Polecane posty

Shaun    242

Najpierw przeczytaj rozporządzenie. Jeśli szkola nic Ci nie daje a ziemia tylko 1 to czekaj ewentualnie na następny nabór. Innych skutecznych sposobów nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

czesc zabraklo mi nieco ponad 100 miejsc aby sie zalapac na MR 2014 czy moze ktos cos wie o jakims przesunieciu dodatkowych srodkow jest to rok wyborczy gdyby sie znalazla jeszcze jakas kasa to na pewno bym sie zalapal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maciek844xl z informacji jakie podałeś na starcie masz 10 punktów. Reszta zależy od wyobraźni i kreatywności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnaglak    0

Mój problem z MR 2014 wygląda tak. Po przesunięciach na liście tydz temu okazało się że się załapałem. W składanym wniosku miałem 0 za szkołę i 20ha ziemi. Aktualnie mam ukończony kurs R3 (skończyłem 2 tyg temu, egz zdałem, świadectwo jest) i 17,5ha ziemi- ponieważ gość od którego miałem dzierżawić pozostałe 2,5ha wycofał się. Co mogę w takim przypadku zrobić jeśli nie znajdę dzierżawy? Czy można to jakoś zastąpić szkołą?

Edytowano przez tnaglak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

freetaxi a może wiesz czy teraz do poprawek we wniosku można dorzucić świadectwo ukończenia szkoły czy nie ma takiej możliwośći ? w momencie składania wniosku nie miałem świadectwa tylko pismo z sekretariatu, że bedzie później.. to może jak by szło to zrobić to wpadłoby kilka punktow

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma możliwości zwiększenia punktów. Tak samo wymiany punktów z ziemi na wykształcenie. To byłoby za proste :) Tnaglak może zmniejszyć powierzchnię użytków rolnych tak abyś nie wypadł za żółtą listę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Ile czekaliście na odp w sprawie zmiany planowanych inwestycji ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No jasne. Jak jest kilku współwłaścicieli działki to umowa musi być sporządzona ze wszystkimi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek844xl    0

Freetaxi wiek między mna a przekazujacym to 24 lata, ojciec przekazuje mi część gospodarstwa. Tu już punkty uciekają. Prowadzimy hodowlę krów ale kilkanaście ha obsiewamy zbożami i rzepakiem. Punkt miałbym za wysokobialkowe, ten plan nawozowy, ale co dalej.? Zamierzamy rozbudować obore. Czy do przetwórstwa można zaliczyć wytwarzanie pasz? Mieszanek paszowych? Za co jeszcze zyskać tych punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

punkty za wykształcenie albo staż plus punkty za szkolenia no i na koniec dobrac taką inwestycję aby przybyło punktów. Ja w podobnej sytuacji do ciebie jestem i wyszło mi koło 18pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

freetaxi dostałem decyzję pozytywną po ostatnim przesunięciu i takie pytanie czy muszę robić zmianę w biznesplanie skoro mam go napisanego do 2020 roku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dziwne pytanie. Zmiany robisz jeśli już masz zamiar coś zmieniać. A to już wiesz tylko Ty :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Ale chodzi mi o to że rokiem bazowym był 2014 a teraz jest 2015 i czy trzeba to jakoś zmieniać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zostaje tak jak jest. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Do freetaxi a jak jest z wyplata pieniedzy ? Jesli mamy czas na papierki do konca wrzesnia to ile czasu ma armir na wydanie kasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Witam chciałem uzyskać kilka odpowiedzi na pytania związane z premią MR

Po długich rozmowach udało mi się przekonać rodziców do przejścia na wcześniejszą emeryturę w przyszłym roku ( Tato może przejść na nią wraz z mamą w Październiku 2016 nieco wcześniej sporządzimy umowę dzierżawy w której to Tato wydzierżawi mi wszystkie swoje grunty (20 ha) na 10 lat oprócz działki na której znajduje się dom wraz z zabudowaniami gospodarczymi ( obora, stodoła chlewnia itp) o powierzchni nie przekraczającej 1 ha co umożliwi rodzicom przejście na wcześniejszą emeryturę ( tata 60 lat mama 56 staż opłacania składek powyżej 30 lat). Ja zajmę się wyłącznie produkcją roślinną ( buraki cukrowe zboża) na 20 hektarach taty oraz dzierżawie od sąsiada 9 ha.Tato nadal będzie trzymał zwierzęta ( 30 loch, około 200 Tuczników i 20 sztuk bydła) gdyż nie koliduje to z przejściem na wcześniejszą emeryturę ( według KRUS rolnik zaprzestaje prowadzenia działalności w momencie kiedy oddaje ziemię na własność bądź w dzierżawe)

I teraz w związku z tym mam kilka pytań

 

1 Czy mając dzierżawę od taty i sąsiada nie posiadając gruntów na własność mogę ubiegać się o premie dla młodego rolnika w 2016r

2 Czy premię mogę przeznaczyć na zakup ziemi ( mamy odłożone z tatą pieniążki na zakup 8 ha gruntów od wujaszka) Ale słyszałem o kredytach preferencyjnych dla MR , czy to można połączyć z MR i jak wygląda w skrócie procedura, czy lepiej dać sobie spokój i kupić za własne pieniążki

3 Otrzymując premię zobowiązuję się do rozwoju gospodarstwa  w ciągu 3 lat, czy na przykład przejęcie od taty części produkcji zwierzęcej (np bydła) będzie uważane za rozwój ???

4 Dodam  że mam 29 lat i pochodzę z wielkopolski

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie załatwiłem wszystkie papiery i chce złożyć wniosek o płatność ale nie mam czasu specjalnie jechać..

Więc chcę wysłać i tu pytanie wysłać po prostu na adres agencji np:

Centrala Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
ul. Poleczki 33
02 - 822 Warszawa.

 

Czy trzeba dopisywać jakiś numer pokoju? Czy to wystarczy to tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

jest decyzja po ostatnim przesunięciu ;)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś wpisywał inwestycje "w zakresie innowacyjności za postęp biologiczny, organizację produkcji, nowoczesne technologie produkcji lub innowacyjny produkt – przyznaje się po 1 punkcie za każdy z tych obszarów, jednak nie więcej niż 2 punkty"

 

są jakieś szczegółowe kryteria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

Panowie chcę złożyć wniosek o płatność ale nie mam kompletu dokumentów bo krus i agencja mogą się nie wyrobić do końca miesiąca , i teraz pytanie w uwagach mam dopisać że resztę dokumentów dostarczę jeśli będzie to tylko możliwe ? Czy mam wziąć z agencji i krus jakieś zaświadczenia że się nie wyrobią i je też wysłać ? Pomoże ktoś ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj