Polecane posty

Pawel328    635

Dla pewności w przyszlym tygodniu robie zmiany do wniosku gdybym sie na prawde zalapal bo pozniej moze nie byc juz czasu.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Panowie czy można premie przeznaczyć na budowę hali z konstrukcji stalowych w których będą stały maszyny i może słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

pawel328 przeslij linka to tego artykulu bo mam podobna sytuacje i chce sobie poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbinka09    0

A wie ktos w tym zalaczniku 1 do wyliczenia wartosci to ktory region to mazowsze i jak to wyliczyc wszystko dodac ile sie czego ma i podzielic na kurs €

 

Porosze o odp

 

Mazowsze to rejon C. A kwoty są w euro, więc się nie dzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

linka wam nie dam bo czytałem sobie gazetę, możecie poszukac na stronie tygodnika artykuł nosił nazwę: Młody
rolnik nowy nabór i premie.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Panowie a jak to jest z punktami za ekologie? Nie mozna by wrzucic jednego pola w kit w ekologie? Jak to dziala? 4 pkt moglyby sie przydac bo brakuje punktow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekPuka    0

Wiadomo coś jaka będzie kwota dopłat na ten rok? I kiedy można się spodziewać jej ogłoszenia bo już 4 sierpnia a pracownik ARiMR odpisał mi, że dalej nie wiedzą jak duże są środki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

tak jak zwykle dopłaty mają być przeliczane z 30 września.jaki będzie kurs,to się okaże.  


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

To prawda, że nie można kupować ziemi? Dzisiaj osoba, która wypełnia wnioski mi tak powiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza9    0

Mam pytanie bo chciałbym wziąć kredyt na zakup ziemie rolną i maszyny. Ale uczęszczam do technikum o zupełnie innym kierunku poniewasz w moim mieście i jego obrzerzach nie mam szkoły o profilu rolniczym. A czytałem że aby wzięść taki kredyt to trzeba posiadać wykrztałcenie rolnicze lub przepracować od 3 do 5 lat na gospodarstwie ( aby mieć R3). Moje pytanie jest czy to jest prawda ( z tym przepracowaniem 3-5 lat ) i co trzeba mieć do uzskania kredytu na zakup działki i maszyn rolniczych.A jeszcze jedno pytanie czy ten kredyt na rozpoczęcie działalności rolnej można pozskać z młodego rolnika lub czy są dofinasowania z uni na począdku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

żeby mieć staż w rolnictwie o którym piszesz musisz być ubezpieczony jako domownik w KRUS, co do kredytów preferencyjnych w nowej perspektywie to musisz mieć wykształcenie albo zobowiążesz się że je uzupełnisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

mam pytanie po części związane z młodym rolnikiem.

Otóż mam taką sytuacje że mój ojciec dzierżawi ziemię od osoby która opłaca krus (ale pracuje na umowę o dzieło) ale nigdy nie składała wniosku o dopłaty bezpośrednie i dopiero jak mój ojciec zaczął uprawiać pierwszy raz złożył wniosek o dopłaty. I tu moje pytanie czy mógłbym wydzierżawić od tej osoby ziemię na potrzeby młodego rolnika tzn podpisać umowę dzierżawy na 10 lat w gminie a to osoba mogłaby by sobie dalej opłacać krus? czy te umowy zawarte w gminie są gdzieś zgłaszane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Czas leci. Właśnie mijają 4 tygodnie jak czekam na przelew. Dzwoniłem tydzień temu do Agencji i powiedzieli mi, że polecenie przelewu już poszło, ale do tej pory na koncie pusto. Czy ktoś z lubelskiego też czekał tak długo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zdarzało się, że ludzie czekali po 5-6 tygodni ale były to skrajne przypadki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Panowie a jak to jest z punktami za ekologie? Nie mozna by wrzucic jednego pola w kit w ekologie? Jak to dziala? 4 pkt moglyby sie przydac bo brakuje punktow...

 

Albo całe gospodarstwo masz w ekologi albo wcale nie można mieć tylko części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekPuka    0

Wie ktoś może czy nie ma żadnych problemów z gruntami rolnymi, które wchodzą w skład 0bszaru Natura 2000 przy składaniu na MR.

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter84    0

Witam. Prawdopodobnie załapię się na MR jeśli dorzucą pieniędzy (jestem na 13 tysięcy którymś tam miejscu). Papiery do odpisu mam właściwie gotowe wiec już mógłbym załatwiać sprawę, niestety okazało się, że 2 działki x-lat temu zmieniły numerację. Notariusz kazał mi zrobić synchronizację geodezyjną tychże działek. Geodeta właśnie kończy robotę ale.... oznajmił przy okazji (okraszając rzecz siarczystymi jobami) że uprawomocnienie papieru, który właśnie tworzy w Starostwie w Krakowie potrwać może 2 miesiące albo więcej :/ Nie byłoby pewnie problemu, najwyżej ojciec przepisał by mi  resztę gosp. na własność a te problematyczne działki puścił mi w dzierżawę.  Tyle, że mamy tzw. dopłatę niezwiązaną do tytoniu. O ile mi wiadomo, żeby przeszła z ojca na mnie, musi mi odpisać na własność gospodarstwo w całości, co do m. kw. Jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu. Czy ma może ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

ArekPuka oczywiście, że nie. Takie grunty rolne mogą być deklarowane we wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

niedługo nowy nabór, wiadomo cos co w sprawie tych co skladali w zeszlym roku i sie nie zalapali? będą brani pod uwage teraz czy trzeba jeszcze raz skladac wszystko od nowa , orientuje się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba będzie składać nowy wniosek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj