Polecane posty

freetaxi    947

Prawdopodobnie będziesz musiał zrobić cesję. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale do ARiMR umowa nie jest Ci potrzebna.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Rozmawiałem dziś ze znajomą pracującą w OR i dowiedziałem się że jest przygotowywana aktualizacja listy i może się sporo przesunąc... Ale co jak ile i kiedy to nie wiem.

 

Czy to pewna informacja, czy tylko tak na pocieszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinu83    1

Aha czyli do końca wrześnie przy składaniu wniosku o płatność umowa na buraki nie jest już potrzebna, ale jutro to przejadę się do krusu zobaczyć jak to u nich wygląda z tymi terminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem co z tym krusem.a na szkoleniu gościu mówił że nie można opłacić wstecz kursu jestem świeżo po szkole i nie mam żadnych składek bo byłem w szkole ubezpieczony .czyli teraz  muszę czekać 4 lata i opłacać krus jako domownik żeby miec ten staż pracy.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Czy to pewna informacja, czy tylko tak na pocieszenie?

Panowie i Panie niema co się już łudzić KASY więcej nie dołożą!!!!!!!

Jeśli ktoś może nich kompletuje kwity na nowy nabór i składa kolejny raz

PSL'owcom należy podziękować Wiecie kiedy i jak!!!!!!!

Wszystkim którzy się jeszcze załapali na żółtą listę życzę jak najlepiej i gratuluję szczęścia i wytrwałości- mi tego zabrakło prawie rok temu.........

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jak ktoś pracuje to jak jest z tym przejściem z krusu na zus?
sorki oczywiście z zusu na krus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

A jeśli dokonuje zmiany inwestycji(zmiana sprzetu na ciągnik) po przyznaniu pomocy(nabor 2014), to decyzję dostaję odrazu czy muszę czekać? jeśli czekać to ile czasu?  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Witam.

Stałem się posiadaczem ziemi w lutym w wyniku darowizny. Złożyłem wniosek o dopłaty bezpośrednie, więc nie mogę się już starać o młodego ponieważ jestem kierującym gospodarstwem. Ale na stronie arimr znalazlem do tego taką adnotację: "z wyłączeniem przypadku gdy wystąpiła o te płatności w związku z urządzaniem gospodarstwa nabytego w wyniku dziedziczenia". Moje pytanie jest takie czy darowizna jest również dziedziczeniem czy to nie to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekaj chwilkę. Jest projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie. Będzie możliwość złożenia przez Ciebie wniosku w tym roku. 2015 ma być przejściowym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Jeszcze jedno pytanie. Jak składałem wniosek wpisałem jedną działkę, ale w tym roku do dopłat ze zdjęć sat. wyszła powierzchnia już o 11 arów mniejsza (użytku rolnego) bo ogólna powierzchnia tej działki się nie zmieniła (możliwe że cień drzewa to zmienił). W takim wypadku muszę robić korektę we wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powierzchnia użytków rolnych podawana do wniosku o przyznanie pomocy to inna kwestia niż powierzchnia do dopłat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

a jak jest z potwierdzeniem dzierzawy u notariusza, ja mu przynosze gotowa umowe dzierzawy czy on to przygotowuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania turtojs jak to jest z tą umową dzierżawy?

A i jeszcze chciałem się zapytać czy już mogę załatwiać jakąś dokumentację aby móc wysłać wniosek o płatność?

Co jest potrzebne do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowę dzierżawy przynosi się swoją. Notariusz poświadcza podpisy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Czy jest możliwa zmiana założeń biznes planu dotycząca zakupu maszyn a jeśli tak to jakie działania muszę poczynić w tym kierunku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Można. Trzeba zrobić zmianę do wniosku, biznesplanu i wystosować odpowiednie podanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colorado    3

No, a dzisiaj ARiMR opublikował na swojej stronie taką informację:

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/stawiamy-na-mlodych-arimr-oglasza-termin-przyjmowania-wnioskow-o-przyznanie-premii-z-prow-2014.html

 

Podano termin od 20 sierpnia do 2 września 2015 r. Nie ma mowy o jakimś okresie przejściowym i o przepisach dla okresu przejściowego.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bo póki co to jest w fazie projektu rozporządzenia. Trzeba cierpliwie czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

pytanie do freetaxi.
 

mam gosp. na podst umowy darowuzny z 03.2013 r. w maju 2013 skladam wniosek o bezposrednie, ubezpieczony jestem juz w krusie jako rolnik, w tym samym czasie od 2011 do kwietnia 2015 r jestem na dziennych studiach.
w maju 2014 skladam wniosek na mlodego rolnika,
w czerwcu 2015 dostaje decyzje odmowna z powodu miniecia 18 miesiecy od rozp. dzialaln. rolniczej.
odowoluje sie podajac argumenty, ze powinni mi uznanc dzien zakonczenia studiow jako dzien rozpoczecia dzialanosci rolniczej.
warszawa cofa decyzja z czerwca wydana przez oddzial regionalny w poznaniu.
jestem na liscie zółtej z 18.08.2015 r.
na liscie z 30.06.2015 juz mnie niebylo wogole, bo rozumiem ze ta dezycja mowica o przekroczneiu 18 miesiecy, spowodowala ze mnie nie ujeli wogole. jednak po moim odwolaniu jestem na liscie na "tak"
jak w koncu okresla moj dzian dzialalnosci rolniczje.
w pismie z warszawy napisali ze sprawa moja zostanie sprawdzona jeszcze raz
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj