Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lokser    5

Witam koledzy czy do nowego naboru mr umowa dzierzawy może być tylko podbita przez wójta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może być poświadczona w UG albo przez notariusza. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Panowie podpowiem Wam jeszcze, na prędkości przejrzyjcie ksiegi wieczyste czy nie macie jakichs cudów, starych kredytow wpisanych, sluzebnosci itd. 

Jesli macie wypisy z rejestru gruntów, po drodze cos zmienialiscie w dzialkach - podzialy, laczenie itd posprawdzajcie czy zgadzaja sie Wam wielkosci dzialek, sumy z ksiegami wieczystymi.

U mnie tydzien latania byl ze zmianami w rejestrach gruntów bo gdzieś była różnica 4m2.

 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą ale nie muszą. Wszystko czy wniosek o płatność będzie dobrze napisany, będą wszystkie wymagane załączniki. Pilnujcie umowy dzierżawy bo po 30 września nie będzie można robić aneksów i po premii. 

Freetaxi co masz na myśli pisząć pilnujcie umowy dzierżawy ?

 

jeżeli umowa jest zapisana na okres 11 lat + zostanie potwierdzona w starostwie powiatowym to wszystko bedzie ok ? czy jeszcze na coś zwrócić uwagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malyxD    8

Będą jakieś problemy jak będe mieć przekazane więcej ha niż zdeklarowałem we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wszystkie umowy dzierżawy są poprawnie sporządzone. Jeśli dopatrzą się błędu po 30 września i będą wymagać zmian to zapewne nie dasz rady uzyskać poświadczenia aneksu z datą wstecz. Dlatego trzeba dopilnować takich spraw. MalyxD musisz zrobić zmianę do wniosku i uwzględnić nowe działki. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toro    0

Te 5pkt które można uzyskać za ilość przejmowanej ziemi, to liczy się od gruntów rolnych wg wypisu z ewidencji gruntów, czy wg wniosku o dopłaty bezpośrednie? bo u mnie wychodzi różnica rzędu 4ha. Tj. wg ewidencji ziemi rolnej jest 32, ale do dopłat zgłoszonych jest 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 5pkt które można uzyskać za ilość przejmowanej ziemi, to liczy się od gruntów rolnych wg wypisu z ewidencji gruntów, czy wg wniosku o dopłaty bezpośrednie? bo u mnie wychodzi różnica rzędu 4ha. Tj. wg ewidencji ziemi rolnej jest 32, ale do dopłat zgłoszonych jest 28

 

od gruntów rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

Witam.Złożyłem wniosek na młodego rolnika w tym naborze do 16 września. Chciałem się dowiedzieć czy jakby przyznano mi młodego rolnika to czy w tym roku już muszę wykonywać zasiewy według biznesplanu czy dopiero w przyszłym roku. Jak długo będzie się oczekiwać na wniosek o przyznaniu po 16 września na MR. pozdrawiam.

Edytowano przez mateuszz85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

freetaxi posiadasz może wzór umowy dzierżawy tego 1 ha na nowy mr do potwierdzenia go w gminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mam ale niestety tylko dla moich klientów :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

freetax orietujesz sie moze czy przy składaniu wniosku w agencji o nadanie numeru gospodarstwa musze tez składac o nadanie numeru siedziby stada dodam ze ojciec przepisał mi całe gospodarstwo wraz z zabudowaniami a prowadzimy hodowle bydła miesnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Numer siedziby stada to numer ewidencyjny + 001 :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Witam a moze ktos mial taki problem... zalapalem sie na liste i podane 4 dzialki mialy isc w darowiznie a jedna w dzierzawe ale teraz sie zmienilo i chcialbym zeby wszystko zostalo sporzadzane jako dzierzawa bedzie tu jakis problem ? Bo we wniosku mialem wpisane ze bedzie to darowizna. Pomoze ktos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie problemu ale musisz zrobić zmianę do wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Ciekawe jak to będzie skoro KRUS od jutra do 15 ma zmianę systemu a po drugie ma 30 dni na wydanie papierka o ubezpieczeniu jako rolnik gdy to powiedzialem pani w ARiMR w opolu powiedziała że oni na to wplywu nie mają a papiery trzeba dostarczyć do 30 września. Jedynie co to minister sawicki moze wpłynąć na KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie będzie jakieś rozwiązanie tego problemu bo ma on zasięg ogólnopolski. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Freetaxi czyli poprostu zmiana ? Jutro wioze zmiane w inwestycjach to od razu mam zrobic zmiane z darowizny na dzierzawe i razem zlozyc te 2 wnioski ? A nie wiesz ile trwa rozpatrzenie ? Bo chcialbym juz jutro zrobic dzierzawe a jesli sie nie zgodza to bedzie lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od razu porób wszystkie zmiany. Decyzję zmieniającą decyzję dostaniesz w ciągu 14 dni. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja byłem dziś w krusie. to pani powiedziała mi ze koło 15 będzie zaświadczenie i żeby się nie martwić ze się nie zdąży, bo młodych rolników obsługują w szybszym tempie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj