Polecane posty

Pablo16    93

Do Freetaxi . Czy jeśli w biznesplanie do MR mam wpisane że moje stado bydła przez cały okres będzie składało się z  24 krów mlecznych  a chciałbym jedną krowę wybrakować a na jej miejsce wstawić upatrzoną i zaklepaną jałówkę która się ma cielić za 1,5 mc   to czy agencja może się mnie za to czepiać?

 

Mógłby ktoś odpowiedzieć. Z góry dziękuję i Pozdrawiam


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania :

Czy jeżeli zmieniłbym biznesplan z produkcji roślinnej na zwierzęcą to czy jest muszę trzymać się ułożonej struktury zasiewów przez 5 lat ?

Zmienili się właściciele dwóch działek i muszę zmienić dwa wypisy z rejestru i zrobić to muszę przed złożeniem wniosku o płatność a chciałbym zmienić maszyny i biznes plan na bydło i czy te dwie zmiany mogę zrobić po złożeniu wniosku o płatność ?

Zadeklarowałem że wydzierżawię całą ziemie i teraz czy umowa dzierżawy może być poświadczona w urzędzie gminy przez sekretarza gminy i czy będzie ona się liczyć? Chodzi mi oczywiście o stary nabór. Pozdrawiam.

 

odpowie ktoś ? z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

Dzisiaj ja złożyłem w swoim oddziale no i się śmieli że kwiaty bądź flaszka mi się należy bo składałem jako pierwszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

Pytanie do freetaxi.Złożyłem wniosek na młodego rolnika w tym naborze do 16 września. Chciałem się dowiedzieć czy jakby przyznano mi młodego rolnika to czy w tym roku już muszę wykonywać zasiewy według biznesplanu czy dopiero w przyszłym roku. Jak długo będzie się oczekiwać na wniosek o przyznaniu po 16 września na MR. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

no chyba zartujesz @mateuszz85? wiesz dokladnie co zlozyles bo z twojej niewiedzy mozna wywnioskowac ze nie wiesz....


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

freetaxi wniosek skladany rok temu dopiero teraz przyznana kasa i przepisane bedzie trzoda i ziemia i pytanie od ktorego momentu musze prowadzić jakas ewidencje swin itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    186

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia czy np. Jak jestem teraz w ZUS to czy musze przejsc na KRUS juz teraz czy dopiero w momencie dostania dofinansowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

jeśli w biznesplanie mam napisane ze przejme od rodziców ciągnik przyczepę i trochę sprzętu to tez musze dodać jakiś papier do wniosku o płatność ze mam to już na siebie czy mogę zrobić to później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

ile płacicie u notariusza za przekazanie gospodarstwa?? Bo mój za 15 ha z siedliskiem  zazyczył sobie 3 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Witam, czy w małopolsce trzeba dobić do średniej krajowej w ciągu tych 3 czy 5 lat? do złożenia wnosku wystarczy średnia wojewódzka, czyli ok 4 ha, ale rozmawiałem już z kilkoma odobami w w zależności od ODR różnie mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

 u mnie za 13 ha  z kawałkiem policzył 1700

Edytowano przez tomrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To podlaskie tańsze, w pobliskim mieście życzyli sobie 2000 zl pojechałem trochę dalej i za 1470 to zrobiła notariusz i przy okazji sprostowała dość istotną sprawę... Jedna notariusz powiedziała że cena ta sama niezależnie od tego ile hektarów, tyle że tych wszystkich dodatków jest sporo i każdy nalicza po swojemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Jakie szkolenia i usługi doradcze deklarujecie na nowy nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Przy składaniu dokumentów w krus, niech wystawia ci zaswiadczenie o tym że przyjeli od ciebie dokumenty do ubezpieczenia i to wystarcza, ja dostałem po 3tygodniach wezwanie do uzupełnienia wniosku. A i krus pośpiesz bo nawet po 3tygodniach papiery leżały na biurku i przy mnie wprowadzali do systemu i drukowali kwitek do opłacenia skladki ;)

Wystarczy do wniosku o płatność takie zaświadczenie o złożeniu dokumentów o ubezpieczenie? Na pewno? Robiłeś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Mati0907 w lubelskim miałem przypadek, że aneks nie musiał być poświadczony. 

 

No i ja z lubelskiego jestem. I tego aneksu nie trzeba ani do geodezji, ani do krusu nieść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Wystarczy do wniosku o płatność takie zaświadczenie o złożeniu dokumentów o ubezpieczenie? Na pewno? Robiłeś tak?

 

Tak robiłem tak, nawet w krusie sami mówili że praktycznie każdemu takie zaświadczenia wydawali aby szybciej złożyć, oczywiście przy składaniu wniosku o płatność uprzedzali że trzeba bedzie uzupełnić ale wniosek przyjeli. Za 3tygodnie telefon o dostarczeniu zaswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

Dzisiaj dostałem decyzję z ostatniego przesunięcia. Jutro wysyłam wniosek. Z zaświadczeniem o podleganiu ubezpieczeniu w KRUS nie było żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj