Polecane posty

D-e-x-t-e-r    2

Siemka czy jeśli załapałem się na kredyt MRCSK z czesciowa spłatą kapitału, mogę składać wniosek na młodego rolnika, spotkałem się z różnymi opiniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

 

 

Freetaxi dla mazowieckiego w zalaczniku 1 to ktory to region mozesz mi powiedziec bo musze wartosc sobie policzyc

 

Ponawiam pytanie

Edytowano przez rafalsport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam,

1. czy w nowym naborze muszę mieć oferty na maszyny czy jest bez ofert ale muszę co do złotówki mieć fakturę na daną maszynę? jak to z tym jest?

2. 2 pkt dostanę za inwestycję budowlaną jeśli np wymienię blachę z eternitu na jednym małym budynku- koszt np 2tyś czy muszę dokonać większej- jakiej inwestycji budowlanej aby otrzymać punkty?

3. Co np. podlega pod przygotowywanie produktów do sprzedaży? (bydło i pr. roślinna)

4. Czy aby za postęp bilologiczny uzyskać punkty muszę kupować nasiona z centrali na wszystkie np 20hektarów czy wystarczy na 2-3 hektary co roku?

5. Czy zakup agregatu uprawowo-siewnego podlega pod -(zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby), w tym zestawy z nawożeniem pasowym)?

6. Czy nabór trwa do 20 września tak jak mówią czy do 2?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgataBT    0
lokser

"3. Co np. podlega pod przygotowywanie produktów do sprzedaży? (bydło i pr. roślinna)"

 

Odpowiednie przechowywanie produktów (magazynowanie we właściwych warunkach itp), czyszczenie płodów rolnych, sortowanie.

 

Czy ktoś powie mi jaka jest punktacja za inwestycję w postaci zakupu użytków rolnych?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Wpisując w biznesplanie maszyny które kupię muszę wpisać np: Siewnik zbożowy 2.7m - cena ta i ta czy też musi być siewnik zbożowy agromasz model ten i ten szerokość ta i ta i- cena

Ogólnie pytam czy muszę wpisywać całe nazwy producentów czy tylko ogólnie siewnik zbożowy szer 2,7-3 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

jest decyzja śląskie

a ja w czarnej d... z przepisaniem gospodarstwa byliśmy dziś z geodetą w geodezi wyjaśnienie brakujących dokładnie 29m2 może zająć do 3 miesięcy ch...by to strzelił

freetaxi pisałeś mi że można własność zmienić na dzierżawę z ojcem a co z budynkami też mogę je wydzierżawić?w krusie i przy nadaniu nr gospodarstwa też to przejdzie

 

Po co geodeta? nie może przepisać tobie całej działki + zmiana w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Na ile lat trzeba podpisać umowę dzierżawy?

Na 10 lat od osób fizycznych a na 5 lat od Skarbu Państwa, lecz nie krócej niż 5 lat od pierwszej raty czyli praktycznie na 6 lat. To jeżeli chodzi o bieżący nabór.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A co o tam konkretnie chodzi z tą działką Szczypka?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

błąd nastąpił 17 lat temu podczas zamiany pul.geodeta się pomylił przy podawaniu danych w akcie własności taty jest 29m2więcej niż w geodezi. a najlepsze jest to że poszczegulne działki się zgadzają a w całości brakuje tych pier...29m2 u notariuszki tego nie przeskoczysz musi się zgadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To rób umowę dzierżawy a w porządki będziesz się bawił po 30 września. Teraz nie ma czasu na takie rzeczy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

Nabór 2014

jeśli będę miał 9 arów więcej niż w biznesplanie, co nie jest w dodatku użytkiem rolnym, to później żadnych problemów mieć nie będę?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Nic się nie dzieje z tego powodu ale trzeba zrobić zmianę do wniosku jeśli doszła jakaś działka. Nawet jeśli nie jest to użytek rolny. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

czy zakup jałówek do 1 roku z przeznaczeniem na krowy mleczne w późniejszym okresie może być przedmiotem wydatkowania premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zastanawiamy się z tatą nad tym żeby tata zostawił sobie 1 kawałek ponieważ brakuje powieżchni całkowitej pul poszczególne działki się zgadzają mam osobę od której mogę wydzierżawić 2,7hektara którego nie miałem w biznes-planie i zamiast tego kawałka bym to dołożył ale to zależy czy notariuszka się zgodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A co Pani notariusz ma do zadeklarowanych działek w biznesplanie bo nie bardzo rozumiem?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

Nie. Nic się nie dzieje z tego powodu ale trzeba zrobić zmianę do wniosku jeśli doszła jakaś działka. Nawet jeśli nie jest to użytek rolny

 

 

i muszę zrobić to do 30 września, czy mogę już po ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie dziś przyszła decyzja. Wypełniam właśnie umowę dzierżawy z ojcem, i mam jedno pytanie, powierzchnia całkowita działki to 1,92 ha, jednak do agencji do dopłat jest 1,48 ha, ze względu na budynki znajdujące się na działce. Czyli wpisać normalnie 1,92 i numer działki i potem na dole adnotacje , że działka jest pomniejszona czy jak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli zadeklarowane działki z wniosku nie będa pokrywać się z aktem darowizny lub umową dzierżawy to będziesz musiał zrobić zmianę bo nikt tego w ARiMR nie zatwierdzi. Tym samym nie pójdzie do przelewu. Bartek72511 w umowach podaje się powierzchnię ewidencyjną działki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do działek w biznes-planie nic ale ponieważ jest błąd w powieżchni całkowitej gospodarstwa nie można przepisać całości na mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To tak jak Ci napisałem. A jak masz możliwość wydzierżawienia innej działki to masz wyjście. Z tymże dojdą Ci dodatkowe koszta darowizny tego kawałka w najbliższym czasie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Freetaxi mam pytanie

wpisując w biznesplanie maszyny które kupię muszę wpisać np: Siewnik zbożowy 2.7m - cena ta i ta czy też musi być siewnik zbożowy agromasz model ten i ten szerokość ta i ta i- cena

Ogólnie pytam czy muszę wpisywać całe nazwy producentów czy tylko ogólnie siewnik zbożowy szer 2,7-3 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Modelu się nie podaje. Szerokość roboczą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zobaczymy jutro jak będzie mi mogła przepisać bez 1działki to się uciesze może się to jakoś wyklaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

czy zakup jałówek do 1 roku z przeznaczeniem na krowy mleczne w późniejszym okresie może być przedmiotem wydatkowania premii?

 

odświeżam pytanie...

http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/mlodzi-rolnicy-pytaja-o-zasady-przyznawania-premii-w-2015-roku-arimr-odpowiada.html

czy takie zwierzęta można zaliczyć do środków trwałych. . . ?

 

Freetaxi orientujesz się może w tej kwestii?

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj