Polecane posty

axe300    6

Tak, rozumniem Cię.

Ale mam do Cb pytanie z innej beczki. A mianowicie czy mając na siebie tylko prod roślinną bez budynków i bydła mogę kupić z premi rozrzutnik do obornika?

z góry dzięki

Zawsze istnieje możliwość zakupu obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Widzę, że myślisz optymistycznie, lecz sprowadzę Cię na ziemię i powiem że będzie bardzo dużo chętnych powyżej 15pkt

 

Z całym szacunkiem, ale wolę zaufać człowiekowi prowadzącemu firmę zajmująca się wnioskami unijnymi i żyjącemu z tego tak jak freetaxi (prowadził już kilka wniosków w mojej rodzinie z sukcesem), niż jakiemuś randomowemu, przyszłemu młodemu rolnikowi, który zapewne zniechęca innych, żeby nie tworzyć mu konkurencji. Pozdro.

 

 

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

 

Z całym szacunkiem, ale wolę zaufać człowiekowi prowadzącemu firmę zajmująca się wnioskami unijnymi i żyjącemu z tego tak jak freetaxi (prowadził już kilka wniosków w mojej rodzinie z sukcesem), niż jakiemuś randomowemu, przyszłemu młodemu rolnikowi, który zapewne zniechęca innych, żeby nie tworzyć mu konkurencji. Pozdro.

 

 

 

Wiem co mówię, ale dobra niebawem przekonamy się kto mial rację

Ma może ktoś linku do gdzie mogę wyliczyc wielkosc ekonomiczna gosp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Wiem co mówię, ale dobra niebawem przekonamy się kto mial rację

Ma może ktoś linku do gdzie mogę wyliczyc wielkosc ekonomiczna gosp?

 

Powiedział człowiek nie potrafiący wpisać w google "kalkulator wielkości ekonomicznej gospodarstwa 2015" 

 

Zrób to, wejdź w pierwszy wynik (strona arimr) i tam masz odniesienie... 

 

Albo dam ci od razu link.

 

https://kalkulator-so.pl/

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym załapał się na zaktualizowaną listę musiałbym porobić takie zmiany; maszyny na ciągnik, struktura zasiewów i zmienili się w międzyczasie właściciele dwóch działek zadeklarowanych w wniosku i pytanie mojej czy można takowe zmiany zrobić po złożeniu wniowsku o płatność i ewentualnym przelewie czy wszystko musi być przed zrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W Twoim przypadku porobić zmiany przed złożeniem wniosku o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam, wielkość ekonomiczna jest liczona na ten rok co teraz jest czy na przyszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiana do wniosku i podanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam czyli nie majac hodowli aby spelnic wielkosc ekonomiczna trzeba miec ponad 20ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. Wszystko zależy od rodzaju upraw.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Freetaxi jesli możesz napisz na pw ile chcesz za wypelnienie wniosku i w których stronach działasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzaa    1

Witam wszystkich potrzebuję pomocy w następujących pytaniach:

1. Ile można dostać punktów za posiadanie wykształcenia średniego w zawodzie technik rolnik, przy czym nie była zdawana matura, a za tym nie ma dyplomu z zawodem technik rolnik, tylko świadectwo ukończenia szkoły? Czy w takim przypadku można liczyć na 5 pkt. I wystaczy przedstawienie jedynie świadectwa szkolnego?

2. Jak wyliczyć ilość punktów w kryt. 1 – woj. podlaskie 12,24 ha, gospodarswo 13,25?

3. Możecie skrócić o co chodzi w kryt.3?

4. O co chodzi w kryt. 4? Czy to, że wezmę udział w szkoleniu z PROW jest punktowane? A pod paragraf 6.2. pkt. 2 pppkt. e) mogę podciagnąć to, że mam krowy i sprzedaję te mleko? Czy chodzi o to, że sama musiałabym te mleko przetwarzać, np. na ser i sprzedawać innym?

5. Aby złożyć wniosek trzeba mieć min. 1 ha ziemi. W jakiej formie może mi ojciec go przekazać? Czy musi to być poświadczone notarialnie? Nie wystarczy na chwilę obecną promesa lub oświadczenie ojca, że z dniem przyznania dotacji ziemia zostanie przekazana?A dzierżawa może być? Jeśli tak to jaki dokument jest wymagany?

 

Edytowano przez zuzaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KL137    0

Witam

Czytam uważnie cały wątek MR i pozwolę sobie nie zgodzić się z niektórymi wypowiedziami.

Ktoś powyżej napisał, że jak gospodarstwo ma ok 10ha to się nie nadaje na MR i tu się nie zgodzę

Ja będę pisać wniosek na 8 ha, bez problemu można uzyskać wymaganą wielkość ekonomiczną bo to tylko zależy od upraw.

Co do punktacji to trzeba dobrze kombinować.

dla mnie najprostsza opcja;

Różnica wieku 2 pkt

Przejmowanie w całości 3 pkt

Wysokobiałkowe  2 pkt

Przygotowanie produktu(pakowanie) 1 pkt

Plan nawozowy 2 pkt

Zboża 0,5 pkt

Inwestycja w ochronę śr(maszyny) 0,5 pkt

szkolenia 2 pkt

Korzystanie z usług dor 2 pkt.

Wiem że mogą się tu znaleźć pomyłki, ale jeszcze coś poszperam i może sie uda.

mam jeszcze pytanie, czy ktoś coś znalazł na temat wielkości ekonomicznej gospodarstwa, że za to należą się 2 pkt? Gdzieś mi się to przewinęło a teraz nie mogę znaleźć w rozporządzeniu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam

Czytam uważnie cały wątek MR i pozwolę sobie nie zgodzić się z niektórymi wypowiedziami.

Ktoś powyżej napisał, że jak gospodarstwo ma ok 10ha to się nie nadaje na MR i tu się nie zgodzę

Ja będę pisać wniosek na 8 ha, bez problemu można uzyskać wymaganą wielkość ekonomiczną bo to tylko zależy od upraw.

Co do punktacji to trzeba dobrze kombinować.

dla mnie najprostsza opcja;

Różnica wieku 2 pkt

Przejmowanie w całości 3 pkt

Wysokobiałkowe  2 pkt

Przygotowanie produktu(pakowanie) 1 pkt

Plan nawozowy 2 pkt

Zboża 0,5 pkt

Inwestycja w ochronę śr(maszyny) 0,5 pkt

szkolenia 2 pkt

Korzystanie z usług dor 2 pkt.

Wiem że mogą się tu znaleźć pomyłki, ale jeszcze coś poszperam i może sie uda.

mam jeszcze pytanie, czy ktoś coś znalazł na temat wielkości ekonomicznej gospodarstwa, że za to należą się 2 pkt? Gdzieś mi się to przewinęło a teraz nie mogę znaleźć w rozporządzeniu.

 

mi się wydaje że za szkolenia i usługi doradcze jest maksymalnie po 0,5pkt. A jak liczysz wielkość ekonomiczną ? liczysz ją na ten rok czy na kolejny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KL137    0

Mnie się wydaje, że po 0,5 pkt za każde szkolenie a w biznesplanie są cztery rubryki na szkolenia tak że wychodzi 2pkt, ale oczywiście mogę się mylić, dlatego piszę na forum, chętnie usłyszę różne uwagi.

Liczę narazie na 2015r, muszę jeszcze poszukać, który rok uznaje się z bazowy.

Strasznie dużo szukania na każdym kroku jakieś niejasności.

 


 
5.2.4.6. Dla okresu wyjściowego należy wpisać uprawy w plonie głównym w roku, w którym przypada dzień
rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy.
5.2.4.7. Dla okresu docelowego należy wpisać:
5.2.4.7.1. w przypadku, gdy zakończenie realizacji biznesplanu przypada do dnia 15 maja danego roku –
uprawy w plonie głównym w roku poprzedzającym rok zakończenia realizacji biznesplanu;
5.2.4.7.2. w przypadku, gdy zakończenie realizacji biznesplanu przypada po dniu 15 maja danego roku –
uprawy w plonie głównym w roku zakończenia realizacji biznesplanu.
(instrukcja wypełniania biznesplanu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@freetaxi, a zmianę całkowicie str. zasiewów i zamianę stada podst. na remont b.in. mozna zrobic po przelewie? Jak jest w przypadku samej zmiany str. zasiewow, ile czasu agencja rozpatrzy taki wniosek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekPuka    0

Kiedy tak naprawdę trzeba osiągnąć wielkość ekonomiczną gospodarstwa?

 

W rozporządzeniu napisane jest " po dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy,

 

a facet z agencji odpisał mi: 

"Ad 2: odnośnie wielkości ekonomicznej gospodarstwa, pomoc może być przyznana jeżeli wyjściowa wielkość ekonomiczna gospodarstwa, liczona  w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu „Premii dla młodych rolników”, będzie wynosiła minimum 13 000 Euro ( maksimum 150 000 Euro), zgodnie z § 2 ust 1 pkt. 6) tiret b) oraz  §6 ust 3 i ust 4 , w odniesieniu do ust 1 pkt 1), oraz w wyniku realizacji biznes planu nastąpi wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa o minimum 10 % w stosunku do wielkości wyjściowej, w terminie do trzech lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy."

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

K0b jak najbardziej możesz poczekać do przelewu premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armin123    0

Siema mam pytanie mam 140 ha 40 ha kl. IV gdzie sieje rzepak i sypie 3 t z ha  i przynice sypie 4 t  z ha a na 100 ha sieje przenżyto które sypie 4 t z ha.Mój ojciec ma produkcje bydła , ale ja chce zmienić to na produkcie roślinom . Jak  pytam się ojca czy z produkci roslinej  szło by wyżyć  to mówi że ani na paliwo nie starczy . Prosze o odpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

no przy takich plonach to faktycznie trudno bedzie wyzyć ale coś mało siejecie albo gleba zakwaszona albo czegos brakuje u mnie znajomy tez 4 klasa ziemi i rzepak sypał 14t z ha fakt było duzo nawozu dane ale cos za cos u mnie 4klasa i mieszanka duzo przenicy i jeczmienia malo owsa i sypała srednio po 4,5 tony z ha może troche wiecej. Ale ojciec dobrze ci mówi z produkcji roślinnej trudno wyzyć bo nie ma pewnej ceny ani nic jak to w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

witam, czy w momencie skladania wniosku musze miec juz 13 ha ? czy wystarczy mi np 2 ha a przepisac moge reszte pozniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W dniu składania wniosku musisz mieć tytuł prawny do minimum 1 ha. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Wracajac do wielkosci ekonomicznej liczy sie ona na rok przyszly struktury zasiewow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj