Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

MateuszNoco ARiMR ma wedle rozporządzenia 60 dni na wypłatę pieniędzy od momentu złożenia wniosku o płatność. Krzysiekrolnik12 wniosek o płatność składasz w swoim Oddziale Regionalnym a nie w Centrali. Tomrolnik poczekaj na zaświadczenie z krus bo i tak dostaniesz wezwanie do uzupełnienia. W żaden sposób nie przyspieszyć wypłaty pieniędzy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

wiem ze nie przyspiesze ale watpie ze do końca miesiąca zdążą je wystawic o to mi chodzi
a tak w ogole moge skorzystac z tej premii jeśli jestem na zwolnieniu lekarskim w krusie do lutego przyszłego roku? chodzi mi o pkt ze bede samodzielnie prowadził gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Wiecie moze jak to wyglada czasowo z KRUS i ARiMR ? Jutro bede mial juz grunta na sobie i ide zalatwiac do krusu a nastepnie agencja ,jak u Was wygladalo to czasowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

najpierw gmina żeby były przeliczeniowe w KRUS to po 20 będą wystawiać a agencja pójdę jutro dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

Chłopaki w AGENCJI wystarczy tylko napisac podanie o nadanie numeru gospodarstwa? tylko tyle? Mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi

czyli gdzie ten wniosek o płatność mam gdzie oddać, wysłać? Wszystko składałem do Warszawy więc wniosek o płatność chyba też tam jeżeli dobrze myślę, agencję również mam w mławie tam jeżdżę załatwiać paszporty itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W Mazowieckim Oddziale Regionalnym składasz wniosek. Adres znajdziesz na stronie Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wiecie moze jak to wyglada czasowo z KRUS i ARiMR ? Jutro bede mial juz grunta na sobie i ide zalatwiac do krusu a nastepnie agencja ,jak u Was wygladalo to czasowo ?

U mnie od zera do załatwienia wszystkich formalności to pół tora tyg. Troche mnie w geodezji przytrzymali, no i w krus ale i tak krótko z tego co czytam bo złożyłem w piątek a w srode byłem dokumenty odebrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jęsli Krus sie nie wyrobi mogę złozyć wniosek o płatność a z KRUsu zaświadczenie donieść później czy nie da rady tak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Najważniejsze abyś złożył wniosek o płatność w terminie do 30 września. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Chcę kupić prasę zwijającą za 70 tys brutto. Będąc vatowcem dostane zwrot podatku 13 tys. Czy po takiej operacji spełnię warunek wydania 70% premii na środki trwałe, czy w po przejściu na vat musi to być minimum 70 tys netto??

Pozostałych 30 tys premii nie muszę w żaden sposób rozliczać czy dokumentować np na zakup nawozów czy paliw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W MR musisz wydać 70 000 PLN brutto więc nie będziesz miał problemów z rozliczeniem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

u mnie w odr powiedzieli tak jesli krus sie nie wyrobi do konca miesiąca to jest podstawa do sprawy w sądzie aby zwrócili 100k bo przez nich nie wypkacili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

freetaxi tym razem pytanko ode mnie :D.Pewnie ten temat był już poruszany x razy ale odpowiedzi się ze sobą nie pokrywają.Jak to jest z kupnem używanych maszyn na MR?Konkretnie chodzi mi o ciągnik rolniczy powyżej 5 lat.Słyszałem,że idzie to jakoś załapac na młodego.Objaśniłbys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ponoć można. Ale lepiej najpierw wystąpić na piśmie z zapytaniem, żeby uniknąć potem niespodzianek podczas rozliczania się z premii. Oczywiście jeśli myślimy o starym naborze.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam pisząc wnioski co podpinacie pod działania w zakresie innowacyjności za postęp biologiczny, organizację produkcji, nowoczesne technologie

Odwdzięczę się za pomoc. Czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Czy umowa będzie ważna jeśli podpisałem z gościem na 10 lat ale zastrzegł sobie że po 5 latach może mi ją wypowiedzieć ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Napisany Dzisiaj, 19:58

Witam pisząc wnioski co podpinacie pod działania w zakresie innowacyjności za postęp biologiczny, organizację produkcji, nowoczesne technologie

Odwdzięczę się za pomoc. Czekam na odpowiedzi

 

 

Ponawiam pytanie, czy pod postęp biologiczny podlega to, że kupię najnowszą odmianę pszenicy i ją zasieję na np hektarze ?

A czy pod nowoczesne technologie podlega przejście z lejka na rozsiewacz z siewem granicznym lub agregat uprawowo siewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

raczej tak bo w papierach jest mowa ze przez 5 lat od momentu przelania kasy musisz wykazać to co zalozyles w biznes planie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rafals2 w umowie nie może być mowy o wypowiedzeniu. Moim zdaniem przyczepią się tego na wstępie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj