Polecane posty

Vinsar    0

Czyli coś jest na rzeczy.

no wydaje się że jest coś na rzeczy, też dostałem cynk z informacją że " prawdopodobnie " przesuną - ale z ogromnym naciskiem na prawdopodobnie więc ..... do końca sierpnia wszystko się wyjaśni - a to raptem kilka dni i sprawa będzie wyjaśniona - oby pozytywnie bo wielu tu czeka na konkretne informacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

witam. Czy agregat uprawowo-siewny Amazone AD 3 specjal jest agregatem do siewu bez orkowego w świetle wymagań na młodego rolnika tak aby otrzymać z tego punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200

jeden z wymogów arimr jest posiadanie co najmniej 1 hektara ziemi na własność lub w dzierzawie ktoś się orientuje o co tu chodzi ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem wczoraj do ministerstwa to mi powiedziano ze we wtorek bylo zebranie z komisja Europejska w sprawie dodatkowych przesuniec i powiedziala mi ta pani ze jest duze prawdopodobienstwo ze doloza wiec trzeba czekac i bacznie obserwowac strone agencji i ministerstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję że będzie przesunięcie na kilkaset miejsc tak jak było mówione już dawno  :)

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie mr 2015. Pani z odr zaczęła mi robić biznesplan, zadeklarowałem 13,5 ha własności i 2,5 ha dzierżawy, lecz gdy Pani zaczęła to liczyć stwierdziła że wychodzi mi za mała wartość ekonomiczna z roku bazowego bo chyba 11700. Co z tym fantem zrobić? Nie da rady jakoś podbić na szybko? Czy czekać na następny rok i zasiewy ułożyć pod wyższą wartość?

 

to zależny jak te działki były zgłaszane w tym roku do dopłat, jeżeli była na nich dywersyfikacja upraw i zostały dokładnie podane uprawy na nich to problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Odnośnie MR 2015 czy kukurydza na kiszonke liczy sie do wartości ekonomicznej (w gospodarstwie są krowy)? I jeżeli  ojciec ma współwłasność na działce siedliskowej to czy teraz musi znieść wspołwłasność czy da rade to zrobić przed wnioskiem o płatność?

Edytowano przez MFJD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

ARiMR podaje, że w ciągu czterech dni naboru młodzi rolnicy złożyli 117 wniosków.

 

bieda co?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Czy żeby porobić teraz korekty w biznesplanie i wniosku muszę pisać o jakieś pozwolenie do agencji? Wniosek pisany był rok temu, a że załapałem się dopiero teraz to masa rzeczy jest do poprawienia. działki, maszyny. rok bazowy i docelowy też przesuwa sie o rok jeśli dobrze rozumuje, tak?

 

Edytowano przez tromba222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Korekty, o których wspomniał tromba222 też trzeba robić?

Od jakiej daty mam mieć umowę dzierżawy na działki, żeby ubezpieczyć się w KRUS i złożyć wniosek o płatność?

Od 1X2015 r. może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przechodził ktoś z ZUS na krus? nie ma problemów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

PO zlozeniu wniosku o platnosc po jakim czasie Agencja robi przelew , odpowie ktos , bardzo wazne bo jest dzialka na przetarg  akurat mam biznes plan na zakup gruntow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ARiMR podaje, że w ciągu czterech dni naboru młodzi rolnicy złożyli 117 wniosków.

 

bieda co?

no i coś cię dziwi? krótki termin i tak determinował to że najwięcej wniosków złożonych by było w ostatniej chwili, wydłużenie terminu statystyki poprawi zwłaszcza że łącznie z notariuszem, starostwem gminą i krusem w najgorszych przypadkach przepisywanie z wszystkimi formalnościami może trwać nawet 2,5 miesiąca jeśli trafi się na urzędników którzy nie są chętni do pomocy. ja miałem szczęście i udało mi się trafiać na miłe panie urzędniczki które załatwiały sprawy od ręki (wszystko od początku niecałe 2 tygodnie) mimo że mogły zrobić to w ciągu 30-tu dni.

plus to że napisanie całego wniosku trochę czasu trwa i wiele osób wynajmuje kogoś a te osoby z reguły też już mają kolejkę. wszystko to powoduje że standardowo statystyki wniosków podskoczą w ostatnich dniach naboru, chociaż koledzy pracujący w odr jak i prywatnych firmach doradczych mówią że szału z zainteresowaniem nie ma i zdecydowana większość kiedy usłyszą wymagania po prostu machnie ręką odwraca się i wychodzi. także w tym naborze lista osób którym nie przyznano premii prawdopodobnie nie będzie długa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

raczej listy ludzi którzy nie dostaną premii nie będzie w ogóle, no chyba że ktoś sam sobie wszystko wypełnia i źle punkty wyliczy albo wielkość ekonomiczną. Mi załatwianie wszystkich papierów do MR zajęło 2-3dni a teraz pani z ODR pisze mi biznesplan i trochę zmieniłem rodzaj planowanej inwestycji i robi zmiany teraz. Tak już bym miał na początku tygodnia złożone dokumenty ale po co się spieszyć skoro i tak termin przedłużyli. Faktem jest to że wymagania mają konkretne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja porpawiałem strukture zasiewów poprzez zmiany w biznesplanie dla świetego spokoju , a teraz z innej beczki mam pytanie co sprawdzaja na pierwszej kontroli gdy przyjdą co chcą zobaczyć co sprawdzić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

w tym naborze raczej bez znaczenia to będzie.
Ale kolego kolejność jest taka : punkty, powierzchnia gruntów, wiek - młodszy ma pierszeństwo dalej nie napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

rozporządzenie mówi dokładnie ale jak pisałem wcześniej nie ma co się spierać bo w tym naborze raczej każdy dostanie pieniążki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

jak ma wyglądać podanie o zmiane do wniosku 

poprawa działek i maszyny na traktor zamienić

do kogo skierowane 

macie jakis gotowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19664

Dzwonilem wczoraj do ministerstwa to mi powiedziano ze we wtorek bylo zebranie z komisja Europejska w sprawie dodatkowych przesuniec i powiedziala mi ta pani ze jest duze prawdopodobienstwo ze doloza wiec trzeba czekac i bacznie obserwowac strone agencji i ministerstwa :)

dołożą?Kiedy??dziś tj przedostatniego dnia pracującego niema ......więc kiedy?? wczoraj była aktualizacja listy więc koniec.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

raczej listy ludzi którzy nie dostaną premii nie będzie w ogóle, no chyba że ktoś sam sobie wszystko wypełnia i źle punkty wyliczy albo wielkość ekonomiczną. Mi załatwianie wszystkich papierów do MR zajęło 2-3dni a teraz pani z ODR pisze mi biznesplan i trochę zmieniłem rodzaj planowanej inwestycji i robi zmiany teraz. Tak już bym miał na początku tygodnia złożone dokumenty ale po co się spieszyć skoro i tak termin przedłużyli. Faktem jest to że wymagania mają konkretne

ale ja mówię od chwili zaniesienia dokumentów do notariusza poprzez decyzję o ubezpieczeniu w KRUS :)

u nas notariusze zazwyczaj umawiają się na około 2 tygodnie po złożeniu papierów, ja czekałem w dalszej miejscowości chyba 5 dni, potem notariusz wysyła papiery do sądu a trwa to kolejnych 2-3 dni, z tamtąd papiery do starostwa gdzie mają 30 dni na wprowadzenie zmian, w gminie nie wiem ile mają na to czasu ale chyba kolejne 30 dni, potem niesiemy papierki do krus-u a tam miłe zaskoczenie bo na wydanie decyzji o ubezpieczeniu również mają do 30-tu dni, także jak zsumować i trafić na niemiłych urzędników to można sobie konkretnie poczekać, u mnie wyglądało to zdecydowanie bardziej optymistycznie i urzędy od ręki szły, poza krus-em w którym powiedzieli żebym poczekał 2-3 dni i zadzwonił a decyzja powinna być już wydana bo od ręki nie są w stanie ale starają się sprawnie załatwiać osoby które starają się o fundusze unijne.

ja też zdecydowałem się na wniosek w ODR- trafiłem tam na kolegę z technikum to i szybko się zdecydowałem, ale również nie śpieszę się i nie poganiam, co trzeba dostarczam na bierząco i tyle w temacie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

koledzy nikt nie skladal podania do arimr w lodzi o zmiany zakup maszyn itp.chodzi mi o czas w jakim dostaliscie odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Koledzy mam takie pytanko bo wypełniają mi w ODR biznesplan na MR 2015 i jest problem z działką której rodzice posiadają 1/4  udziału a Kowalski 3/4 ale on nie żyje i nie można tego na własność przejąć. Wie może Ktoś jak to rozpisać? Bo Pani w ARiMR Łódź twierdzi że muszę całą działkę na własność przejąć  bo 3 punktów za całe gospodarstwo nie dostanę. Pytałem również czy jakby rodzice ten udział teraz sprzedali to też nie może bo były dopłaty na tą działkę składane. Może ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj