Polecane posty

freetaxi    947

Do godziny czasu do 3 tygodni :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

a jesli mam w biznesplanie ze bede użyczał od ojca maszyny i pomieszczenia w tych chlewie to musze teraz jakas umowę z ojcem spisac i wysłać czy mozna później a moze w cale to nie potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa użyczenia nie musi być poświadczona i może być potrzebna w razie ewentualnej kontroli. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

a podpowiedz od kiedy musze prowadzic jakąś ewidencje swin itd od daty otrzymania ziemi czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od momentu przejęcia zwierząt. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowe mi przepisano 2.30 ha i zapłaciłem 1400 zł a jak by mi przepisali 17 ha bez budynkow i wgl to 6000 koła na wykład :/ . pozdro z wlkp  taksa ustawiona od klasyfikacji gleb i wgl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

co rejon to obyczaj :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o KRUS to miałem załatwione zaświadczenie ze mam  opłacane składki i wgl i chcialem zanieść z wniosiem do agencij i niby ze to nie potrzebne nawet moj ODRowiec tak powiedział . A wczoraj mi dzwonili z KRUS ze nabyłem grunt i z domownika staje sie płatnikiem ,a w wniosku na MR mam wpisane ze domownik jestem a tu taka sytułacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

no właśnie jesli najpierw wystawili zaswiadczenie z krus to bylem jako domownik a jak bede mial ziemie to bede płatnikiem i to nie bedzie z tym kolidowalo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam niewiem. Tak jak pisalem domownikiem bylem cały czas złożyłem wniosek na MR teraz i na następny dzień dostałem telefon   z KRUS ze mam uszykować sobie z gminy papierek ile mam Ha przeliczeniowych z 2.30 ha wyszło mi 1.52 przeliczeniowe no i zaniosłem do KRUSU i mi powidzeli ze mam powyzej 1 ha i musze z domownika być płatnikiem mało tego moja zona była  zarejestrowana w urzędzie pracy teraz też musi być w KRUS bo moja ziemia tez przechodzi na nią i mamy powyzej 1 ha i musze opłacać żone i jeszcze 2 dzieci .mają chore przepisy , w przeciągu paru dni sami zadzwonili ze nabyłem grunt i ze musze płacić .


a odnosnie zaświadczenia z KRUS ze niby opłacane to wgl niby nie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Freetaxi Dostałem się na żółtą listę i takie pytanie biznesplan trzeba zmieniać bo mam zrobiony do 2020 roku ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Miałem przejąć całe gospodarstwo w ramach ubiegłorocznego MR, jednak na Księgach Wieczystych i Akcie notarialnym jest mega bałagan - nie da się wszystkiego sprostować do końca września. Dlatego wezmę całe gospodarstwo w dzierżawę (z wnioskiem o płatność zaraz złożę zmianę do wniosku o mr oraz podanie - myślę, że można to złożyć razem?)

Mam pytanko dot. dzierżaw:

1. Czy muszą być one zarejestrowane w starostwie?

2. Czy KRUS będzie potrzebował zaświadczenie o ilości ha przeliczeniowych z gminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Czy kupował ktoś z was maszyny starsze niż pięcioletnie?

Według tego artykułu:

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/mlody-rolnik-moze-kupic-maszyne-starsza-niz-piecioletnia,55472.html

 

nie powinno być z tym problemu.

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Napisz do ARiMR pismo z zapytaniem o możliwość zakupu tych maszyn. Dostaniesz odpowiedź. Będziesz miał podkładkę w razie problemów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Miałem przejąć całe gospodarstwo w ramach ubiegłorocznego MR, jednak na Księgach Wieczystych i Akcie notarialnym jest mega bałagan - nie da się wszystkiego sprostować do końca września. Dlatego wezmę całe gospodarstwo w dzierżawę (z wnioskiem o płatność zaraz złożę zmianę do wniosku o mr oraz podanie - myślę, że można to złożyć razem?)

Mam pytanko dot. dzierżaw:

1. Czy muszą być one zarejestrowane w starostwie?

2. Czy KRUS będzie potrzebował zaświadczenie o ilości ha przeliczeniowych z gminy?

muszą być zarejestrowane KRUS tego wymaga i nakaz płatniczy z gminy jest wymagany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

a jeśli we wniosku pedałem maszyn za 80tys to mogę nie kupić jednej i rozliczyć sie tylko z 70tys? Czy muszę kupić tyle ile we wniosku?


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

panowie jak to jest z tymi maszynami w końcu musze brać nówki czy do 5 lat też przejdzie ? pytam tych co tak robili a nie tylko przeczytali;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ponoć ARiMR wyraża zgodę na zakup takich maszyn ale lepiej mieć to na piśmie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

a jesli najpierw KRUS wystawił zaswiadczenie że oplcałem to bylem jako domownik a jak bede mial ziemie to bede płatnikiem i to nie bedzie z tym kolidowalo? bo na zaświadczeniu bedzie domownik a później już jako rolnik w papierach jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brona    0

Witam mam pytanie odnośnie starego naboru. Wydzierżawiłem pole (2.09.2015) na którym realizowany jest program rolno środowiskowy który kończy sie wtym roku. I teraz pytanie ja mam teraz ten program przepisać na siebie czy zostaje na poprzedniego właściciela . Głównie chodzi o to że są tam polony ścierniskowe i ozime. co myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Jeszcze jedna rzecz... W gminie średnio wiedzą co to jest podpis z datą pewną (chodzi o dzierżawę). Jak to u was wygląda? Gmina przystawia tylko swoją pieczątkę i podpisuje się na tym wójt czy coś poza tym jeszcze robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

serio nie wiedzą? nigdy nikomu umowy dzierżawy nie poświadczali? Podpisuje się wójt/burmiszt plus jeden świadek od nich no i strony umowy dzierżawy. Obie osoby muszą byc i podpisać w gminie nie wcześniej. Dodatkowo za to się płaci u nas 8zł za jeden egzemplarz umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj