Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pp1208    706

jutro sie okaże. . Niezły muszą mieć tam "pieprznik" skoro nigdy nic nie wiadomo tylko wszystko w ostatniej chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Wiadomo coś już czy będzie można łączyć MR z MGR ?? Są już przepisy krajowe dotyczące MGR? freetaxi wiadomo coś Ci na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko na to wskazuje, że nie będzie można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Koledzy gdzie składacie wnioski o wypłatę premii? W biurach powiatowych czy oddziałach regionalnych? Ja będę składał wniosek razem ze zmianą do biznesplanu i myślałem żeby wybrać się osobiście do OR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

I jak sądzicie będzie jutro jakieś przesunięcie ?

po raz kolejny napiszę NIE!!!!!!!!!!!

a szkoda-mojej dziewczynie brakuje mniej niż 150 miejsc........

ja już bym miał-ktoś się cieszy za mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W PROW 2007-2013 wniosek o płatność w ramach "Ułatwianie startu młodym rolnikom" składasz w OR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Poprawiając biznesplan 2014 a jeszcze przed złożeniem wniosku o płatność  w wykazie działek mam pisać już działki na siebie bo nabyte zostały umowami dzierżawy  i aktem notarialnym w tamtym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Zostaw tak jak wyglądał stan w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

odnośnie nowego naboru co wpisać w biznesplanie jezeli działka przyjmowana posiada 2 właścicieli? Bede takze przyjmował działke od osoby która nie posiada numeru ewidencyjnego producentów jak to ogarnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

po raz kolejny napiszę NIE!!!!!!!!!!!

a szkoda-mojej dziewczynie brakuje mniej niż 150 miejsc........

ja już bym miał-ktoś się cieszy za mnie

Skąd ta pewność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamoadamo1    0

Nowy MR wg rozporządzenia z 13 lipca 2015 r., nie jest kolorowo. Ja jako Młody rolnik spełniam wymagania ale zastanawiam czy w ogóle wystartować aby ugryźć te 100000 zł. Nie wiem kto te przepisy ustalał, są bardzo krzywdzące, rygorystyczne i ciężkie do spełnienia. Otrzymać te pieniądze nie jest trudno, ale SPEŁNIĆ WARUNKI PRZEZ 5 LAT TO KATASTROFA. Masa kontroli oraz wysokich kar za byle co.  Radzę się dobrze zastanowić i dobrze przeczytać rozporządzenie zanim złożycie wnioski. Ja wiem, że dostałbym te pieniądze ale szczerze zastanawiam się czy w ogóle złożyć wniosek. Tylko pogratulować temu państwu co układali te przepisy, jak dla mnie to jawne działanie na niekorzyść i brak wiedzy rolniczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przejmuje cale gospodarstwo to maszyny automatycznie tez wszystkie żeby nie stracić pkt czy maszyn nie musze przejmować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ss92    0

Witam wszystkich tu obecnych :) Mam takie pytanie dostałem premie 75 tyś w 2012 roku kupiłem za częśc tej premii ciągnik za 128 tys teraz przyszedł czas rozliczenia dostarczyłem wszystkie dokumęty faktury na których jest wpisane zapłacono gotówką 56 tyś zł czyli mój wkład własny reszte inwestycji zrealizowałem z kredytu preferencyjnego a w umowie kredytu jest wpisane wkład własny 32 tyś bank kredytował mi cene netto czyli 104 tyś bank udzielił mi 72 tyś kredytu do ceny netto a ja zapłaciłem cene brutto i miła pani nie zalicza mi tych 56 tyś co zapłaciłem jak potwierdza faktura tylko ten wkład w kredyt co jest na umowie z bankiem. I mam takie pytanie może miał ktos podobna przygode z i jak z tego wyszedł bez kary i bez zwrotu premi?? Bedę wdzięczny za podpowiedź :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brona    0

ladnie pieknie a zadnej nie mamy z umow.Teraz zobaczyŁem ze w zmianie wniosku zamiast wpisać  wlascicielkę gruntu walłem się i wpisałem jej ojcow a spisalem ze starego rejestru .robić korektę teraz tylko samo imię i nazwisko wydzierzawiajacego grunty czy czekac na zatwierdzenie wniosku i dopieronie ma zawiele czasu.pozdrawiam.BRONA masz  juz od kogos umowe czy nadal szukamy. ja potrzebuje na 1 dzialke ktora bede mial odpisana 

szukamy nadal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

po raz kolejny napiszę NIE!!!!!!!!!!!

a szkoda-mojej dziewczynie brakuje mniej niż 150 miejsc........

ja już bym miał-ktoś się cieszy za mnie

 

A coś Ty taki wróżbita ?? Nie sr** żarem tylko czekaj najpóźniej do wtorku.

Któryś to amator pisał o motorze do wniosku. Wpisz gumową lalkę i motor Ci nie potrzebny. Aż tak masz rozrzucone pola, że motor Ci niezbędny ?? Zwykla fanaberia nic więcej. Za duzo w d*pach. Po prostu nie przejdzie ale wpisz i pochwal się czy przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Rodzice przekazują na mnie całe gospodarstwo (darowizna). Notariusz wyłapał w księdze wieczystej błąd, który musi być skorygowany w geodezji. Po tej poprawce wielkość jednej działki się minimalnie zwiększy, innej minimalnie wzroście (w sumie powierzchnia będzie nawet odrobinę większa niż dotychczas).

Do złożenia wniosku o płatność są potrzebne wypisy z rejestru gruntów. I teraz pytanie... czy mogą być to wypisy na których właścicielem gospodarstwa są jeszcze rodzice, czy gdy jestem już ja?

Chodzi o to, że po naniesieniu tej zmiany w agencji będą widzieli różnice w wielkości działek na wypisie i na wniosku o mr (chodzi o zeszłoroczny nabór ze starego rozdania) i będę musiał robić zmianę do wniosku, a wiadomo, że czas goni i trzeba do końca września złożyć wniosek o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mogą być takie wypisy. Nie powinno być problemów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Czyli wystarczą te, gdzie widnieją rodzice? Później mogę to na spokojnie wyprostować, teraz chodzi tylko o czas...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. W moich przypadkach mogły być "stare" wypisy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

A coś Ty taki wróżbita ?? Nie sr** żarem tylko czekaj najpóźniej do wtorku.

Któryś to amator pisał o motorze do wniosku. Wpisz gumową lalkę i motor Ci nie potrzebny. Aż tak masz rozrzucone pola, że motor Ci niezbędny ?? Zwykla fanaberia nic więcej. Za duzo w d*pach. Po prostu nie przejdzie ale wpisz i pochwal się czy przeszło.

NIe wróżbita tylko realista........

Jest gdzieś info o zgodzie komisji na kolejne przesunięcia???

PSL ma nas w d*pie tv przekaże info,że aż  tyle ludzi dostało i mało ważne, że obiecane było i to oficjalnie więcej kasy-no ale cóż wina komisji nie zgodzili się pomimo nieformalnej obietnicy........http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Zespol-Prasowy/Informacje-Prasowe/Dodatkowych-4260-mlodych-rolnikow-otrzyma-unijna-dotacje

zresztą dziś/ za kilka godzin wszystko będzie jasne szkoda tylko, że nie wszyscy co mieli dostać nie dostaną

ponadto nigdy nie spotkałem się aby ARiMR aktualizowała listę co 4 dni

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj