Polecane posty

freetaxi    947

Przelicz sobie punkty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

czyli będzie ciężko się wyrobić ze wszystkim do końca miesiąca
pytanie do freetaxi czy po złożeniu dokumentów o wypłacenie młodego mogą być jeszcze jakieś problemy ze strony agencji czy powinni wypłacić bez niczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mogą ale nie muszą. Wszystko czy wniosek o płatność będzie dobrze napisany, będą wszystkie wymagane załączniki. Pilnujcie umowy dzierżawy bo po 30 września nie będzie można robić aneksów i po premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serio akurat teraz sobie zmiany w KRUsie wprowadzają ... ja pier**** :D co za kraj 

Edytowano przez KacperWancel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Problem będzie na całą Polskę. Zobaczymy jak z tego wybrną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon11133    0

Nowe wieści z Top agrar Plska. Kolejnych 2,5 tys. młodych rolników otrzyma premię! Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o kolejnej aktualizacji listy beneficjentów działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" z naboru wniosków z 2014 roku. Teraz na niej znalazło się łącznie 16 839, a przewidywana jest jeszcze jedna aktualizacja listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do freetaxi    Ponieważ złożyłem wniosek na młodego rolnika wczoraj .I mam pytanie ponieważ ojciec ma gospodarstwo na VAT .a do roku od decyzji musi zapisać reszte mi gospodarstwa i jak zrobić aby VAT przeszedł na mnie . abym mógł odliczać wat od zakupionych maszyn na młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przejęcie zobowiązania VAT w US trzeba zrobić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Nowe wieści z Top agrar Plska. Kolejnych 2,5 tys. młodych rolników otrzyma premię! Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o kolejnej aktualizacji listy beneficjentów działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" z naboru wniosków z 2014 roku. Teraz na niej znalazło się łącznie 16 839, a przewidywana jest jeszcze jedna aktualizacja listy.

A mówili coś kiedy może pojawić się ta nowa lista? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

freetaxi jeśli jest się na żółtej liście to można już załatwiać wszystkie dokumenty i zaświadczenia czy lepiej poczekać na listowne potwierdzenie z agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tomrolnik już działaj. Decyzja to kwestia paru dni. Szkoda czasu. Domino5654321 składałeś wniosek o przyznanie pomocy w nowym naborze? Bo jeśli tak to decyzja będzie w ciągu 180 dni od zakończenia naboru. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

no bo babka z odr mi powiedziała ze narazie mam zrobić tylko notariusza bo na reszcie dokumentów będą daty wcześniejsze niż na potwierdzeniu przyznania a tak niby nie może być co sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miałem takie przypadki i nie było problemów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem, że nie potrzeba notariusza wystarczy umowa zarejestrowana w starostwie, wypis z geodezji i zaświadczenie z gminy o powierzchni i w krusie przestawia mnie z domownika na platnika? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ,że mało będzie tych wniosków w tym naborze do 16 września, liczę na styczniowy nabór! z kapelusza wzięli sobie te warunki o tym zysku 13000 euro... To jest zrobione ewidentnie pod tych co mają bardzo duże gospodarstwa.. Oni przedłużają terminy , niech lepiej zmienią trochę te zasady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Nabór potrwa do 16 września. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka bedzie dezycja. Strasznie długi termin oczekiwania mają . ja niemam za duzego gospodarstwa a mi wyszło 35000 tyś euro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Terminy reguluje rozporządzenie. Zakładam, że przy takiej ilości wniosków weryfikacje wniosków będą zrobione szybko. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiliber    0

Pytanie do nowego naboru.

 

Jak to w końcu jest z dzierżawą tego 1ha potrzebnego przed złożeniem wniosku. Cały czas myślałem, że potrzebna jest umowa z datą pewną na okres 10 lat (wystarczy, że będzie potwierdzona w urzędzie gminy), jednak teraz znajomy z odr dowiedział się od pracowników arimr, że umowa musi być na okres maksymalnie 1 roku.

Jak to w końcu jest z tą umową?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak narazie z tym nowym naborem jest kiepsko .Mało ludzi składa wnioski .Duże wymagania


freetaxi .załużmy ze decyzja przyjdzie pozytywnie to co trzeba pużniej dalej zrobić >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj