Polecane posty

kuba1290    2

Jest gdzieś opublikowana lista z tego naboru? Skąd wiecie ile osób już złożyło? Szukam i nie znajduje, tylko te stare listy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

A czy wie ktoś może co oprócz budowy jakiejś obory, zalicza się jako inwestycja budowlana. Studnia głębinowa wlicza się w to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj informację , ze przez następne 2 tygodnie w całej polsce KRUS nie będzie rejstrował ponieważ mają zmianę systemów i komputery będą wyłączone . Ciekawe jak będzie się miał do tego termin 30 września 2015.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To sprawa rozwiązana :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

ja tez. chociaz jedna dobra wiadomość...

nie potrzebnie wydałem kase na pisanie nowego wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brona    0

Dostałem dzisiaj informację , ze przez następne 2 tygodnie w całej polsce KRUS nie będzie rejstrował ponieważ mają zmianę systemów i komputery będą wyłączone . Ciekawe jak będzie się miał do tego termin 30 września 2015.....

A liczyłem że w tym tygodniu uda mi sie KRUS załatwić ...

powiedzcie ile dni może iść powiadomienie z OR bo powiedziano mi ze wysłali w piątek a mamy juz wtorek a tu nic...

 

poza umową dzierżawy, zgłoszeniem Jej do starostwa i ubezpieczeniem w Krusie , wypełnieniem wniosku co jeszcze jest potrzebne aby złożyć dokumenty ? pytam bo czas goni jak diabli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Jest gdzieś opublikowana lista z tego naboru? Skąd wiecie ile osób już złożyło? Szukam i nie znajduje, tylko te stare listy.listy

listy jako takiej nie ma ale czytaj aktualnosci na stronie arimr tam pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

czyli informacje z top agrar były prawdziwe, że tyklo ok 4tyś. osób nie dostanie. Ale nerwówka była i teraz trzeba będzie głosować na PSL:))

Edytowano przez czyzyk85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leopard64    2

Dali tyle kasy , bo pewnie liczą że sporo osób nie zdąży papierów załatwić do końca września. "Młodzi rolnicy, którzy otrzymają z ARiMR decyzje o przyznaniu im stutysięcznej premii, muszą pamiętać o tym, że mają czas na złożenie w Agencji wniosku o jej wypłatę, wraz z niezbędnymi załącznikami, do końca września 2015 r."

​ a potem powiedzą no przecież kasę daliśmy a że czasu było za mało na załatwienie papierów to już nie nasza sprawa ...plus dodatkowo problemy w Krusie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

jedna osoba ode mnie z rodziny ktora wlasnie załapała na pewno zrezygnuje takze kolejna osoba na liscie moze sie cieszyc


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ode mnie 8 osób na pewno odpada. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Witam wszystkich, czytam i czytam forum. Ponawiam pytanie Sylwci, czy ryzykować teraz składając wniosek, czy może poczekać do zdania egzaminu na R3 w październiku? 

 

 

Jeśli robiłaś kurs kwalifikacyjny to moim zdaniem sama kwalifikacja R3 nic nie daje ponieważ była uzyskana w formach pozaszkolnych(kurs zaoczny, szkoła policealna) i trzeba dołożyć do tego 3-letni staż pracy w rolnictwie.

 

Cytat z rozporządzenia: tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie

wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej
3-letni staż pracy w rolnictwie.
 
Taką informację wstępnie dostałem w odr, pewności oczywiście nie mam. Może ktoś bardziej zorientowany i pewny swoich informacji się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

wniosek o wypłatę i ewentualne dokumenty trzeba złożyć najpozniej 180 dni od daty otrzymania decyzji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Wstaw trochę użytków w klasy lepsze(ok 1ha dla GO), nie wiem czemu ale tak jest,też tak miałem, gdzieś czytałem, że w chwili gdy nie ma znaku równości dla takich samych liczb agencja uzna że jest ok

W grunty rolne po wpisaniu wartości 3ha (mniejsza wartość bez rezultatu), wówczas nie ma czerwonego pola. Natomiast użytki zielone całkowicie przenosząc do lepszej klasy nie daje żadnego efektu.

 

 

36558173698020791604.jpg

 

Chce zwrócić uwagę na tabele 25.Zestawienie.

71378034881410819379.jpg

     

Po najechaniu na czerwone pole z NIE wyświetla sie informacja gdzie trzeba poprawić. W tym przypadku ta nieszczęsna tabelka.

Klasy gleb są wpisane wg podatku. Dla osób które planują zakup ziemi i wpisują w tabele 8 powierzchnie jest nie lada wyzwanie - wpisując z góry klase ziemi :D

 

W moim przypadku znam dokładnie klasy gleb, ponieważ zadeklarowaną ziemie muszę wyprowadzić sprawę z dokumentami... 

W tabeli 8 nie ma żadnych niespodzianek z czerwonym polem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja nie wiem czy się wyrobie z wszystkimi papierami (poprzednie przesunięcie) a co dopiero ktoś kto nie śledzi na bieżąco a dostanie decyzję pod koniec tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Dali tyle kasy , bo pewnie liczą że sporo osób nie zdąży papierów załatwić do końca września. "Młodzi rolnicy, którzy otrzymają z ARiMR decyzje o przyznaniu im stutysięcznej premii, muszą pamiętać o tym, że mają czas na złożenie w Agencji wniosku o jej wypłatę, wraz z niezbędnymi załącznikami, do końca września 2015 r."

​ a potem powiedzą no przecież kasę daliśmy a że czasu było za mało na załatwienie papierów to już nie nasza sprawa ...plus dodatkowo problemy w Krusie 

uwierz ze im tez to jest na reke to aby nam te pieniadze wyplacic, pozniej beda sie chwalic wynikami tuz tuz przed wyborami :lol:

ktos kiedys pisal ze zalatwil wszystko w tydzien czasu, troche szczescia i wytrwalosci w lataniu po urzedach.

mielismy dostac pisma odnosnie przyznania premii do konca sierpnia a dzis 1 i liste auktualniaja wiec termin platnosci jak bedzie potrzeba tez zmienia.

 

soltys kolego to Ty tak pisales ze juz koniec z listami ??  :D  :D  :D

 

nie siej fermentu na drugi raz...

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba1290    2

Czyli więcej kasy juz  nie do dadzą ?

Raczej już nie, bo tylko do końca września można składać wnioski o wypłate, więc to raczej koniec na tą ture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Siema, Jestem na żółtej liscie po dzisiejszym przesunięciu. Jakie papiery musz załaptwiać, zeby sie wyrobić.

jezeli moge Ci podpowiedziec to zadzwon do swojego ODR badz przejedz sie wynotuj wszystko na kartce bo przewijany byl ten temat juz wielokrotnie.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj