Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
niesamowity90    590

Tak się zastanawiam, mając 12 krów i chcąc mieć 14-16 krów do realizacji biznesplanu czy ubiegając się o premię na dojarkę przewodową wniosek nie zostanie odrzucony ze względu na zbyt małą liczbę krów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

We wniosku miałem zadeklarowane działki tylko z użytkami rolnymi a wydzierżawiłem teraz całe gospodarstwo z lasem i na umowie dzierżawy są dwie dodatkowe działki, będzie to jakiś problem w agencji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Trzeba zrobić zmianę do wniosku albo aneks do umowy i pozbyć się tego lasu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Może wiesz który rok będzie brany pod uwagę względem wzrostu wartości ekonomicznej (SO)?

 

Czy mogę wziąć rzecz której nie ma na liście np. zbiornik do paliwa ?

 

Czy to prawda że trzeba już mieć zaplanowane uprawy na 5 lat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mati0907 w lubelskim miałem przypadek, że aneks nie musiał być poświadczony. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Możesz zmienić formę przekazania. Robisz zmianę do wniosku i można wysłać razem z wnioskiem o płatność. 

 

dzięki pozdrawiam :mellow:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

a jak freetaxi z tą moją brona będzie problemu bo z tego co się dowiadywalem to nie a co Ty o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiliber    0

Pytanie do nowego naboru.

 

Jak to w końcu jest z dzierżawą tego 1ha potrzebnego przed złożeniem wniosku. Cały czas myślałem, że potrzebna jest umowa z datą pewną na okres 10 lat (wystarczy, że będzie potwierdzona w urzędzie gminy), jednak teraz znajomy z odr dowiedział się od pracowników arimr, że umowa musi być na okres maksymalnie 1 roku.

Jak to w końcu jest z tą umową?

 

Ponawiam pytanie, czy wystarczy, że ta dzierżawa będzie na np pół roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

czy jeśli chce zmienić mój wniosek o pomoc to mam pisać podanie czy prośbę, czy po prostu zanieść zmieniony wniosek z wnioskiem o płatność i planem gospodarstwa i złożyć razem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

@freetaxi mam pytanie, w przyszlym tygodniu zloze poprawki, a co z wnioskiem o platnosc, bo zaswiadczenia z KRUS nie bede mial. Wniosek o platnosc zlozyc jak juz zaswiadczenie dostane czy tak jak juz ktos pisal kilka postow wstecz ze mozna bez zlozyc.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Możesz złożyć bez, dostaniesz wezwanie do uzupełnienia wniosku.

czy jeśli chce zmienić mój wniosek o pomoc to mam pisać podanie czy prośbę, czy po prostu zanieść zmieniony wniosek z wnioskiem o płatność i planem gospodarstwa i złożyć razem ?

Musisz napisać pismo czy to nazwiesz podanie czy prośba to nie ma wiekszego znaczenia, abyś napisał w piśmie co i dlaczego chcesz zmienić.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

po jakim czasie przychodzi decyzja o przyznaniu pomocy po trafieniu na żółtą listę ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za kilka dni dostaniesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@freetaxi mam pytanie, w przyszlym tygodniu zloze poprawki, a co z wnioskiem o platnosc, bo zaswiadczenia z KRUS nie bede mial. Wniosek o platnosc zlozyc jak juz zaswiadczenie dostane czy tak jak juz ktos pisal kilka postow wstecz ze mozna bez zlozyc.

 

Przy składaniu dokumentów w krus, niech wystawia ci zaswiadczenie o tym że przyjeli od ciebie dokumenty do ubezpieczenia i to wystarcza, ja dostałem po 3tygodniach wezwanie do uzupełnienia wniosku. A i krus pośpiesz bo nawet po 3tygodniach papiery leżały na biurku i przy mnie wprowadzali do systemu i drukowali kwitek do opłacenia skladki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania :

Czy jeżeli zmieniłbym biznesplan z produkcji roślinnej na zwierzęcą to czy jest muszę trzymać się ułożonej struktury zasiewów przez 5 lat ?

Zmienili się właściciele dwóch działek i muszę zmienić dwa wypisy z rejestru i zrobić to muszę przed złożeniem wniosku o płatność a chciałbym zmienić maszyny i biznes plan na bydło i czy te dwie zmiany mogę zrobić po złożeniu wniosku o płatność ?

Zadeklarowałem że wydzierżawię całą ziemie i teraz czy umowa dzierżawy może być poświadczona w urzędzie gminy przez sekretarza gminy i czy będzie ona się liczyć? Chodzi mi oczywiście o stary nabór. Pozdrawiam.

                                                                                                                                                                                                  

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

u mnie tez dzis przyszla decyzja z ostatniego przesunięcia. 

Nie przeszkadza to ze ja juz mam gospodarstwo przepisane od roku i składałem wniosek o dopłaty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do freetaxi składałem wniosek na MR na nowy nabór teraz kilka dni temu . I chce zakupić prase zwijajacą czy ta nowa prasa musi być z 2015 nowa nieużywana , czy morze być to nowa prasa np. po pokazowa z rocznika np. 2013 . Bo zdarzają sie nowe prasy nieużywane z 2013 które np sie nie sprzedały i niewiem czy można taką prase zakupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można aby fabrycznie była nowa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Mam pytanie jeżeli w biznesplanie na 2015 rok wpisałem że będę siac 2 hektary pszenicy a zasialem 3 hektary to czy zmianę biznesplanu muszę zrobić przed wnioskiem o płatność czy mogę zrobić to trochę później ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

u mnie tez dzis przyszla decyzja z ostatniego przesunięcia. 

Nie przeszkadza to ze ja juz mam gospodarstwo przepisane od roku i składałem wniosek o dopłaty ?

 

zna ktoś odpowiedz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie przeszkadza. Możesz składać wniosek o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

 

1.czy HALA NAMIOTOWA np jak w tym linku

http://allegro.pl/gl...5626631674.html

 

uznawana jest za inwestycje  budowlaną  i przyznaje się za to 2 pkt ?

 

2.czy jak aktualnie mam 3 lata ubezpieczenia jako domownik a potrzebuje 4 lata bo nie mam wykształcenia to da się to jakoś naciągną na 4 lata

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj