Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lokser    5

też tak myślę że dadzą dla ok 8tyś osób nie więcej askładać może z 15000osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Co podstawić pod literę u - (udział wartości inwestycji w kwocie premii) we wzorze na obliczenie punktów za inwestycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

udzial wartosci np 5tyś to 0,05


koledzy czy kupując talerzowy agregat uprawowo-siewny (agregat talerzowy + siewnik) ile uzyskam punktów za ekologię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

No dobrze, tylko powiedz mi co w przypadku jeśli planuję kupić opryskiwacz za  95 tys. (info od sprzedawcy maszyn, cena z katalogu bez rabatu) a po otrzymaniu premii uda mi się go kupić za powiedzmy 85 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak bedzie punktowany nowy młody rolnik??? Może ktoś podeśle jakiś link co i za co.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Koledzy pomóżcie - chodzi mi o "postęp biologiczny"  i "organizacja produkcji" - jak za to złapać pkt?

I jeszcze jedno - "uczestnictwo w krajowym lub unijnym systemie jakości" - duzo papierów, kontroli itd związane bedzie z tym jeżeli wejde w system IP - integrowanej produkcji? Jakie są w ogóle tego zasady? Z góry dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W rozporządzeniu masz takie informacje. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Aby uzyskać premię potrzeba będzie mniej-więcej otrzymać 20pkt, co w wieluprzypadkach jest nie do osiągnięcia, dlatego może lepiej nie składać i poczekać na kolejny nabór aż coś się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jak się nic nie zmieni?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

udzial wartosci np 5tyś to 0,05

koledzy czy kupując talerzowy agregat uprawowo-siewny (agregat talerzowy + siewnik) ile uzyskam punktów za ekologię?

Wpisując dane w biznesplan jakie jak rodzaj maszyny  i cene kalkulator sam przeliczy. Do tego masz wzór P=o*u*15/m

P to ilosc punków, U to udział wartości inwestycji w kwocie premii np. maszyna kosztuje 100tyś zł to wpisujesz 1, 50tyś to 0,5, 20tyś to 0,2 itd M to 41 czyli najwieksza bezwzgledna ocena w tabeli

 

 

Dla tego przykładu pozycja z tabeli 69. Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby) ocena bezwzgledna inwestycji 13 w kwocie 40tyś zł

 

P=(13*0,4*15)/41

 

Wyliczyłem 1,90punktu

 

W moim biznesplanie mam 3,99punktu za inwestycje za wszystkie pieniądze z premii.

 

Sam biznesplan nie jest łatwy, wymogi duże bo posiadając np 11,24ha bez produkcji zwierzęcej to niespełna 10tyś euro wartości ekonomicznej gospodarstwa. A gdzie tam 13tyś Euro

Aby uzyskać premię potrzeba będzie mniej-więcej otrzymać 20pkt, co w wieluprzypadkach jest nie do osiągnięcia, dlatego może lepiej nie składać i poczekać na kolejny nabór aż coś się zmieni

Poczekać aż zwiększa wymagania to już dopiero będzie katastrofa dla młodego sektora rolniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

A jak się nic nie zmieni?

 

tego nik nie wie, ale składanie dokumentów mając 15pkt okaże się bez sensu gdyż premię dostaną osoby od ok. 20pkt w górę, więc warto to przemyśleć czy warto składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Koledzy pomóżcie - chodzi mi o "postęp biologiczny"  i "organizacja produkcji" - jak za to złapać pkt?

I jeszcze jedno - "uczestnictwo w krajowym lub unijnym systemie jakości" - duzo papierów, kontroli itd związane bedzie z tym jeżeli wejde w system IP - integrowanej produkcji? Jakie są w ogóle tego zasady? Z góry dziekuje ;)

pobierz wszystkie dokumenty związane z premią MR i wszystkie proszę przeanalizować. Osobicie sam mam pytania na które nie ma odpowiedzi.

 

Uczestnictwo w unijnym systemie jakości, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia nr 1305/2013, lub krajowym systemie jakości, o którym mowa w działaniu "Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych" objętym PROW 2014-2020:
5.2.2.3.1.1. Unijne i krajowe systemy jakości:
Strona 6 z 13
5.2.2.3.1.1.1 Unijne systemy jakości :
- Gwarantowane tradycyjne specjalności (art. 22 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1151/2012 z dnia 21 listopada 2012 r.),
- Chronione nazwy pochodzenia,
- Chronione oznaczenia geograficzne ( art. 11 rozporządzenia nr 1151/2012),
- Ochrona nazw pochodzenia i oznaczeń geograficznych wyrobów winiarskich (część II tytuł II rozdział I sekcji 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1308/2013).
5.2.2.3.1.1.2 Krajowe systemy jakości:
- Integrowana produkcja roślin (ustawa z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin),
- "Jakość Tradycja",
- "Quality Meat Program",
- "Pork Quality System",
- "Quality Assurance for Food Products" – "Tuszki, elementy i mięso z kurczaka, indyka i młodej polskiej gęsi owsianej",
- "Quality Assurance for Food Products" – "Kulinarne mięso wieprzowe",
- "Quality Assurance for Food Products" – "Wędliny".
5.2.2.4. Uczestnictwo w systemie rolnictwo ekologiczne, o którym mowa w rozporządzeniu Rady (WE) nr 834/2007 z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów

 

 

Należę pod krajowy system jakości. U mnie jest problem z ekologią, bo tak by to zrozumieć te całe zamieszanie...  Wniosek złoże - najwyżej go odrzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przy małym gospodarstwie osiągającym oczywiście wymaganą startową wielkość ekonomiczną od ręki zbieram 2/3 wymaganych punktów nawet wtedy kiedy nie ma wykształcenia. Resztę robi się na zasadzie "tak musi być" i koniec. A w razie czego rozporządzenie pozwala na inne "chwyty". Dla chcącego nic trudnego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

na nowy nabór 2015 w jakim czasie najszybciej dało by rade załatwic wszystkie dokumenty ? bo pewnie na przesuniećie kolejne niema co liczyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Przy małym gospodarstwie osiągającym oczywiście wymaganą startową wielkość ekonomiczną od ręki zbieram 2/3 wymaganych punktów nawet wtedy kiedy nie ma wykształcenia. Resztę robi się na zasadzie "tak musi być" i koniec. A w razie czego rozporządzenie pozwala na inne "chwyty". Dla chcącego nic trudnego.

 

freetaxi , mając wielkość ekonomiczną spełnioną za co Ty uzbierasz te 10 punktów bez wykształcenia? 2pkt za ziemie przyjmijmy wykształcenie zero i za co więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak kreatywnie podejdziesz do sprawy to i punkty się znajdą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Jak kreatywnie podejdziesz do sprawy to i punkty się znajdą.

 

Kreatywnie, więc wg Ciebie mając ok 17ha ziemi (2pkt) za ziemię, bez wykształcenia i tylko roślinna ile można uzbierać punktów?

Z całym szacunkiem ale Twój poprzedni post wydaje się być nie poważny, nie podałeś nic na potwierdzenie swojej tezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można kolego tylko trzeba wczytać się w rozporządzenie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

A czy mógłbyś wskazać jakieś kryteria na podstawie których to wyliczyłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego pozyskiwanie funduszy unijnych to chleb dla mnie i mojej rodziny więc nie podam publicznie takich informacji. Dbam o interesy swoich klientów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Kolego pozyskiwanie funduszy unijnych to chleb dla mnie i mojej rodziny więc nie podam publicznie takich informacji. Dbam o interesy swoich klientów. 

 

Tak, rozumniem Cię.

Ale mam do Cb pytanie z innej beczki. A mianowicie czy mając na siebie tylko prod roślinną bez budynków i bydła mogę kupić z premi rozrzutnik do obornika?

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

tego nik nie wie, ale składanie dokumentów mając 15pkt okaże się bez sensu gdyż premię dostaną osoby od ok. 20pkt w górę, więc warto to przemyśleć czy warto składać

 

Kolega widzę z przyszłości.

 

Zauważ, że teraz jest podział na województwa i w każdym z nich może być inna sytuacja. Nie pisz takich rzeczy jakbyś rozumy pozjadał, bo jeszcze komuś zaszkodzisz. 

 

Wczoraj spotkałem się z moim doradcą i powiedział mi, że "wczoraj" przyjął 10 ludzi i tylko 1 spełniała wymagania. Na moje pytanie czy osiągnięcie 15 pkt w tym roku wystarczy biorąc pod uwagę te wymagania, powiedział, że zdziwiłby się gdyby nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Kolega widzę z przyszłości.

 

Zauważ, że teraz jest podział na województwa i w każdym z nich może być inna sytuacja. Nie pisz takich rzeczy jakbyś rozumy pozjadał, bo jeszcze komuś zaszkodzisz. 

 

Wczoraj spotkałem się z moim doradcą i powiedział mi, że "wczoraj" przyjął 10 ludzi i tylko 1 spełniała wymagania. Na moje pytanie czy osiągnięcie 15 pkt w tym roku wystarczy biorąc pod uwagę te wymagania, powiedział, że zdziwiłby się gdyby nie. 

 

Widzę, że myślisz optymistycznie, lecz sprowadzę Cię na ziemię i powiem że będzie bardzo dużo chętnych powyżej 15pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego 15pkt zapewne wystarczy moja sasiadka dostała kase majac niecałe 14pkt wiec myśle ze jak ma sie 15 to jest ok

Kolego freetaxi powiedz mi czy można rozliczyc ten sam sprzet na młodego rolnika i modernizacje gospodarstw ? i jeszcze jedno pytanko ile u Cb kosztuje przygotowanie biznesplanu na MR i innych papierów jakie sa tam potrzebne ?? cena może być na priva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj