0

Witam, jak już jestem na KRUSie to mogę pracować na umowe zlecenie lub inną umowe ?? jakie maksymalne wynagrodzenie może być na umowie aby nie zostać przeniesionym do ZUS??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Umowa zlecenie do wys 1/2 minimalnego wynagrodzenia. Umowa o dzieło- bez ograniczeń

Edytowano przez sony87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Złożyłem dzisiaj wniosek na MR 2015. Dwoje ludzi przede mną i dwoje za mną. Panie mówiły, że wszyscy na ostatnią chwilę składają, także jeśli w innych powiatach jest podobnie to kilka tysięcy pewnie dobije.

 

Mówiły też właśnie, że duzo wniosków odpada już na starcie, bo ludzie składają nie mając tych 15 pkt (jak pisał freetaxi) i nawet nie próbują coś kombinować by je nazbierać. Nie wiem na co oni liczą, chyba na zmniejszenie wymagań, ale w tym naborze to już chyba nierealne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Pytanie trochę z innej beczki czy widomo kiedy będzie nabór w 2016 lub konkretne rozporządzenie odnośnie tego naboru jak to wygląda w 2015 i ile trwa załatwianie wszystkich formalności oraz ile kasuje doradca za pomoc lub całkowite sporządzenie wniosku biznes planu i innych dokumentów z tym związanych

Edytowano przez adamn999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

pod warunkiem, że umowa o dzieło jest odpowiednio skonstruowana - żeby w razie kontroli nie zrobili z niej umowy o pracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Złożyłem dzisiaj wniosek na MR 2015. Dwoje ludzi przede mną i dwoje za mną. Panie mówiły, że wszyscy na ostatnią chwilę składają, także jeśli w innych powiatach jest podobnie to kilka tysięcy pewnie dobije.

 

Mówiły też właśnie, że duzo wniosków odpada już na starcie, bo ludzie składają nie mając tych 15 pkt (jak pisał freetaxi) i nawet nie próbują coś kombinować by je nazbierać. Nie wiem na co oni liczą, chyba na zmniejszenie wymagań, ale w tym naborze to już chyba nierealne.

A u nas podobno 24 wnioski- czyli jakoś strasznie biednie jak na taką powiatówkę, stan na dziś rano, jutro składam to podpytam trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Czy mogę złożyć wniosek o płatność, razem ze zmianą biznesplanu (zmiana 30% upraw) w starym naborze?

 

Edytowano przez Sandra2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nasz ODR nie próżnuje i dowiedzieli się że Agencja sama będzie się kontaktowała z KRUS w sprawie weryfikacji, ja akurat w krusie byłem to na wszelki wypadek wziąłem zaświadczenie i mi wydali praktycznie od ręki- czekałem 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    644

dziś dzwonilem do swojego krusu i jutro mam isc sie ubezpieczyc a na czwartek ma byc zaświadczenie, ale mysle ze uda sie cos ugrac zeby dali od reki ;)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

u mnie jeszcze nie wystawiają czekam na telefon

Mi też mówili żebym czekal i zadzwonią dlatego sam poszedłem i mam a jutro na spokojnie wszystkie papierki składam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A ja po 2 tygodniach czekania i męczenia krusu w końcu odebrałem zaświadczenie. Dzisiaj złożone dokumenty o płatność, mam nadzieję że żadnych poprawek nie będzie. Czekam na pieniądze :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

to musze jutro z rana zadzwonic ale jeszcze duzo czasu to luz
a z pierwszych przesunieć dostal ktos juz kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Na stary nabór będę miał łącznie 4 umowy dzierżawy potwierdzone notarialnie. Czy wszystkie muszę rejestrować w starostwie? Czy wystarczy na przykład jedna, żeby mieć 1ha przeliczeniowy do ubezpieczenia w KRUSie?

 

A kto ci mowił że wgl musisz je zarejestrować w starostwie?? Ja nie rejestrowałem nic i w KRUS przeszlo bez problemu, poprostu idziesz z umową do gminy i prosisz zeby ci obliczyli hektary przeliczeniowe dla działek zawartych w umowie i dopisali na umowie ile ich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Gdzie złożyć wniosek na młodego ronika  w swojej agencji czy w głównej  agencji powiatu? proszę  o odpowiedz

Edytowano przez mario504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

żeby się ubezpieczyć to wystarczy że masz 1 ha, ale dziś pytałem w KRUS i wszystkie umowy powinny być do nich zgłoszone, a żeby zgłosić umowę dzierżawy do KRUS to trzeba ją wcześniej zarejestrować w starostwie, tylko pytanie po co skoro agencja tego nie wymaga ? dla mnie to dodatkowa komplikacja i chyba nie bee moich dzierżaw zgłaszał nigdzie poza agencją.

Dlatego że w starostwie pewna pani (dinozaur) nie uznaje umowy dzierżawy z datą pewną(sporządzonej w gminie) tylko wg niej musi być notarialna a ja nie zamierzam wydawać kasy na notariuiszy. Kolejna sprawa to żeby wprowadzili w geodezji te zmiany to musi być niby napisane że to do celów emerytalno-rentowych a przecież tak nie jest bo biorę dzierżawę tylko po to żeby mieć wymaganą wielkosć gosp. i nie zmaierzam się pod tym podpisywać.

Co o tym myślicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Wczoraj złożyłem wniosek na nowy nabór :) Byłe aż 4 osobą ,która stara się o młodego w moim powiecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj