Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kiko80    26

roman gatkowski w moim przypadku nie jest to ta umowa ta tez widzialem ale moj wydzierzawiajacy nie zaprzestaje dzialalnosci rolniczej poprostu wydzierzawia mi 1 dzialke dlatego musi to byc inna umowa niz ta ,pozdrawiam  moze ma kto jeszcze inny druk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

będę składał wniosek na MR z tego naboru, i mam takie pytanie, czy złożenie wniosku o zwrot akcyzy z paliwa i  wniosku suszowego w gminie nie zostanie potraktowane jako kierowanie gospodarstwem i wniosek MR zostanie odrzucony???

Ziemie posiadam od kwietnia br.

Edytowano przez marasp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

po raz kolejny napiszę NIE!!!!!!!!!!!

a szkoda-mojej dziewczynie brakuje mniej niż 150 miejsc........

ja już bym miał-ktoś się cieszy za mnie

sołtys to niech dziewczyna składa na nowy nabór jeszcze jej przedłużyli do 16 września gdzie widzisz problem ??

 

ktos sie cieszy za Ciebie ? dopóki nie bedzie musial oddac tych pieniedzy z powodu (odpukac) jakiś nieprawidłowosci 

 

zółta lista to połowa sukcesu pomysl tak z drugiej strony patrzac na te wszystkie zobowiązania....

A coś Ty taki wróżbita ?? Nie sr** żarem tylko czekaj najpóźniej do wtorku.

Któryś to amator pisał o motorze do wniosku. Wpisz gumową lalkę i motor Ci nie potrzebny. Aż tak masz rozrzucone pola, że motor Ci niezbędny ?? Zwykla fanaberia nic więcej. Za duzo w d*pach. Po prostu nie przejdzie ale wpisz i pochwal się czy przeszło.

zgadzam sie z kolega widac słaby z niego gospodarz skoro ''za swoje'' nie moze kupic byle skutera...

 

taka inwestycja mialaby poprawic rentownosc gospodarstwa ??

 

niedługo to telewizory i pralki beda chcieli wpisywac  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Mam pytanie co do punktu o przejęciu jednego hektara i zostania kierującym. Czy to czasem nie przekreśli szans na dostanie MR jeśli w tym naborze się nie uda a następny będzie np. za dwa lata?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

sołtys to niech dziewczyna składa na nowy nabór jeszcze jej przedłużyli do 16 września gdzie widzisz problem ??

 

ktos sie cieszy za Ciebie ? dopóki nie bedzie musial oddac tych pieniedzy z powodu (odpukac) jakiś nieprawidłowosci 

 

zółta lista to połowa sukcesu pomysl tak z drugiej strony patrzac na te wszystkie zobowiązania....

zgadzam sie z kolega widac słaby z niego gospodarz skoro ''za swoje'' nie moze kupic byle skutera...

 

taka inwestycja mialaby poprawic rentownosc gospodarstwa ??

 

niedługo to telewizory i pralki beda chcieli wpisywac  :D

problem tkwi w tym, że gospodarstwo posiada od prawie 18 miesięcy(będzie 02.09.2015)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Edin jeśli kolejny nabór będzie za dwa lata to w myśl przepisów jakie teraz obowiązują nie będziesz mógł aplikować o "Premie dla młodych rolników". 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

jeśli macie konta internetowe typu "inteligo", "mbank" itp  to otwieracie specjalnie konto rolnicze czy zostajecie przy internetowych

są jakieś wymogi dotyczące kont bankowych???  freetaxi może cos doradzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko zależy od Ciebie. Część moich klientów pozostała przy kontach internetowych, część otwierała sobie konta w bankach spółdzielczych na miejscu. Generalnie nie ma żadnego przepisu nakazującego posiadanie jakiegoś "specjalnego" rachunku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

Wszystko zależy od Ciebie. Część moich klientów pozostała przy kontach internetowych, część otwierała sobie konta w bankach spółdzielczych na miejscu. Generalnie nie ma żadnego przepisu nakazującego posiadanie jakiegoś "specjalnego" rachunku. 

 

dzięki , spółdzielcze są troche drogie 5 zł co miesiąc i 1 zł za przelewy internetowe

tylko gdy będzie sie kiedyś szukało kredytu to trzeba wybrać jeden z banków który udziela preferencyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

koledzy poszukuje umowy sprzedazy zielonki.ma ktos gotowca ewentualnie co mam tam napisac oraz umowe na dzierzawe nadal poszukuje ta bez krus taka co przechodzi w ARIMR  przy mlodym rolniku.pomoze ktos .pozdrawiam

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Edin jeśli kolejny nabór będzie za dwa lata to w myśl przepisów jakie teraz obowiązują nie będziesz mógł aplikować o "Premie dla młodych rolników". 

 

Dzięki @freetaxi

 

Możesz mi powiedzieć jak podejść do tematu aby można było składać wnioski jeśli w tym naborze się nie uda?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będziesz miał takiej możliwości jeśli minie okres 12 miesięcy od przejęcia gospodarstwa. Tak rób abyś premię w tym naborze otrzymał. Żeby uzyskać wymagane 15 punktów trzeba się trochę nakombinować i kreatywnie pomyśleć ale wszystko jest do ogarnięcia. Zależy to tylko od Ciebie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Mam pytanie co do punktu o przejęciu jednego hektara i zostania kierującym. Czy to czasem nie przekreśli szans na dostanie MR jeśli w tym naborze się nie uda a następny będzie np. za dwa lata?

no kolego na dzien dzisiejszy własnie o to chodzi abys w kolejnym naborze nie mogl juz skadac wniosku jesli w tym naborze sie nie zalapiesz. 

 

a jezeli sie zalapisz to musisz spelnic formalnosci za ktore dostales pkt aby uzyskac te min. 15 inaczej kara badz zwrot.

 

woj. św, powiat x - min.19 ha ziemi jesli chodzi uprawy typu rzepak pszenica, dołączenie do grupy producenckiej, zasiew grochu i cos tam jeszcze dopiero jest te 15pkt bez wyksztalcenia.

 

na dzien dzisiejszy z 3 powiatow z woj. św --ok.10-15 wnioskow wplynelo.

 

a wiec gdzie pomoc dla tych co maja po 5-7 ha ??? wogole nie ma mowy o słowie pomoc... dla mlodych rolnikow a zobowiazania nie porownywalne do tamtego MR.

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Czy w tej edycji Młodego Rolnika jak w poprzednim do punktacji będą brane: Wykształcenie, wielkość gospodarstwa i poziom bezrobocia ? Chciałbym tez wiedzieć czy mogę się starać o tą premie, gdyż 3 lata temu przejąłem na współwłasnosc spadek z mama po ojcu. Z jednej strony mam ziemie ponad 12 miesiecy ale z drugie strony jest napisane, że jeśli się uczyłem i nie prowadziłem sam gospodarstwa( nie brałem dopłat, nie płaciłem krusu, ani żadneego zakupu i sprzedaży na moje imie i nazwisko) to pokazując zaświadczenie ze szkoły o studiowaniu dziennym to mogę staraćsie o premię. Oczywiscie w krusie i w agencji powiatowej u siebie podpisywałem zaswiadczenia, że nie prowadze gospodarstwa. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Czy w tej edycji Młodego Rolnika jak w poprzednim do punktacji będą brane: Wykształcenie, wielkość gospodarstwa i poziom bezrobocia ? Chciałbym tez wiedzieć czy mogę się starać o tą premie, gdyż 3 lata temu przejąłem na współwłasnosc spadek z mama po ojcu. Z jednej strony mam ziemie ponad 12 miesiecy ale z drugie strony jest napisane, że jeśli się uczyłem i nie prowadziłem sam gospodarstwa( nie brałem dopłat, nie płaciłem krusu, ani żadneego zakupu i sprzedaży na moje imie i nazwisko) to pokazując zaświadczenie ze szkoły o studiowaniu dziennym to mogę staraćsie o premię. Oczywiscie w krusie i w agencji powiatowej u siebie podpisywałem zaswiadczenia, że nie prowadze gospodarstwa. Co o tym sądzicie ?

wyksztalcenie, wielkosc gospodarstwa jet punktowane, bezrobocie juz nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

szukamy nadal...

brona jak masz ta umowe  nikt nie ma gotowca umowy  freetaxi moze ty pomozesz z umowa akceptowana wagencji jak nie musze jutro drzec do OR.

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

problem tkwi w tym, że gospodarstwo posiada od prawie 18 miesięcy(będzie 02.09.2015)

dlatego slowo pomoc dla mlodych rolnikow mija sie z celem...

 

niech probuje starac sie o inna premie badz cos na otworzenie wlasnej działalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że lista ze starego naboru ma się zaktualizować do środy. Wychodzi na to, że KE zgodzi się na te przesunięcia. Nie mam natomiast wiedzy o liczbie dodatkowych osób, które dostaną pozytywne decyzje. A jak będzie to się okaże wkrótce. Trzeba czekać jeszcze te kilka dni na spokojnie. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

freetaxi nie masz  umow na dzierzawe dzialki oraz na sprzedaz zielonki ktore przechodza na mlodego  w arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Nawet niech się zaktualizuje i jutro to i tak już po ptokach będą musieli rozporządzenie zmieniać bo data będzie wrześniowa, a taki wałek w KE nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Liczy się data wydania decyzji a nie odbioru przez beneficjenta. A papier wszystko przyjmie :) Zobaczymy jak to będzie. Ja też czekam pod kątem tego, że mam kilkanaście osób, które balansują na starej liście i nie wiadomo czy brać się za nowe wnioski czy czekać. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Witam mogł by mi ktoś doradzić w sprawie MR bo za bardzo nie wiem co robić :) .Od wrzesnia  2014 r do czerwca  2015 r chodziłam na kursy r3 i tak wrzeseń -pażdziernik bd miała egzaminy jeśli je zdam pozytywnie to tak za dwa trzy miasiące  będę miała wykształcenie rolnicze dopiero i chciałam się dowiedziec czy jest sens skaładania teraz wniosku w tym naborze ? :)

Edytowano przez sylwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak wyslalem do nich prosbe o zmiane wniosku tj z zakupu maszyn na zakup gruntow to jak dlugo trzeba czekac na zgode od nich ? bo nie przysylaja a jzu z tydzien minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj