Polecane posty

k0b    33

Zmiany możesz sobie swobodnie robić.

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem mógłbym swobodnie złożyć wniosek wraz z wszystkimi dokumentami, a po akceptacji i przelewie pieniędzy jeszcze zmiany w biznesplanie, byle rozliczyć się w czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

 Freetaxi ponawiam pytanie z góry dziekuje za odpowiedz : jak wygląda  sytuacja w tym naborze na młodego rolnika  jeśli posiadałem w spadku ziemie a uczyłem sie zaocznie(studia) , nie bylem ubezpieczony w krusie, dopłat tez nie pobierałem ogólnie to nie ja prowadziłem gospodarstwo  czy będzie mi się należała premia w tym naborze ?? spadek mialem na siebie od 2008 do 2012 a po tym czasie zrzekłem się tegoż spadku na rodzica. W tych latach chodzilem do szkoly zaoczne(studia). Na chwile obecna od tego czasu nic nie mam na siebie. Wiem ze mnie juz skresla okres bedacym w posiadaniu ziemi a z 2 strony nie bylem kierujacym tym spadkiem (ziemia) nie mialem z tego żadnych korzysci ,  tutaj jest podobna sytuacja tylko ze w starym naborze  http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/prawo/premia-dla-mlodego-rolnika-nalezy-sie-studentowi/   czy bym mogł sie odwołac od odmownej decyzji ?? czy jest sens probowac w tym naborze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

ja wczoraj wydzierżawiłem 1.5ha od teścia i zawiozłem dokumenty do pani która będzie mi robiła biznesplan. O SO się nie martwie bo bez problemu to złapie a pkt czyli te 15 to powiedziała że nie ma się co martwić bo jest to do zrobienia różnymi sposobami. Ja będę miał w biznesplanie wpisany opryskiwacz i rozsiewacz do nawozu. Opryskiwacz z gps od stanimpexa mam wpisany to coś tam dodatkowych pkt wpadnie. Aha ta umowa dzierżawy będzie jako podkładka do załącznika który mówi o potrzebie tytułu prawnego do gospodarstwa tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serkowski91    0

Dzwonili do mnie dzisiaj z biura gdzie robili mi biznes plan i powiedzieli, ze aktualizacja listy bedzie w poniedziałek, taką wiadomośc dostali z ARiMR Elizówka  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik98765    0

Witam,czy uważacie,że posiadając jeden ha gruntów ornych jest sens ubiegać się o premię dla młodego rolnika.Chcę zrobić kurs mechanizacji rolnictwa.I właśnie o to chodzi,że nic nie posiadam tylko ten własnie 1ha.Więc nie wiem czy jest wogóle sens robić w tym kierunku,czy też porzucić swoje plany i zająć się czymś innym,czy też wprost przeciwnie -realizować swoje plany,Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Ja też dostałem info z elizówki że lista będzie w poniedziałek przed agrobiznesem, żeby telewizja mogła rozgłosić szybciutko te informacje :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

MarcinParzych - dobre pytanie żeś zadał ale mało prawdopodobne jest to że ta kasa będzie bo ucichło na ten temat całkowicie...

dajmy na to, że komisja się zgodzi na koniec sierpnia to co z tego skoro wniosek o płatność trzeba złożyć do końca września a obecna akceptacja komisji europejskiej trwała prawie 2 miesiące więc mało realne jest kolejne przesunięcie... a ta lista może być ostateczna

szkoda bo gdyby było to bym się jeszcze załapał... :(

 

jak ktoś jest z warszawy i ma czas mógłby się wybrać jak będzie konferencja i rzucić pytanie o te resztę kasy co miała być


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Myślę że ta kasa będzie i że wszystko jest już ustalone. Zgoda zapowiedziana jest na koniec sierpnia bo od 1 września mają być decyzje odmowne wydawane chyba wiec mysle ze do konca sierpnia bedzie wszystko wiadomo. Problemem będzie tylko czas ktorego bedzie bardzo mało.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Witam wszystkich.

Śledzę wątek na bierząco i znajduje tutaj różne odpowiedzi.

Dowiedziałem się że przy obliczaniu SO(wielkości ekonomicznej) ważne jest żeby podawać tylko te uprawy które były uprawiane na danych polach w roku poprzednim.

 

Szczerze mówiąc to trochę niezrozumiałe dla mnie. Jeżeli ojciec uprawiał na polu które mi chce przepisać pszenicę, to i ja muszę uprawiac pszenicę? Nie chce mi się w to wierzyć. Podpowiedzcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam,

1) czy Uprawa roślin wysokobiałkowych na powierzchni przynajmniej 1 ha 2pkt można dostać jeśli się zadeklaruje dopiero uprawę tej rośliny czy musi być już posiana roślina wysokobiałkowa w roku poprzednim aby dostać punkty?

2) ile musi być szkoleń i dordztwa aby dostać punkty

3) czo się stanie jeśli zadeklaruję zakup maszyny za 15tyś zł i dostanę za nią punkty a w końcu kupię ją za 10.000zł ? co się wtedy stanie?

4) Przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie- co się przez to rozumnie?

5) Udział zbóż w strukturze zasiewów – nie większy niż 66%- liczy się na rok przyszły czy poprzedni 2015?

5) Przygotowanie i stosowanie planu nawozowego- co trzeba zrobić dokładnie aby uzyskać punkty

myśle że każdemu to się przyda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Witam,

1) czy Uprawa roślin wysokobiałkowych na powierzchni przynajmniej 1 ha 2pkt można dostać jeśli się zadeklaruje dopiero uprawę tej rośliny czy musi być już posiana roślina wysokobiałkowa w roku poprzednim aby dostać punkty?

2) ile musi być szkoleń i dordztwa aby dostać punkty

3) czo się stanie jeśli zadeklaruję zakup maszyny za 15tyś zł i dostanę za nią punkty a w końcu kupię ją za 10.000zł ? co się wtedy stanie?

4) Przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie- co się przez to rozumnie?

5) Udział zbóż w strukturze zasiewów – nie większy niż 66%- liczy się na rok przyszły czy poprzedni 2015?

5) Przygotowanie i stosowanie planu nawozowego- co trzeba zrobić dokładnie aby uzyskać punkty

myśle że każdemu to się przyda. Pozdrawiam

Czytając pierwsze pytanie zastanowiłem się po co cały wątek?! 2pkt dostaniesz za uprawe roślin wysokobiałkowych w plonie głównym (nie poplon) na okres docelowy i musi to być minimum 1ha. Jak wpiszesz w biznes plan to potem masz podsumowanie i tam pisze ze w biznes planie masz taką uprawe 

 

ad2 wpisujac 1 szkolenie to będziesz miał 1 szkolenie, jak 4 to 4. Nie zapomnij o tematyce.

ad3 musisz zgłosic korekte, przeczytaj dziennik ustaw! Tam jest kilka stron o zwrotach pieniędzy wyrażonych w %

ad4 produkcja masła, serów :D

ad5 jeszcze nie zaczales pisac biznesplanu a pytasz. Wypełnij dane i otwórz tabele 27. Kryteria podlegające punktacji. Pisze -> w okresie docelowym u mnie wyszło 90,51%, dla mnie 66% jest nierealne

 

 

Coroczne przygotowanie i stosowanie planu nawozowego opartego na bilansie azotu oraz chemicznej analizie gleby określającego dawki N, P, K, Mg i potrzeby wapnowania:

wykonanie planu nawozowego zlecam odrowi. Trzeba wykonać próbki gleb, które sa ważne 4 lata (moje sa jeszcze aktualne). Potrzebny równiez bilans azotowy. Tabela 24

Teraz pytanie odemnie. Skąd bierzecie wartości do uprawy - plon główny - dt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam koledzy mam pytanie odnośnie puli środków na ten nabór młodego rolnika, czy jest przewidziany limit na ten nabór? oraz druga kwestia czy mając 15pkt warto składać wniosek czy z góry wiadomo że dużo osób złoży i nie warto składać mający tyle pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli uzbierasz te 15 pkt oraz masz wielkość ekonomiczną to składaj mało osób osiągnie te 15 pkt 13 tysięcy euro też wiele osób dyskwalifikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

witam czy mogę starać się o premie młodego rolnika
dopiero co skończyłem technikum rolnicze ojciec jest już po 50 powierzchnia gosp to 12. 5 ha nic nie posiadam na siebie będę produkował głównie mleko i bydło miesne rzepak i zboza . proszę o wyrozumialosc bo już pogubilem sie .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

12. 5 swojego dochodzi jeszcze trochę dzierżawy do 20 pewnie dociągnie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

@lokser wg informacji z mojego odr na ten nabór mają być przeznaczone wszystkie środki. wiec jeśli te +-30tys osob uzyska 15 pkt to wszyscy dostaną premie. @szczypka 15pkt nie rowna sie wielkości ekonomicznej gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

No nie powiedziałbym że wszystkie pieniadze beda rozdysponowane tylko w jednym naborze dopiero jest 2015 a do 2020  jest jeszcze troche czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj