Polecane posty

Endriu42    11

a jesli najpierw KRUS wystawił zaswiadczenie że oplcałem to bylem jako domownik a jak bede mial ziemie to bede płatnikiem i to nie bedzie z tym kolidowalo? bo na zaświadczeniu bedzie domownik a później już jako rolnik w papierach jak myślicie?

Nie będzie przeszkadzało. Ważne aby był zapis, że teraz jesteś ubezpieczony jako rolnik z mocy ustawy i w pełnym zakresie.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

@

freetaxi mam pytanie jesli podpisalem w gminie umowe dzierzawy na 10 lat to musze ja zarejestrowac w starostwie ? i do krusu musze isc z jakims zaswiadczeniem czy poprostu tylko umowa dzierzawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dopóki nie dostaniecie decyzji odmownej szanse są zawsze. Trzeba czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie przy 7,62 do wniosku plus jakaś dzierżawa w sumie ok 10 plus troszke bydła 8 szt nie wychodzi SO... punkty są SO nie i dupka zbita trzeba czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A nie możesz przejąć więcej bydła? Nawet od drugiej osoby?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

freetaxi , jak to jest z dzierżawą ? może być dzierżawiona działka rolna z zabudowaniami i domem mieszkalnym na tej działce ? 

miałem zamiar nabywać od rodziców aktem notarialnym ale wolałbym dzierżawę 

pyt dotyczy starego naboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można, można ale ja zawsze zmniejszałem powierzchnię użytków rolnych pomniejszając powierzchnię domu mieszkalnego. Najważniejsze abyś na umowie miał wydzierżawioną całą działkę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

@

freetaxi chodzi mi o stary nabor 2014 mam juz akt notarialny gospodarstwa ale nie mam podpisanych umow dzierzawy jeszcze jest to tylko 3ha dzierzawy to moge isc a aktem notarialnym juz do krusu czy dopiero jak podpisze umowe dzierzawy w gminie ? a i umowa podpisana w gminie musi byc wniesiona do starostwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

nie bardzo, nawet nie miałbym gdzie ich wstawić ;) jak nie postawie obory do następnego naboru to posadzę 0,5 ha roślin ozdobnych na gruntach i będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja15    0

Witam!! Czy ktoś dostarczał dokumenty potwierdzające uzupełnienie wykształcenia?? Zdalam już egzamin R3 (R16 nie udało się) czy wystarczy dostarczyć świadectwo kwalifikacji R3 czy agencja wymaga jakiś jeszcze dokumentów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz... W gminie średnio wiedzą co to jest podpis z datą pewną (chodzi o dzierżawę). Jak to u was wygląda? Gmina przystawia tylko swoją pieczątkę i podpisuje się na tym wójt czy coś poza tym jeszcze robią?

Data pewna. Czyli umawiasz się u notariusza bierzesz gościa od którego planujesz dzierżawić grunty , spisujesz z nim umowę dzierżawy (gotowe druki/wzory w necie ) a notariusz potwierdza swoją pieczątką ważność tych podpisów. Koszt 24 PLN od podpisu. 

 

@

freetaxi chodzi mi o stary nabor 2014 mam juz akt notarialny gospodarstwa ale nie mam podpisanych umow dzierzawy jeszcze jest to tylko 3ha dzierzawy to moge isc a aktem notarialnym juz do krusu czy dopiero jak podpisze umowe dzierzawy w gminie ? a i umowa podpisana w gminie musi byc wniesiona do starostwa?

 

masz akt notarialny to z nim możesz iść do krusu się ubezpieczyć ale i tak potrzebujesz albo nakaz płatniczy albo zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych żeby cię ubezpieczyli. Ja dzisiaj np miałem notariusza i dzisiaj się ubezpieczyłem w krusie, prawie bo mają modernizacje systemu i tylko przyjmują wnioski i tak do końca września. Nie wydadzą mi zaświadczenia że podlegam ubezpieczeniu w krus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A podpowie ktoś. Przejąłem już gospodarstwo, ale ze względu na czas i koszty w formie umowy dzierżawy. i teraz mnie zastanawia jedna rzecz, mogę przejść na vat czy nie? skoro całe gosp to umowy dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

 Ja dzisiaj np miałem notariusza i dzisiaj się ubezpieczyłem w krusie, prawie bo mają modernizacje systemu i tylko przyjmują wnioski i tak do końca września. Nie wydadzą mi zaświadczenia że podlegam ubezpieczeniu w krus

to nie ubezpieczyłeś się tylko złożyłeś dokumenty, póki nie dostałeś decyzji i nie opłaciłeś to nie jesteś ubezpieczony

i nie do końca września tylko do połowy, a mi wprost powiedzieli żebym w przyszły piątek dzwonił do nich i może już wydadzą decyzję.

no i nie wydadzą zaświadczenia bo nie jesteś ubezpieczony a masz jedynie złożone dokumenty co w żaden sposób nie jest wiążące ani jednoznaczne z ubezpieczeniem bo równie dobrze mogą wydać decyzję odmowną i wtedy dochodzenie swego cię czeka pamiętaj że to tylko nasz piękny kraj więc nie zakładaj niczego z góry ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

panowie mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem dostałem premie z młodego rolnika która wydałem na zakup maszyny i teraz mysle czy bede mugł skorzystać z prow na zakup maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Mam pytanie dostałem młodego rolnika z ostatniego przesunięcia i zauważyłem, że w biznesplanie mam łąkę trwałą 0,65ha którą przekazujący gospodarstwo zaorał i zgłosił do dopłat jako zborze. Muszę ten fakt zgłosić do ARiMR przed złożeniem wniosku o płatność? Czy to tylko zwykłe podanie? Proszę o pomoc bo wniosek o płatność chcę złożyć w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób sobie zmianę do wniosku i podaj aktualne uprawy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

A ile trzeba czekać na numer producenta w agencji.Ja poszedłem w piątek,myślałem że wydadzą od ręki ale nie trzeba czekać aż przyślą pocztą a mają na to dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Panowie ja mam poważniejszy problem.

Dostałem decyzje o przyznaniu premii, w środę zawiozłem wszystkie dokumenty do OR.

Dzisiaj zajeżdżam na gospodarkę (mieszkam w innej miejscowości) żeby dokończyć sianie rzepaku, a ojciec wyskakuje z tekstem że nie da mi ciągnika bo dzień wcześniej nie przyjechałem rano tylko w południe i wyjeżdża mi z tekstami o spółce itp. itd.

Zabrałem ciągnik, prawie przejeżdżając ojca i pojechałem siać.

Na siebie mam tylko 2h reszta w dzierżawach na 10-11lat wraz z budynkami, ponieważ ojciec ma współwłasności z ciotką, na sprzęt mam umowę użyczenia.

Ojciec to alkoholik, który za ch..j nie ustąpi, teraz jak wszystko doprowadziłem do stanu używalności i zainwestowałem kupę pieniędzy, chce się brać za gospodarkę, a nawet na paliwo nie ma.

Co mam z nim zrobić? Sądzić się, zgłaszać gdzieś że utrudnia prowadzenie gospodarstwa?

 

Ojciec obrabiał 12h, w tej chwili mam podpisane umowy na 25h, nie mogę rzucić wszystkiego i plunąć mu w twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Freetaxi a masz moze informacje czy moge wziac pieniadze na wsparcie dla malych gospodarstw jak wezme Mlodego Rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

Freetaxi a masz moze informacje czy moge wziac pieniadze na wsparcie dla malych gospodarstw jak wezme Mlodego Rolnika ?

Nie można będzie łączyć tych dwóch programów. Tak stanowi rozporządzenie a ponad to różnice są chociażby przy wartości ekonomicznej gospodarstwa (MR od 13 tyś EURO natomiast MG do 10 tyś EURO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj