Polecane posty

ArekPuka    0

Freetaxi, skąd wiesz ile osób złożyło wnioski pierwszego dnia naboru? Gdzie takie informację można uzyskać bo sam chciałbym być na bieżąco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na stronie ARiMR znajdziesz taką informację.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

Pisaliście coś o podziale na województwa przy dzieleniu funduszy na MR. Stąd moje pytanie jeżeli np w woj. mazowieckim będzie tak wielu chętnych że zostanie wykorzystana cała transza pomocy i będą się do niej kwalifikować osoby od 20 pkt wzwyż a w podkarpackim osób powyżej 15 pkt nie będzie aż tak wiele. To fundusze MR przewidziane na te województwo będzie przesunięty na np mazowieckie czy zostanie ta niewykorzystana pula na następny nabór w kolejnym roku?

ponawiam swoje zapytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie spodziewałbym się takich rozwiązań póki co. Projekt rozporządzenia reguluje podział środków na poszczególne województwa. Jutro jadę pisać wniosek w okolice Zamościa ale nie wiem co będę jadł na obiad po drodze a myśli o przesunięciach środków za kilka lat to pewnego rodzaju loteria. Do tej pory nie ma konkretnej informacji na temat potencjalnych, dodatkowych środków dla naboru z 2014 roku. Moim zdaniem nie ma co się martwić na przyszłość. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Napisany Dzisiaj, 18:21

Owszem tak niska powierzchnia wystarczy o ile spełnia wymóg wielkości ekonomicznej 13 000 euro. 



możesz sprecyzować o co dokładnie chodzi?:)
i jakie mam szanse na premię jak zadeklaruje się że skoncze kurs w ciągu 3 lat i bede mial przepisane okolo 6h? (srednia wojewodzka 5,22 ha(woj swietokrzyskie))
o ilu mniej wiecej pkt sie dostaje premie(srednio) i ile jest pkt za przepisanie 1ha sadu jabloniowego np.? bo na stronach widzialem pkt tylko za wyksztalcenie i srednia bezrobocia w wojewodztwie :)

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tym roku nie ma punktów za bezrobocie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko zależy od województwa. Polecam policzyć sobie wielkość ekonomiczną gospodarstwa według województwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

no tak tak 1ha sadu jabloniowego to 2600euro wartosci ekonomicznej ale mi chodzi ile trzeba miec zeby się załapać na premie dla MR bo chyba wiecej ma pkt ten ktory ma przepisane 6 a nie 3ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KL137    0

Piotrek1985 Na starcie, w docelowym musisz podnieść o 10 %.

farmino22 To nie tak działa. W skrócie. Chodzi o to aby mieć jak najwięcej punktów, nie hektarów.

Przeczytaj dokładnie rozporządzenie, link na poprzedniej stronie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dostał już ktoś decyzje po ostatnim przesunięciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

Witam , mam takie pytanko, 4 tyg temu zmarł mi tata właściciel gospodarstwa teraz mają byc sprawy spadkowe na mame. Juz przed smiercio planowałem z Nim składanie wniosku i przepisanie całości. Teraz do tej pory byłem zalatany dokumentacjo i praco , nie miałem czasu sie zorjęntować jak w tej sytułacji postępować z tym składaniem wniosku czy to jakoś inaczej sie postępuje, doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Batista1902 jakie województwo, jaki powiat? Czy miałeś punkty za bezrobocie? Ramzesss w momencie składania wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny do minimum 1 ha. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekfor    0

Czy jeśli posiada się "Zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego" z kwalifikacji R.3 Prowadzenie produkcji roślinnej, ale nie ma się jeszcze zdanego egzaminu potwierdzajacego kwalifikacje, bo jest on dopiero we wrześniu (wyniki oczywiście jeszcze później) to można za to dostać 4 punkty za wykształcenie w nowym MR 2015? Czy wystarczy samo zaświadczenie i deklaracja, że zdanie egzaminu nastąpi w ciągu 36 miesięcy zgodnie z rozporządzeniem?
Zdania są podzielone, a te 36 miesięcy w rozporządzeniu powoduje wątpliwości.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Pytanie odnośnie młodego rolnika z naboru 2014. Czy jeśli rodzice przepiszą mi trochę ponad 3 ha na własność a resztę będę miał dzierżawy także od nich i jednego gościa to czy te dzierżawy trzeba zgłaszać do starostwa i krus czy wystarczą mi te 3 ha zgłosić do krusu i ubezpieczyć się i otrzymać zaświadczenie. Ktoś może tak miał lub wie ?

Edytowano przez reflex52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

dostał już ktoś decyzje po ostatnim przesunięciu?

 

Pewnie w przyszłym tygodniu. Swoją drogą po pierwszej "zgodzie" Komisji EU pan minister nie twierdził w telewizji, że decyzje już wysyłają, ok. miesiąca temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

ale to ten 1 ha to mogę od kogos notarjalnie dzierżawe zrobić i starczy czy to musi byc ten 1 ha z własnego gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro6120    1

WitamDostałem się na żółtą listę ale chciał bym już teraz (czyli przed złożeniem wniosku o płatność) kupić agregat uprawowo siewny. Czy można to zrobić tak żeby rozliczyć go później w MR? Czy to że kupie go w tym momencie w niczym nie przeszkodzi czy może dogadać się ze sprzedawcą żeby wystawił fakturę w w późniejszym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam,

1. czy w nowym naborze muszę mieć oferty na maszyny czy jest bez ofert ale muszę co do złotówki mieć fakturę na daną maszynę? jak to z tym jest?

2. 2 pkt dostanę za inwestycję budowlaną jeśli np wymienię blachę z eternitu na jednym małym budynku- koszt np 2tyś czy muszę dokonać większej- jakiej inwestycji budowlanej aby otrzymać punkty?

3. Co np. podlega pod przygotowywanie produktów do sprzedaży? (bydło i pr. roślinna)

4. Czy aby za postęp bilologiczny uzyskać punkty muszę kupować nasiona z centrali na wszystkie np 20hektarów czy wystarczy na 2-3 hektary co roku?

5. Czy zakup agregatu uprawowo-siewnego podlega pod -(zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby), w tym zestawy z nawożeniem pasowym)?

6. Czy nabór trwa do 20 września tak jak mówią czy do 2?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Wie ktoś czy tą umowę dzierzawy na ten min hektar w momencie składania wniosku trzeba rejestrować w starostwie i do kursu czy poświadczenie U notariusza wystarczy? Pytał już Ktoś wcześniej Ale nie było odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Powinna wystarczyć sama data pewna czyli poświadczenie u notariusza lub w urzędzie gminy. Ale kto wie czy jakieś biuro nie zechce rejestracji umowy jak to było w poprzednich naborach. Jedni wymagali inni nie.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Pytanie do osób które wypełniają biznes plan.

Chodzi mi o arkusze struktura__rodz rb i rd

Czy wam też zaznacza na czerwono pole H8 mimo, że wartość w nim wynosi 0?

Gdzie może tkwić błąd, bo patrze i nie mogę tego ogarnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj