Polecane posty

macin87    71

Mam pytanie szczególnie do osób, które już złożyły wniosek o płatność. Ile trwa mniej więcej załatwienie wszystkiego, m.in. notariusz, nr gospodarstwa, stado, u weterynarza itd.

Notariusz to zależy jak ma wolny termin ale tydzień starczy. Później nr gosp i ewentualnie nr siedziby stada to 2 tygodnie, krus na drugi dzień po zapisaniu się do ubezpieczenia możesz otrzymać potwierdzenie że jesteś ubezpieczony jako rolnik, weterynaria dopiero po otrzymaniu nr siedziby stada (czyli że np bydło wolne jest od brucelozy itd.- to zazwyczaj przepisują jeżeli gospodarstwo przekazane od ojca i nr paszowy jeżeli wytwarzasz pasze w swoim gosp.)- to załatwisz  w 1 dzień ale to nie jest potrzebne w dniu składania o płatność ale podczas kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rolnik0096 nie kolego. 0,25 pkt dostaniesz za każdy ha powyżej średniej krajowej (jeśli wojewódzka mniejsza) lub powyżej wojewódzkiwiej w pozostałych przypadkach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam wszystkich, czy mogę mieć umowę użyczenia części obory aby trzymać w niej swoje kilka sztuk, jak to wygląda ze strony agencji, jakie wymogi trzba spełnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: kiedy mogę podjąć "inną pracę" po otrzymaniu premii na MR??? Okres 1 roku liczy się od dnia podpisania umowy dzierżawy? złożenia wniosku o przyjęcie premii? przejścia na KRUS ?? chcę otworzyć własny biznes,nie związany z gospodarstwem i nie wiem kiedy mogę podjąć jakieś działania w tym kierunku :) Pozdrawiam :)


Pinkaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pytanie czy działka która była wydzierżawiona może zostać użyta do Młodego rolnika?

Istnieje prawdopodobieństwo że poprzedni dzierżawca użył jej do poprzedniego naboru  MR(lata 2011)

Ewentualnie jak to sprawdzić czy można dana działkę wykorzystać czy nie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

PaulinaSzymaska okres 1 roku liczy się od momentu wpływu premii na konto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to klops!!! A myślałam, że od dnia podpisania dzierżawy- bynajmniej miałam taką cichą nadzieję. W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedź i sprowadzenie mnie na ziemię ;)


Pinkaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

w punkcie IV. KOMPLEKSOWOŚĆ BIZNES PLANU.  a) udział w zorganizaowanych formach współpracy producentów. Co to oznacza ? należenie np do GLOBAL GAP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Jest projekt rozporządzenia regulujący podział środków w ramach "Premii dla młodych rolników" na poszczególne województwa. Mazowieckie ma najwięcej. U mnie najwięcej klientów jest standardowo z Lubelszczyzny i Mazowsza. 

 możesz podać link do tego rozporządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek77    1

mówił ze komisja zaakceptował 70 milionów euro co wystarczy na prawie 3 tysiące osób i że będą w tym tygodniu wysyłać wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wnioski a decyzje o przyznaniu pomocy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

witam kolego freetaxi podpowiesz mam jeden numer dzialki   np 160  o pow  4370  w tym byl podzial do doplat  0.54 sad 0,80pszenica i 3.03  mieszanka reszta nieuzytki idzie odpisac to 3.03 jako dzierzawe czy musze  odpisac cala dzialke nr 160. pozdrawiam jak mozesz podpowiedz chodzi o dzierzawe na 10 lat  do mlodego rolnika

 

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi do kiedy można robić zmiany w biznesplanie ? z góry dzięki za odpowiedź , chodzi mi o zmianę struktury zasiewów i kupno pługa chce usunąć bo pług juz zdążyłem kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kiko80 dzierżawi się całą działkę a nie jej część. KacperWancel jeśli kupiłeś pług po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy to możesz go uznać jako koszt i rozliczyć. A zmiany to różnie. Zależy od OR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to na wszelki wypadek , pojadę już jutro do doradcy żeby mi to poprawił i będę miał z głowy 


No wniosek na MR skłądałem juz w zeszłym roku , to mówisz , że można to wciągnąć w rozliczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak jak napisałem. Koszty od momentu złożenia wniosku o przyznanie pomocy można rozliczyć w MR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

To jak jest z tym "stażem" bez wykształcenia ścisłego rolniczego..

 

w tekście rozporządzenia napisali:

 

"4. Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, w którym
wnioskodawca:
1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie jako rolnik lub domownik lub ubezpieczeniu społecznemu
z tytułu prowadzenia działalności rolniczej w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub państwie
członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA);
2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym na podstawie umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem
produkcji rolnej."

 

 

Wcześniej było zaś (projekt):

 

"4. Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie jako rolnik, lub domownik lub

2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej."

 

co jest grane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2015    0

Hej jestem tutaj nowy dolaczylem do Was dzis :) Uslyszalem dzis w tv ze sa od 20  nowe nabory na mlodego rolnika. Kto Wam pisal biznes plan ? Od czego wogole trzeba zaczac ?  i  ile macie punktow w klasyfikacji  bo ja bede mial  ok 15 i  i zastanawiam sie czy wogole startowac z  tym czy mam szanse dostac czy nie 

No i jeszcze jedno pytanko rodzice przekazywali wam calosc gospodarstaw czy zostawiali czesc sobie  przekazywali przez notariusza na wlasnosc czy moze tylko dierzawe ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj