Polecane posty

Patryk1222    136

Witam
Mam problem ponieważ mam przepisane gospodarstwo na siebie od rodziców którzy są podatnikami vat-u i jest problem ponieważ osoba z agencji powiedziała że muszę przejąć także w terminie 7dni zwierzęta a ja dopiero zarejestrowalem swoją działalność i pierwsze faktury mogę dopiero wystawiać od 1.10.2015 i gdy teraz rodzice przepisza mi zzwierzęta w agencji to w ten sam dzień trzeba wystawić f-vat sprzedaży? I w tym przypadku tracę vat...
Mam nadzieję że nie zamotalem zbyt mocno i jest napisane zrozumiale:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa92    5

Witam mam przyznanego MR i chciałbym kupic traktor o mocy 140 km ale jest problem ARiMR nie chce wyrazic zgody gdyż jest za mało ziemi na własnosc. W ARiMR przyznało mi 110-130 KM. Użytkuje dużo wiecej ale na dzierżawy ustne, chowam zwierzeta opasowe i nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji a traktor jest pilnie potrzebny. Prosze o porady?

kup ciągnik o mocy 110-130 km najlepiej 6 cyl. później  zrób chiptuning ( 30 % mocy ciągnika można dodać ) , pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Może zamiast grzebać w ciągniku lepiej podpisać z kimś umowę dzierżawy?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

a to Ty płacisz za zwierzęta?

Nie płace chodzi tylko o przekazanie maszyn i bydła ponieważ były zakupione na zwrot vat-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Masz notarialnie przepisane bydło czy nie? Bo jeśli jest na akcie zapis o przekazaniu bydła to musisz, jeśli nie to wprowadzają Cię w błąd w agencji bo nie trzeba w 7 dniach tego załatwić.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweladam    0

Witam, kolejne zagadkowe pytanie:)

Do wniosku wpisałem działkę którą chcę kupić o powierzchni 1 ha. 

Jeśli sprzedawca się rozmyśli to muszę kupić inna działkę która ma min 1 ha?

Czy mogę wydzierżawić np 0,5 ha i kupić 0,5 ha? 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkość ekonomiczna gospodarstwa, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 6 lit. b, jest ustalana na podstawie cał-

kowitej rocznej standardowej produkcji gospodarstwa wyrażonej w euro"
 
Nie wiem ale w rozporządzeni MR nie ma tej tabeli z samymi przelicznikami do SO, obowiązującymi w tym roku. Jest coś w samej instrukcji
wypełniania wniosku że jest to na rok 2010 z lat wcześniejszych.
 
Niestety wskaźniki te opracował Instytut chyba Gospodarki Żywnościowej, ale nie podają tego bezpośrednio
 
samo wyliczanie odnosi się do rozporządzeń unijnych (znaleźć je to wyzwanie) z kosmicznymi przeliczeniami
 
Agencja zaś udostępniała plik w excelu, ale sprzed 2010 r.
 
Tak więc, trochę poważny problem jak ktoś się ledwo łapie.
 
Po tym wszystkim jakoś nie ma zaufania do kalkulatora Agencji i tego z biznesplanu, bo pojawiają się jakieś dziwne rzeczy przy uruchamianiu na różnych kompach
 
Trudno, najwyżej trzeba będzie pisać odwołanie jak źle to wyliczy i nie dadzą dotacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Załącznik numer 1 do rozporządzenia. Na podstawie tego obliczysz wielkość ekonomiczną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Jak wysłałem wniosek o płatność to przesyłają jakieś potwierdzenie czy odrazu kasa na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma decyzji. Przelew jest robiony bez żadnego pisemnego potwierdzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

Witam mam pytanie odnośnie starego naboru. Wydzierżawiłem pole (2.09.2015) na którym realizowany jest program rolno środowiskowy który kończy sie wtym roku. I teraz pytanie ja mam teraz ten program przepisać na siebie czy zostaje na poprzedniego właściciela . Głównie chodzi o to że są tam polony ścierniskowe i ozime. co myślicie ??

Brona musisz przejąć zobowiązania w ARiMR najlepiej jak najszybciej bo te terminy są dość "ruchome" co roku i mieć nowy plan rolnośrodowiskowy. ARiMR lubi kontrolować takie przejęcia i żeby poprzedni właściciel nie miła problemów to zróbcie to niezwłocznie.

 

 

Natomiast co do tych rozważań o dzierżawach od np. rodziców przed złożeniem wniosku czyli spełnienie warunku głupoty "rozpoczęcia urządzania gospodarstwa", myślę że gdy te grunty będą później w akcie notarialnym przepisania własności to nie powinni sie czepiać.


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

krus wydaje już te zaświadczenia czy jeszcze trzeba czekać mi już tylko tego świstka brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Masz notarialnie przepisane bydło czy nie? Bo jeśli jest na akcie zapis o przekazaniu bydła to musisz, jeśli nie to wprowadzają Cię w błąd w agencji bo nie trzeba w 7 dniach tego załatwić.

W akcie nie ma nic na ten temat.

Pozostaje kwestia tego że mam w wniosku wpisane również bydło (narazie bez poprawki tak jak było w 2014 podane) i czy muszę mieć je przekazane przed złożeniem wniosku o płatność?

 

Ps up dzwoń do swojej placówki krus i pytaj czy coś się dzieje osobiście czekam na to zaświadczenie też....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

z tymi fakturami to przejdź się do US bo wydaje mi się że nie są potrzebne faktury na bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

. Spotkałem się na stronie ARIMR o zmianach jakie należy dopełnik w ramach Młodego rolnika. http://www.arimr.gov...-arimr-uak.html.

 

27 czerwca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniające przepisy przyznawania pomocy finansowej z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" z budżetu PROW 2007 - 2013.

Znowelizowane rozporządzenie wprowadza cztery zamiany w dotychczasowych obowiązujących przepisach

Pierwsza z nich zakłada, że sankcje za niespełnienie standardów w zakresie ochrony środowiska naturalnego, higieny i utrzymania zwierząt będą niższe oraz że będą inaczej liczone niż dotychczas. Zgodnie bowiem ze znowelizowanymi przepisami, kara za niedotrzymanie warunków w każdym z trzech wymienionych wyżej przypadków wyniesie 5% otrzymanej pomocy (maksymalnie 15%), a nie jak dotychczas 25%.

W zmienionych przepisach, na młodych rolników nałożony został obowiązek terminowego złożenia w ARiMR oświadczeń o spełnianiu wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt. Rolnicy zobowiązani zostali do dwukrotnego złożenia takich oświadczeń. Pierwszy raz trzeba je złożyć w ciągu 60 dni po upływie 3 lat od otrzymania wsparcia, czyli w takim samym terminie jaki jest wyznaczony dla dostarczenia sprawozdania z realizacji biznespalnu. Drugi raz natomiast oświadczenie o spełnianiu wyżej wymienionych wymagań, trzeba złożyć w ARiMR, 60 dni przed upływem 5 latach od wypłaty pomocy finansowej. Niezłożenie któregokolwiek z tych dwóch oświadczeń spowoduje nałożenie kary na młodego rolnika w wysokości 3% wypłaconej premii. Obowiązek złożenia tych dokumentów został nałożony na tych młodych rolników, w przypadku których nie upłynął jeszcze termin na przedłożenie w ARiMR sprawozdania z realizacji biznesplanu oraz ankiety monitorującej.

Trzecia zmiana, polega na określeniu, do 30 września 2015 roku, terminu na złożenie w ARiMR wniosku o wypłatę płatność wraz z wymaganymi załącznikami. W przypadku otrzymania decyzji przyznającej pomoc, do tego terminu  młodzi rolnicy muszą  dopełnić warunki związane z nabyciem gospodarstwa, samodzielnym rozpoczęciem jego prowadzenia, ubezpieczeniem w KRUS z mocy ustawy i w pełnym zakresie, uzyskaniem wpisu do ewidencji producentów, chyba, że warunki te były spełnione w dniu złożenia wniosku.

Ostatnia zmiana w znowelizowanym rozporządzeniu, dotyczy wydłużenia o 2 miesiące, czyli do 31 sierpnia 2015 r. terminu, w którym Agencja, w przypadku przesunięcia środków z innych działań  będzie wydawała decyzje przyznające  premie młodym rolnikom . Zgodnie z nowymi przepisami, po tej dacie, ARiMR odmówi wypłaty premii tym młodym rolnikom, których wnioski znajdą się poza limitem dostępnych środków finansowych.

 

 

 

CZy trzeba określićdo końca września 2015 terminu na złożenie wniosek mimo dopełnienia już obowiązków, jestem ubezpieczony już w Krus , gospodarstwo przejęte, zrealizowałem inwestycje itp. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Brona musisz przejąć zobowiązania w ARiMR najlepiej jak najszybciej bo te terminy są dość "ruchome" co roku i mieć nowy plan rolnośrodowiskowy. ARiMR lubi kontrolować takie przejęcia i żeby poprzedni właściciel nie miła problemów to zróbcie to niezwłocznie.

 

 

 

 

Mam ten sam problem. Czyli pisze podanie do agencji o przejęcie zobowiązań? jak to wygląda? jak długo czeka się na odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak ktos ma dzierzawe jedo pole i by mu wczesniej odmowili ta dzierzawe tzn sprzedali komus ta ziemei to trzeba szukac nastepnej dzierzawy w zamian ? nawet jesli bedzie z MR dokupione inne pole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Witam. Jest gdzieś podana informacja do kiedy agencja ma zrobić przelew pieniędzy z naboru z zeszłego roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

z tego co wiem to jesli bylo wszystko ok w papierach to ok miesiąca od daty złożenia wniosku jesli później nic nie musiales poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

A jeszcze jedno z pytań, bo wiem że gdzieś post był tutaj przy tym wątku, lecz ciężko go znaleźć, a szukałem. Można młodego łączyć z prowem czy nie ma takiej możliwości? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Na który dzień roku (początek czy koniec) podajemy bydło w tabeli 3.1 w PRG z 2014 roku (nabór 2014) bo chce wprowadzić zmiany do biznesplanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj