Polecane posty

freetaxi    947

Ktoś pisał tu wcześniej o tych magicznych 7,50 PLN i strasznie się upierał przy swoim. Notariusz poświadcza podpisy i taką umowę dajesz razem z wnioskiem o płatność. Dane na temat hektarów fizycznych i przeliczeniowych otrzymasz w UG. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91

Czy zakup jałowek do roku czasu z przeznaczeniem na krowy mleczne można finansować z premii?

 

odświeżam pytanie...

http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/mlodzi-rolnicy-pytaja-o-zasady-przyznawania-premii-w-2015-roku-arimr-odpowiada.html

czy takie zwierzęta można zaliczyć do środków trwałych. . . ?

 

Freetaxi orientujesz się może w tej kwestii

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przecież masz tam wszystko wyjaśnione. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co w tym krusie się dokładnie dzieje?nie będzie się można ubezpieczyć do 15?czy co 2 osoba o tym pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91

Przecież masz tam wszystko wyjaśnione. 

 

Niby tak, ale jakoś niejednoznacznie. Cielęta są środkiem obrotowym, a zwierzęta utrzymywane powyżej roku czasu to środek trwały. więc jak to rozumieć>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Otrzymał ktoś już decyzje po ostatnim przesunięciu?

Dzwoniłem dzisiaj do OR Lublin z pytaniem czy mogę wysłać zmianę do wniosku i BP bo po ostatnim przesunięciu jestem na żółtej liście. Odpowiedź: "Otrzymał Pan dezycje?" Nie "To nie może pan robić zmiany".

 

Mam wysłać zmianę wraz z wnioskiem o płatność po otrzymaniu decyzji, ale chyba się pofatyguje osobiście bo umów dzierżawy mam w ch... i jeszcze troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Decyzje w lubelskim były powysyłane w piątek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

25 i ani słowa o relokacji kolejnych środków więc jeśli ktoś jeszcze może niech składa nowy wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W mazowieckim nie wiem, nie orientowałem się. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

Freetaxi mam pytanie, mam wydzierzawione od ojca 6ha, pozniej chce przepisac mi 10 ha czy tyle wystarczy, slyszalwm ze nie mozna miec wiecej dzierzaw niz 30 % ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

70% średniej powierzchni krajowej lub wojewódzkiej (zależy z jakiego jesteś województwa) musisz mieć na własność. w moim przypadku (woj. łódzkie) potrzebuję trochę ponad 7 ha na własność, a reszta to mogą być dzierżawy (nawet jeżeli będę ich miał 50 ha).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

aby spełnić wymogi premii dla młodego rolnika musisz posiadać na właśność przynajmniej 70% gruntów złożonych na wniosku.
Pytanie do reszty co z tymi dzierżawami tzn. czy trzeba je notarialnie zawierać z kimś czy wystarczy między sobą? bo wtedy dopłaty bezpośrednie przychodzą na mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trochę nie tak kolego. Wojewódzka w łódzkim jest mniejsza niż krajowa więc będzie potrzebował 70 % łódzkiej (7,61 ha x 0,7).


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u Was sprawa z Biznesplanem zakładka "Działki" chodzi mi o to gdy w ewidencji (księgach wieczystych i wypisach z rejestru grutów) widnieje kilku właścicieli tzn. mój przypadek u Klienta:
1/4 współwłasność Jan Kowalski
3/4 współwłasność Jan Kowalski, Anna Kowalska (do wspólności małżeńskiej) - dane osobowe oczywiście wymyślone.

 

Zgodnie z instrukcją należałoby to proporcjonalnie rozbić wg udziałów. Pytanie czy chodzi o dane z ksiąg wieczystych czy może tylko chodzi o posiadacza gospodarstwa, którym w tym wypadku jest Jan Kowalski (żona ma emeryturę).

Miał ktoś z Was taki przypadek? Jeśli tak proszę o pomoc, jutro dopiero będę dzwonił do ARiMR, ale może ktoś mi tutaj odpowie i będę mógł ruszyć z robotą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w krusie by się ubezpieczyć a tam mi pani mówi ,że na umowie dzierżawy muszą być podane hektary fizyczne i przeliczeniowe.I teraz skąd ja wezmę przeliczeniowe.U notariusza też problem z poświadczeniem okazania dokumentu za 7,50,wymagają by stawiły się dwie strony i wtedy 20 za podpis.Czy to poświadczenie rzeczywiście przechodzi w łódzkim oddziale.I jeszcze pani w krusie mówi że trzeba złożyć szybko wniosek bo póżniej dopiero po 15 bo zmieniają system.

Mam podobna sytuację tylko ja robilem dzierżawę w gminie i zgłosiłem do starostwa i teraz właśnie czekam az starostwo prześle dokumenty do gminy i wtedy będą mogł wziasc zaswiadczenie z gminy o ha przeliczeniowych a mam pytanie jak to jest w krusie jak będę mial to zaświadczenie to moge sie ubezpieczyć normlanie w krusie jako rolnik czy jako domownik dodam jescze ze przliczeniowo bede mial góra 0, 40 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Sawicki nie uznał suszy w polsce....niema kasy na susze, niema kasy na przesuniecia MR 2014. banda złodziei ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Jest jedną wielką niewiadomą. Jak dzwoniłem do ministerstwa to powiedzieli że jak znajdą się pieniądze to dołoży i kazali dzwonić pod koniec tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj