Polecane posty

freetaxi    947

Do 3 miesięcy mi się zdarzyło parę razy czekać na decyzję o zaakceptowaniu zmian. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to jak kredyt latwic w tak dlugim czasie to hyba mozna bo mi pani z odr mowila ze wyrazaja zawsze zgode bo i tak rozliczyc sie moge przez 3 lata z nimi czyli kupic moge wczesniej ? przed ich zgoda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tymi wyrażaniem zgody to różnie jest. Ja się osobiście nie spotkałem z tym aby ARiMR odmówiła ale kiedyś jakiś klient wspominał mi, że na korytarzu w OR rozmawiał z jakimś młodym rolnikiem, który mówił, że jemu nie potwierdzili zmiany. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

To zależy czy zdobędziesz te 15 pkt bez wykształcenia, jeżeli tak to możesz składać ;)

 

No właśnie nie jestem pewna czy bez wykształcenia zdobędę wystarczajacą liczbe punktów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1001

Ja też miałem składać na młodego teraz ale mam tylko świadectwo egzaminu r3 czyli z wykształcenia bym miał 0 pkt. Ty też pewnie byś miała zero jeżeli jeszcze nie masz wykształcenia. A jakie inwestycje planujesz i ile masz ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Dużo rzeczy by sie przydało ale się nie da wszystkiego :) Tak myślałam nad większym  nowym ciągnikiem lub nowymi maszynami .Kupno pola to odpada strasznie drogą chcą tu u nas za ta kase bym kupiła ze dwa ha .

Edytowano przez sylwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1001

Sporo ha masz to może byś miała szanse ale punktacja jest tylko za niektóre maszyny lub też inwestycje więc musisz zobaczyć w rozporządzeniu ile pkt i za co a najlepiej jakbyś poszła do doradztwa rolniczego i oni by Ci w przybliżenu obliczyli czy się załapiesz i czy warto składać ;) to w jakim regionie podlaskiego tak cenią za ziemię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Nawet niech się zaktualizuje i jutro to i tak już po ptokach będą musieli rozporządzenie zmieniać bo data będzie wrześniowa, a taki wałek w KE nie przejdzie

przejdzie, u nich wszystko jest mozliwe podejrzewam ze jeszcze zmienia termin płatnosci z 31 wrzesnia.

 

w nowym naborze przez 7 dni 244 wnioski - bogactwo  :D

 

jeszcze zobaczycie ze zmienia te wymagania  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Mogliby przesunąć wiek młodego rolnika w stronę wieku emerytalnego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

To które te wymagania są takie nie do ogarnięcia kolego papasmerf?

nie napisalem ze sa nie do ogarniecia bo są tylko poprzeczka jest o wiele wyzej niz we wczesniejszym naborze 

7 dni i 244 wnioski gdzie rok temu w 7 dni bylo 15000 wiec chyba przyznasz mi racje ??

 

grupa producencka 1pkt. przynaleznosc 5 lat zalozmy ze masz 15 pkt. grupa sie rozpada czy z innych powodow z niej wychodzisz badz sa jakies nieprawidlowosci i z 15pkt  robi sie 14 pkt. i oddajesz jakis tam % premii tak mi tlumaczyl gosc w ODR.

 

wszystko jest do ogarniecia tylko trzeba sie 2 razy zastanowic zwykle siewniki chcecie podciagnac pod uprawe bezorkowa , kontrola wykaze inaczej i pkt spadaja i kaske oddajemy...

 

244 wnioski w tydzien mowi samo za siebie ze jednak bariera dla nie ktorych jest zbyt duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A ja mam wrażenie, że ten pracownik ODR specjalnie Cię postraszył i nagadał parę głupot żeby nie brać odpowiedzialności za Twój wniosek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Wczoraj na dożynkach była pracownica z powiatowego ARiMR i zapytałem ile wniosków zostało złożonych to mówiła, że 1, ale i tak zostanie odrzucony, bo nie spełnia wielkości ekonomicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

A ja mam wrażenie, że ten pracownik ODR specjalnie Cię postraszył i nagadał parę głupot żeby nie brać odpowiedzialności za Twój wniosek. 

freetaxi szczerze to nie widze w tym co mi powiedzial glupot  :lol: i nie wiem dlaczego mialby mnie straszyc skoro wniosku nie mialem zamiaru skladac...

 

gabrysiek to oznacza ze Ci ktorzy pobieraja % z premii za wypelnienie nie skomplikowanego wniosku nie zarobia  :D

 

i porażka jest wlasnie ten przelicznik wielkosci ekonomicznej i to ze jezeli ktos ma świadectwo R3 badz rozpoczetejuz w chwili naboru wyksztalcenie rolnicze ma 0pkt razem z tym co szkoly nie posiada zadnej !!!

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

Ja , też mam stracha bo poprzeczke trochu podniesli , ale jak nie spróbuje teraz to już póżniej wogóle :) . Cały czas miałem w planach zakup nowej przyczepy i kilku maszyn ,ale ,że przyczepa nawet nie jest w rozporządzeniu , to chyba skusze się na obore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

1.czy HALA NAMIOTOWA np jak w tym linku

http://allegro.pl/glp-hala-namiotowa-12x20x4-hale-namiotowe-wiata-i5626631674.html

 

uznawana jest za inwestycje  budowlaną  i przyznaje się za to 2 pkt ?

 

2.czy aby otrzymać 2 pkt za zorganizowane formy współpracy  mogę się zapisać do zrzeszenia plantatorów pomidorów ,czy musi być to jakies  przedsiębiorstw z tej listy  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi szczerze to nie widze w tym co mi powiedzial glupot  :lol: i nie wiem dlaczego mialby mnie straszyc skoro wniosku nie mialem zamiaru skladac...

 

gabrysiek to oznacza ze Ci ktorzy pobieraja % z premii za wypelnienie nie skomplikowanego wniosku nie zarobia  :D

 

i porażka jest wlasnie ten przelicznik wielkosci ekonomicznej i to ze jezeli ktos ma świadectwo R3 badz rozpoczetejuz w chwili naboru wyksztalcenie rolnicze ma 0pkt razem z tym co szkoly nie posiada zadnej !!!

dla tych którzy powaznie mysleli o tym programi to nie jest problem wybierając szkole specjalnie wybrałem taką aby spełniać wymagania i za szkołę mam już na starcie 5 pkt. Zgodze sie z tym ze wymagania są bardzo ale to bardzo zaostrzone i dużo osób dyskfalifikują jednak nie są az takie zeby nie mozna ich było spełnić jednym słowem trzeba mieć troche szczęścia jak narazie to jet jedna wielka niewiadomo co z tym do końca bedzie dodam że w oddzialach powiatowych jak i regionalnych jest takie zamieszani że nikt nie wie do końca jak ten program wyglada i co jeden to inne wiadomości ma a to dopiero początek co bedzie przy rozpatrywaniu to nawet nie chce myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

W moim powiecie własnie wpłynął 1 wniosek (mój).  Jestem zdania że połowa osób która składała wniosek w tamtym roku miała by problem spełnić tegoroczne warunki. Mając wymagana powierzchnie bez produkcji zwierzęcej można zapomnieć o pomocy gdyż wielkość ekonomiczna jest zbyt niska (wysokie wymagania 13tyś Euro). 

Mam pytanie, bo mój arkusz jakoś (s)fixował... Popatrzcie sami. Tabela 7
22313509615883931325.jpg

 

 

Pytanie skąd te czerone pola? Wartości sa poprawne, natomiast w tabeli 8 dotyczace okresu docelowego jest ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Czyli podanie o zmianę w biznesplanie mogę wysłać do gdyni razem ze zmienionym  biznesplanem??

 

Ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można wysłać pocztą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

umowy dzierżawy muszą być rejestrowane w starostwie czy jest to niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj