Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

 

a wie ktoś jak to jest z przekazywaniem gospodarstwa w całości? 

rodzice mają mi zamiar przepisać całe gospodarstwo własnościowe a mają jeszcze dzierżawę prawną którą muszą mieć na siebie z innych powodów. Dlatego nie wiem czy dostanę pkt za przekazanie gospodarstwa w całości, pytałem w ARiMR i sami nie wiedzieli, wystosowali oficjalne pismo z pytanie i czekam na odpowiedź. Może ktoś miał taki problem lub ma informacje na ten temat?

 

 

Edytowano przez Piotrek270893

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09876    0

A wiecie może jak ARiMR odnosi się do miejsca wykonywania pracy? Gospodarstwo mam w woj. lubelskim, pracuje w podlaskim. Na dotychczasowej umowie mam wpisane miejsce wykonywania pracy. Może im przeszkadzać że pracuje daleko od gospodarstwa czy im to zwisa? chyba na wszelki wypadek pozbyć się takiego zapisu w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. Samodzielne prowadzenie gospodarstwa nie jest równe temu gdzie przebywasz. Trochę inna jest definicja tego :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisLee    0

Witam Czy obrót stada w roku wyjściowym 2015 liczy się od 1 stycznia do dnia złożenia wniosku czy zakłada sie ewentualne zmiany do grudnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam. długo trzeba czekać w łódzkim za potwierdzeniem ubezpieczenia się w krus.? i nie będzie żadnych problemów z przejściem z ZUS na krus,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Czy ja jako dzierżawca muszę opłacać podatek rolny w gminie czy może właściciel.Skorzystałem z gotowego wzoru dzierżawy i tam jest taki zapis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

za każdy hektar powyżej średniej ( u mnie wojewódzkiej 15,3) jest 0,25 pkt. Za każdy pełen hektar powyżej wartości 15,3?  czy biorą po prostu przekazany areał minus średnia i razy 0,25? 

 

i jeszcze jedno pytanie, czy wiadomo coś na temat tego czy w  tym naborze będzie dostosowywanie wielkości maszyn do powierzchni?

Edytowano przez Maniaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za każdy hektar powyżej średniej ( u mnie wojewódzkiej 15,3) jest 0,25 pkt. Za każdy pełen hektar powyżej wartości 15,3?  czy biorą po prostu przekazany areał minus średnia i razy 0,25? 

 

i jeszcze jedno pytanie, czy wiadomo coś na temat tego czy w  tym naborze będzie dostosowywanie wielkości maszyn do powierzchni?

 

Skąd wziąłeś tą średnią? Jeżeli średnia wojewódzka jest większa od krajowej to odnosisz się do średniej krajowej tj. aktualnie około 10,5 ha.  Wszystko ponad to jest punktowane. Moim zdaniem nie będzie 0,25 pkt/ha tylko proporcjonalnie będą dzielić na mniejszą punktację typu 0,11 pkt itp.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KL137    0

W ciągu 4 pierwszych dni naboru na "Premie dla młodych rolników" Biura Powiatowe przyjęły 117 wniosków Emotikon smile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trochę nie tak kolego sympatyczny. Rozporządzenie mówi, że w przypadku gospodarstw gdzie średnia jest większa od krajowej, 0,25 pkt jest przyznawane za każdy hektar powyżej wojewódzkiej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zapis ''powierzchnia użytków rolnych, o których mowa w § 7 ust. 1, w gospodarstwie wskazanym w biznesplanie – przyznaje się 0,25 punktu za każdy ha użytków " rolnych powyżej..." raczej świadczy, że za pełny jeden hektar. Nawet kalkulator do wyliczania punktów, który gdzieś tam dostałem tak wylicza. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Dziękuję za informację.

 

A co z wielkością maszyn do hektarów? Słyszeliście coś? Bo ja mam różne informacje i już sama nie wiem komu wierzyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Póki co jest ekspertyza ale ona dotyczy starej modernizacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

dzisiaj dostałem decyzje pozytywną.
jestem wlascicielem ziemi, jestem w krusie, do 30 wrzesnia musze wniosek o platnosc zlozyc,
czy juz teraz moge spodziewac sie kontroli?
mam bydlo
co beda kontrolowac? ksiege rejestracji, dobrostan czyli warunki w oborach? opryskiwacz przeglad, dojarka atest, zaswiadczenie od lekarza ze mozna doic krowy ;p? ksiazka opryskow, uprawnienia do opryskiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Jeżeli jest punktowana brona talerzowa to agregat talerzowy spełni to samo?

 

Agregat talerzowy powinien być z możliwością sprzęgu do siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24nh    79

witam. chce zlozyc wniosek na MR jednak nie posiadam aktualnie zadnych kwalifikacji oprocz 2 lat KRUS. czy jesli zloze wniosek i zadeklaruje uzupelnienie wyksztalcenia (od wrzesnia ide do liceum 2 lata) to taki wniosek przejdzie czy wgl. dac sobie spokoj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba uzupełnić wykształcenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj