Polecane posty

ArekPuka    0

Michał673 widzę, że masz większa wiedzę w temacie MR nowego. Wiesz może na co można wydać pieniądze z nowego programu?

Z góry dzięki za odpowidź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Różnica wieku pomiędzy przejmującym a obecnym właścicielem gospodarstwa powyżej 25 lat 2pkt.

Przejmowanie gospodarstwa w całości 3pkt.

Produkcja roślin wysokobiałkowych 2pkt.

I jeszcze było, że będę korzystał z usług doradczych 1pkt.

W sumie 8 pkt.

 

Może jeszcze coś spróbuję ugrać, ale jak nie to będę czekał na następny nabór. Uzupełnię wykształcenie, i miejmy nadzieję, że zmienią wymagania, bo obecne są po prostu nie do przejścia. A na pewno będzie kolejny nabór bo wiele osób się na obecny nie załapie i to jest więcej niż pewne. Tyle, że jest to niesprawiedliwe, bo ja jeśli chciałbym się rozwijać nie mam najmniejszej możliwości, a przecież pula pieniędzy jest ogromna. Po prostu jak ktoś już wcześniej napisał, nie chcieli stracić elektoratu przed wyborami... 

 

 

A tak poza tym, panowie nie planujcie co kupicie tylko pierw się udajcie do doradcy i obliczcie czy ,,łapiecie" się na MR.

Kopnij w d*pę takiego doradcę (pewnie jeszcze z ODR-u) szukaj innego, wiele rzeczy pominął za które są dodatkowe punkty.

Przeczytaj rozporządzenie dokładnie.

 

Tyle, że jest to niesprawiedliwe, bo ja jeśli chciałbym się rozwijać nie mam najmniejszej możliwości, a przecież pula pieniędzy jest ogromna.

 

Co rozumiesz przez rozwój? Nowy agregat czy ciągnik?To nie rozwój ekonomiczny, także wiele nie tracisz..

Jak ktoś się chce rozwijać ekonomicznie to nie dość że wybierze coś rentownego(co samo w sobie wymusi),że poradzi sobie i bez tej premii.

 

A tak poza tym, panowie nie planujcie co kupicie tylko pierw się udajcie do doradcy i obliczcie czy ,,łapiecie" się na MR.

 

Powtórzę się jeszcze raz, radzę przeczytać rozporządzenie, użyć swojego umysłu, bo niektórzy "doradcy" sami są na etapie zapoznawania się i intenpretowania na swój sposób, także nie ma co zdawać się na ich wiedzę.

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula8013    2

Witam

 

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w &6  " prowadzenie działań w zakresie przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie " - za co można na dostać 2 pkt, z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

dziś w ODR Pani powiedziała że za tytuł technika rolnika jest 2,5 pkt według mnie jest 4 lub 5 wyprowadzi mnie ktoś z błędu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Żałosne. Nawet kobiecie nie chce się przeczytać rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

jaki fajny artykuł znalazłem w internecie :) normalnie śmiech na sali :)

"Ponieważ tegoroczny nabór jest wyjątkowo trudny agencja organizuje szkolenia. 17 sierpnia odbędą się szkolenia dla mieszkańców powiatu krasnostawskiego (w Muzeum Regionalnym), a 10 września w powiecie parczewskim (w szkole rolniczej w Jabłoniu).

Wnioski o przyznanie premii z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 młodzi rolnicy mogą składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 20 sierpnia do 2 września. Do rozdysponowania jest 718 mln euro. ask"

Edytowano przez lukaszgg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Witam

 

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w &6  " prowadzenie działań w zakresie przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie " - za co można na dostać 2 pkt, z góry dziękuję

 Za przygotowywanie zdaje sie jest 1pkt a za przetwarzanie 2pkt. Czy np sprzedaż mleka do mleczarni będzie się liczyła czy tu chodzi o sprzedaż bezpośrednią z gospodarstwa? Czyli jak sprzedam mleko 1pkt a jak masło 2pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Witam
Mam zamiar składac wniosek o premie MR 2015. Mam kilka pytań.

Za brak szkoły rolniczej (mam średnie) otrzymam 0punktów, a wykształcenie  i tak trzeba uzupełnić w ciągu 3 lat. (to rozumiem)

0,25 punktu za każdy ha uzytków rolnych powyżej wymaganej średniej. Pytanie czy na chwile obecną (wyjściowa sytuacja gospodarstwa) czy po zrealizowaniu biznesplanu (docelowa sytuacja gospodarstwa)? W moim przypadku jest tak że mam 12ha a za jakiś czas będę miał kolejne 12ha (w tym użytki leśne). 10% wzrost ekonomiczny gospodarstwa gwarantowany :)

zobowiązanie do uczestnictwa w unijnym systemie jakości lub krajowym systemie jakości, o którym mowa w działaniu „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych” objętym Programem – przyznaje się 2 punkty.  Ktoś wie coś więcej na ten temat?

w zakresie innowacyjności za postęp biologiczny, organizację produkcji, nowoczesne technologie produkcji lub innowacyjny produkt – przyznaje się po 1 punkcie za każdy z tych obszarów, jednak nie więcej niż 2 punkty; Wiem że już to było, ale nic konkretnego nie wiadomo.

Teraz pytanie dot. wykaz rodzajów inwestycji w zakresie ochrony środowiska - załacznik nr2

zPlanuj wyposazyć sie w zakup
Lp 64 (rozrzutnik obornika) 1) + 65 1) i 2) deflektory (klapy, osłony) kierunku rozrzutu obornika. J est ktoś w temacie? Czy z metalfach N267/1 6t zakwalifikuje sie pod punkt 65 2)?

Lp69 Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby). Moge wciągnąć pod to agregat uprawowo-siewny + siewnik z redlicą tarczową np (KONGSKILDE EcoLine
)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Panowie doradźcie wniosek o płatność złożyłem 15 lipca potem kobieta co go prowadzi dzwoniła że jedna działka mi się nie zgadza więc poradziła mi wycofać wniosek i zrobić zmianę więc tak zrobiłem 23 wycofałem wniosek a 24 wysłałem pismo do dyrektora z prośbą o zmianę i właśnie nie mogę długo czekać z decyzją o zmianę ponieważ 8 września mija 180 dni jak otrzymałem decyzje . Czy da się zadzwonić do OR żeby jakoś to przyśpieszyć żeby zatwierdzili zmianę bo muszę jak najszybciej wysłać wniosek o płatność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W granicach 14 dni powinieneś mieć zatwierdzoną zmianę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

zadzwoń najpierw do kobiety, co wniosek Ci prowadzi i doradziła wycofanie działki - opisz jej wszystko i spytaj, czy da radę przyspieszyć zatwierdzenie zmiany. może ma siłę sprawczą, że podejdzie do odpowiedniego gabinetu i szepnie słówko komu trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Zaraz jade do RODR-u na szkolenie . Mają być babki z Agencji może dowiem się jeszcze czegoś w sprawie MR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Czy jak teraz rodzice przepiszą na mnie ziemię, to dostanę punkty za przejecie gospodarstwa i za różnice wieku?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Kupując zadeklarowany w biznesplanie ciągnik za kasę z MR muszę kupić nowy i mieć fakturę. A czy mogę kupić ciągnik nowy z zagranicy? Jak Agencja ustosunkuje się do takiej faktury?

Różnica w cenie to jakieś 30% za ten sam model z tym samym wyposażeniem :huh: .

Trochę denerwują mnie NASI dealerzy nie wiedzą już hieny ile brać za maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz kolego zakupić sprzęt z zagranicy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam .mam pytanie ponieważ mam 22 lata ukończyłem szkołę zawodową i zrobiłem też liceum dla dorosłych .Zapewne mam szanse teraz na złożenie wniosku na młodego rolnika .Gospodarstwo mam nieprzepisane .Ogólnie myślałem nad zakupem maszyn do gospodarstwa . W moim gospodarstwie jest produkcja mleczna , problem w tym ze w tych starych budynkach niema komfortu ani niczego tylko ciężka harówa .Dlatego pytam czy nie lepiej poczekać na pieniądze większe na budowę nowej obory ? i czy będe mógł z tego skorzystać , i kiedy można składać takie wnioski ? i czy do planowanej obory można , za resztę dofinansowana kupić maszyny rolnicze , czy tylko wtedy kredyt na maszyny ?. Pytam ponieważ mam mętlik w głowie zbyt dużo nie wiem o tych wszystkich dofinansowaniach .a chciał bym skorzystać z jak najlepszego wariantu .nie wiem czy da się jakoś połączyć postawienie obory z zakupem maszyn do gospodarstwa ? . Doradzcie co mam zrobić i  z jakiego dofinansowania skorzystać.Proszę o szczere odpowiedzi jak i wyrozumiałość z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na samym początku policz sobie czy masz wymaganą wielkość ekonomiczną gospodarstwa. Potem zobacz czy będziesz w stanie zebrać wymagane 15 punktów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Możesz powiedzieć jaki to ciągnik i w jaki sposób go kupujesz i gdzie?

 

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Kupując zadeklarowany w biznesplanie ciągnik za kasę z MR muszę kupić nowy i mieć fakturę. A czy mogę kupić ciągnik nowy z zagranicy? Jak Agencja ustosunkuje się do takiej faktury?

Różnica w cenie to jakieś 30% za ten sam model z tym samym wyposażeniem :huh: .

Trochę denerwują mnie NASI dealerzy nie wiedzą już hieny ile brać za maszyny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi niemam pojęcia jak oblicza się tą wielkość ekonomiczną. tak samo jak z tymi punktami też niewiem .

 

mam 24 Ha wszystkiego i mieszkam na obszarze noteci .czyli natura 2000

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkość ekonomiczną w przybliżeniu obliczysz na stronie kalkulator-so.pl. Podajesz tam uprawy jakie masz na działkach oraz dane dotyczące produkcji zwierzęcej o ile taka występuje. Jeśli na starcie wielkość wyjdzie ponad 13 000 to wstępnie kwalifikujesz się do złożenia wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fretaxi    obliczyłem +/- wyszło 36 607,16 euro.


jeśli wstępnie kwalifikuje się do złożenia wniosku . to z jakiego dofinansowania się ubiegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Napisałeś, że nie jesteś jeszcze właścicielem gospodarstwa i nie masz więcej jak 40 lat. Wychodzi więc, że wstępnie kwalifikujesz się do skorzystania z "Premii dla młodych rolników". 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

premia dla młodych rolników czyli  premia w wysokości  100 tyś zł .

a jesli  mi chodzi o postawienie nowej obory czyli te 500 tys ? to z tego niemogę skorzystać >?   zamiast premii 100 tyś .realizacja obory na nową  . załapie na obore ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz skorzystać. Ale w Twoim przypadku proponuję zacząć od MR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj