Polecane posty

Dowiedziałem się z ARiMR, że umowa darowizny na "urządzenie gospodarstwa" przekazująca 1ha gruntów może być poświadczona pieczątką Gminy. Także nie trzeba bawić się w notariuszy i ponosić dodatkowe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

 żeby się starac o MR to trzeba najpierw przepisac na siebie gospodarstwo ? czy można skladac papiery a potem czekac na decyzje czy się dostalo i potem przepisywac ? czy trzeba złozyc papiery o MR przepisac i czekac na decycje? bo w poprzednich latach była druga opcja a teraz to nie wiem jak jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szczypka może być lekko duża ta moc ale próbuj może Ci przejdzie. W najgorszym wypadku nie wyrażą Ci zgody. Bercik92 w momencie składania wniosku musisz mieć tytuł prawny do minimum 1 ha. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

to w końcu wie ktoś ile jak są podzielone pieniądze na nowe nabory mr - ile osób może dostać w mazowieckim i czy warto składać wniosek mając 20pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego kasy starczy dla 30 tyś osób. Mazowieckie dostało najwięcej z puli. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może być poświadczona także w UG. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colorado    3

Dowiedziałem się z ARiMR, że umowa darowizny na "urządzenie gospodarstwa" przekazująca 1ha gruntów może być poświadczona pieczątką Gminy. Także nie trzeba bawić się w notariuszy i ponosić dodatkowe koszty.

 

Pójdziesz do gminy, a tam baran nie będzie wiedział co z tym zrobić. Co on ma poświadczyć, jaką pieczątka i po co. Zanim mu wytłumaczysz - zdąży cię sz...g trafić.

 

Więc lepiej idź do notariusza. U notariusza załatwisz bez problemu i od ręki za opłatą 7,50 zł (słownie siedem złotych i 50 groszy)

Chodzi o umowę dzierżawy " z datą ważną"  - liczy się tu data okazania urzędnikowi tej umowy. Notariusz wie o co chodzi. Wójt żądał, żeby się obie strony u niego stawiły, bo on nie wie, "czy to tak jest naprawdę".

A urzędnika, który tam stempel z datownikiem stawia NIE MA OBCHODZIĆ, jak jest na prawdę. On tym stemplem stwierdza tylko, że w dniu kiedy stempel przybił umowa zawarta była.

 

DOKŁADNIE: umowę dzierżawy spisujesz sam z tym kimś od kogo dzierżawisz. W int. jest wiele wzorów umów. Należy zwróci,ć uwagę na termin płatności czynszu dzierżawnego i możliwo,ść wypowiedzenia umowy: termin wazny! 

Spisujecie w dwóch egzemplarzach, dla każdego po jednym. Potem ze swoim egzemplarzem idziesz do notariusza, żeby przybił pieczątkę, że mu okazałeś tę umowę w danym dniu

 

Oraz zwróćcie uwagę na wysokość czynszu dzierżawnego. Niektóre Agencje czepiają się, że za niski. I że nie może być np: równowartość ceny 4metrów żyta na dzień taki a taki, tylko konkretnie. (To tylko gmina moż eprzyjąć za podstawę naliczenia podatku rolnego równowartość ceny zboża !)

Edytowano przez colorado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

7,50 PLN? Nie za mało coś? Z tego co się orientuje moi klienci w różnych częściach kraju płacili coś koło 25 PLN za podpis :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź #freetaxi. Jednak spytam jeszcze raz dokładnie. Dostałem się wreszcie szczęsliwie na liste. i jak teraz najlepiej sporządzić te umowy dzierżaw, żeby jak najmniej fatygować moich dzierżawców po urzędach i innych takich. Serdecznie z góry dziekuje za wszelkie wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie spotkałem się z sytuacją, żeby dzierżawców nie fatygować do podpisania umowy. Raczej nikt Ci nie podbije takiej umowy. Ja osobiście bym się obawiał przystawić pieczątkę pod czymś takim. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

idź do gminy podpiszą ci oni,gmina ostempluje i to wszystko.

a jedynie do kasy zapłacić.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli ktoś nie dostał decyzji odmownej na młodego rolnika to na pewno załapie się jeszcze na ten stary nabór, to jest kiełbasa wyborcza, że niby rząd tak działa i nowe pieniądze się znajdują a tak naprawdę wszystko już dawno jest znane ile osób dostanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

No tyle potrafię sobie wyobrazić, że nikt mi na ładne oczy nie uwierzy. ;)

Czyli umowa dzierżawy na 10 lat. Jedziemy do urzędu, podpisujemy. Gmina stempluje i taką umowę  można okazać w agencji.

A co zrobić z umową, która była podpisana w gminie dwa lata temu na mojego ojca na okres 10 lat? Czy wystarczy zrobić aneks i zmienić osobę wydzierżawiającą czy trzeba tamtą zerwać i robić nową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba zerwać starą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem umowe dzierżawy w gminie bez problemu i jutro do starostwa zgłosze i mam pytania przleiczeniowo wychodzi mi 0, 40 ha czekać na zaświadczenie i zgłosić sie do kursu jako domownik czy zarejestrować się jako bezrobotny dodam ze w tym roku skończyłem szkole ?

Trzeba zerwać starą.


Ja mam podobna sytuację tylko w działkach które deklaruje do przejecia, ojciec na nie ma zobowiązania z modernizacji które kończą sie w 2017 r podobnie jak dzierzawa i co w tej sytuacji po otrzymaniu decyzji i zgodzie agencji na przejęcie zobowiązań przejmuje ta dzierżawę i przedłużam na kolejne 10 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile Agencja pozwoli Ci przejąć zobowiązania. A robi to jeśli przejmujesz całe gospodarstwo. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

freetaxi doradź proszę.

 

Przejmuje gospodarstwo, gdzie z samych gruntów uzyskam 13k ojro i dlatego nie chcę pchać się oficjalnie w hodowlę (trzoda chlewna jest u nas w obiegu). Czy jeśli przejmę całą ziemię, a ojciec pozostawi sobie hodowlę to nie przeszkodzi to w otrzymaniu 3pkt za przejęcie całego gospodarstwa? I czy wtedy trzoda chlewna ojca może być utrzymywana w "mojej" oborze? 

 

Aha i czy tą umowę dzierżawy trzeba zgłaszać do starostwa? W informacji ARiMR dostałem odpowiedź, że oni tego nie wymagają. 

 

Thx

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2015    0

Mam nie wazny dowod osobisty stracil waznosc 07.06.2015 nie dostalem powiadomienia z urzedu stanu cywilnego  

co robic  jest sens skladac wniosek bez waznego dowodu ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro956    0

witam mam pytanko gdzie moge znalezc jakies wymagania odnosnie maszyn tzn jaka maszyna na ile ha na mr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Mam nie wazny dowod osobisty stracil waznosc 07.06.2015 nie dostalem powiadomienia z urzedu stanu cywilnego  

co robic  jest sens skladac wniosek bez waznego dowodu ?  

musisz mieć ważny dowód,bez tego nie przejdzie....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak ale jak złoży wniosek o dowód jutro to dostanie kwitek z UG i będzie się nim posługiwał do momentu jego odebrania. Może załączyć xero tego dokumentu. We wcześniejszych naborach można to było uzupełnić na poziomie weryfikacji i wezwania. Teraz też będzie można. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Mam pytanie odnośnie uprawy roślin wysoko białkowych. Czy trzeba siać co najmniej 1ha co roku przez 5 lat czy wystarczy w roku docelowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile Agencja pozwoli Ci przejąć zobowiązania. A robi to jeśli przejmujesz całe gospodarstwo.

Rozumiem oczywiscie gospodarstwo będzie przejmowane w całości a mam jescze jedno pytanie skończyłem w tym roku szkole i przed założeniem wniosku rejstrowac sie jako bezrobotny czy jako domownik w Krusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj