Polecane posty

Zawisza    256

Panowie, poważnie wczoraj powiedzieli że dziś ma się ukazać, jak widać dmuchają w balona jak sie da :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Przy dzisiejszych cenach mleka i wgl wszystkiego to tylko kredyty brać :/ nie dość że ch*jowo ze wszystkim to jeszcze oni czlowieka odbijają. A łysy się chwali jakie to miliony idą na wieś i jak to wszystko umie ogarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak trochę z innej beczki na poprawę humoru ;)



polecam dobrze oddaje sytuacje dotycząca nowego wymagania z nowego naboru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

 z tą aktualizacją to jest coś podejrzane nikt nic niewie nikt nic nie słyszał nie zdziwje się jak za jakiś czas ogłoszą że się komisja jednak się nie zgodziła

kolego jak pisali w tygodniku topagrar ma być dołożone.tylko czas na złożenie dokumentów będzie miesiąc.

a to krótki okres...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Pisałem wam już 2 razy - Ministerstwo i agencje podpuszczają i sieją ploty, bo wybory idą. A że nie chcą spaść ze stołka jak się opozycja dorwie do władzy i swoich zacznie obsadzać na stanowiskach, to obiecują ile się da. 

 

Czytajcie ze zrozumieniem to co pisze agencja w komunikatach! Na NIEFORMALNYM SPOTKANIU komisja zgodziła się przesunąć kasę na Młodego Rolnika. Tak więc zgoda jest, ale teraz wszystko musi przejść DROGĄ ADMINISTRACYJNĄ. I dopiero wtedy będzie aktualizacja listy. Tak więc nie ma co robić w gacie i sie stresować - nowa lista będzie kiedy będzie. Sawicki ostatnio powiedział że w przeciągu NAJBLIŻSZYCH TYGODNI lista zostanie zaktualizowana, a więc ten proces w Komisji Europejskiej jeszcze chwile potrwa. Ale szczerze wątpię aby to była wina agencji. Po prostu Unia żywi się papierem, i to przeniesienie środków na inne działanie przechodzi pewnie przez 10 rożnych biurek w 5 komisjach w Brukseli... 

 

A co do tego że miesiąc czasu to mało na załatwienie formalności, szczerze myślę że tydzień przy odrobinie zapału i kajaniu się przed urzędnikami śmiało wystarczy. Tylko w sytuacjach gdy się spieszy to nie zostawia się podanie na stercie innych do rozpatrzenia, tylko rozmawia żeby proces przyspieszyć, i załatwić od ręki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Jest gdzieś dostępne oficjalne pismo z ministerstwa o braku możliwości łączenia starego Młodego Rolnika z nową Modernizacją? 

A może będzie taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

http://www.agrofoto.pl/articles/strefa-premium-prow/nie-wszystkie-grunty-musza-byc-wlasnoscia-mlodego-rolnika/
Czyli nie trzeba mieć tego jednego hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba mieć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Totalny bez sens w agrobiznesie mowili ze trzeba mieć ta srednia krajowa a wychodzi na to że jeżeli ktos nie bedzie miał 20 ha -/+ na własnosc łacznie z dzierzawami to nie uzyska raczej tych 15pkt chyba ze ktos pieniadze bedzie inwestował w budowle bo jeżeli w maszyny to za to 0 punktow.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Bylismy dzis w Agencji i powiem wam trzeba bedzie ostro sciskac d**e bo inaczej nie uda sie otrzymac MR 2015 a jak nie przejdziesz nie bedziesz mial kolejnej szansy na zlozenie.. Na dzien dobry przy planie trzeba 5k i + notariusz itp.. Gospodartswo w 75% ma byc przekazane i takie tam informacje i wynik z moich pol, wyksztalcenie i itp wyszlo min 19pkt a mowia zeby miec najlepiej powyzej 20pkt albo i lepiej. Wiec Panowie trzeba duzo myslec aby nie wsadzic palca w... nie powiem gdzie ;)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

70 % masz mieć na własność kolego. Troszkę nie tak jak trzeba Ci to wytłumaczyli. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Oj 5% tylko ;) Ale ciezko bedzie nieprawdaz? :) powiedz jak bedzie z tym planem nawozowym i ekonomiczym? ;)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolejny tydzień bez aktualizacji teraz to już naprawdę nie wiadomo co robić czekać dalej czy szykować się do nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Bylismy dzis w Agencji i powiem wam trzeba bedzie ostro sciskac d**e bo inaczej nie uda sie otrzymac MR 2015 a jak nie przejdziesz nie bedziesz mial kolejnej szansy na zlozenie.. 

Rozumiem, że jak złożę teraz w nowym naborze i nie dostanę to w przyszłych naborach nie będę mógł składać? Gdzie jest to zapisane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam wszystkich, mam kilka pytań odnośnie naboru na młodego rolnika. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

1. Czy w dniu składania wniosku muszę mieć przynajmniej 1 ha na siebie a resztę np. 20ha mogę przejąć po decyzjii i czy w tym wypadku dostanę punkty za 21ha czy za te hektary które mam na siebie w chwili składania wniosku

 

2. Ile orientacyjnie kosztuje kompleksowe prowadzenie i wypełnienie wniosku na mr

 

3. czy za premię mogę wykonać inwestycję budowlaną- zmiana dachu i remont ścian, drzwi, posadzki, cement, drut (liczą się tylko koszty za materiały(dużo faktur) czy liczy się jedna faktura od firmy za kompleksowe wykonanie usługi- całego remontu).

 

4.czy część premii mogę przeznaczyć na utwardzenie placu - kostka brukowa

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalny bez sens w agrobiznesie mowili ze trzeba mieć ta srednia krajowa a wychodzi na to że jeżeli ktos nie bedzie miał 20 ha -/+ na własnosc łacznie z dzierzawami to nie uzyska raczej tych 15pkt chyba ze ktos pieniadze bedzie inwestował w budowle bo jeżeli w maszyny to za to 0 punktow.

Dlaczego 0 ? Wystarczy kupic troche maszyn środowiskowych i juz ma sie te 5pkt wszystko jest do ogarnięcia tylko troche bardziej pokomplioowane niz w poprzednich naborach a nawet bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekPuka    0

Czy ktoś orientuje się może jakie były budżety na młodego rolnika w latach poprzednich. Bo dostałem informację od ARiMR wynosi 717 mln. co ma wystarczyć na 29 tys. beneficjentów. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Byłem w biurze powiatowym, dopytywałem się to facet mówił że kolejny nabór będzie na początku przyszłego roku tak, żeby ci co się nie załapali, mieli możliwość próby w kolejnym lub będą zmienione przepisy. A mam pytanie, wyczytałem tu że nie będzie punktów za stopień bezrobocia tak jak to było w poprzednim naborze a tenże pracownik ARiMR mówił że będzie punktowane więc jak? Ogólnie mówił że jeśli jest wykształcenie rolnicze, średnią krajową gruntów to próg 15pkt nie jest wysokim pułapem. 


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Widzę, że ten pracownik ma sporą wiedzę. Szkoda tylko, że nie przeczytał rozporządzenia :) W tym naborze nie będzie pod uwagę brana stopa bezrobocia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zalapanie sie to wydaje mi sie ze nie ma co panikowac jesli ktoś osiągniete 15 pkt to nie powinien miec problemów z dostaniem sie pierwszy nabór jest najwięcej pieniędzy do tego jescze dochodzą te nowe wymagania które torche przesieja i zmiejszy sie liczba chętnych w stosunku do ubiegłorocznego naboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

składałem wniosek mialem poprawkę 15 lipca kiedy mogę sie spodziewać przelewu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EuroPlan    0

Witam wszystkich, mam kilka pytań odnośnie naboru na młodego rolnika. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

1. Czy w dniu składania wniosku muszę mieć przynajmniej 1 ha na siebie a resztę np. 20ha mogę przejąć po decyzjii i czy w tym wypadku dostanę punkty za 21ha czy za te hektary które mam na siebie w chwili składania wniosku

 

2. Ile orientacyjnie kosztuje kompleksowe prowadzenie i wypełnienie wniosku na mr

 

3. czy za premię mogę wykonać inwestycję budowlaną- zmiana dachu i remont ścian, drzwi, posadzki, cement, drut (liczą się tylko koszty za materiały(dużo faktur) czy liczy się jedna faktura od firmy za kompleksowe wykonanie usługi- całego remontu).

 

4.czy część premii mogę przeznaczyć na utwardzenie placu - kostka brukowa

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

ad 1. musisz rozpocząć urządzanie gospodarstwa najpóźniej 1 dzień przed złożeniem wniosku. Musisz wejść w posiadanie samoistne (np. własność) lub zależne (np. dzierżawa) co najmniej 1 ha użytków rolnych. Resztę (w tym również np dzierżawę planowną do przejęcia w na posiadanie samoistne) uzupełnisz później po przejęciu gospodarstwa. Punkty dostaniesz wg. wytycznych w rozporządzeniu proporcjonalnie do zadeklarowanej powierzchni w stanie docelowym gospodarstwa a nie w chwili składania (urzadzania gospodarstwa)

 

ad.2 kwestia negocjacji

 

ad. 3 w rozumieniu obecnych zapisów roporzadzenia (bez interpretacji lub wytycznych) należy posługiwać się definicją inwestycji budowlanych z prawa budowlanego (rozbudowa, przebudowa, modernizacja, dobudowa). Niewiadome jest jak postąpić w sprawie tymczasowych obiektów budowlanych, czy będą się kwalifikować jako budowa w kontekście 2 pkt. możliwych do osiągnięcia za sam charakter inwestycji do rozliczenia premii. W najbliższym czasie zdobędę stanowisko arimr w tej sprawie. Ważne jest aby zgodnie z przepisami inwestycja budowlana była na gruntach własnych. Co do sposobu rozliczenia inwestycji budowlanej brak jest konkretnej wytycznej. Należy założyć (na razie hipotetycznie) ogólną zasadę weryfikacji tych kosztów na podstawie kosztorysów inwestorskich (uproszczonych lub szczegółowych) w zależności os sposobu wykonawstwa:

- zlecony kompleksowo gdzie zakup materiałów po stronie Wykonawcy - kosztorys uproszczony - faktura za całość,

- system mieszany: kosztorys szczegółowy gdzie oddzielne faktury za materiały na Młodego rolnika i oddzielnie za robociznę 

- system mieszany gospodarczy, gdzie tylko faktury za materiały na Młodego a robocizna we własnym zakresie.

 

ad. 4.

Plac manewrowy to inwestycja w środek trwały więc TAK. Trzeba będzie oszacować jej wartość wg. prawdopodobnie w/w zasad kalkulacji kosztorysowych robót i później faktur/rachunków.

Dlaczego 0 ? Wystarczy kupic troche maszyn środowiskowych i juz ma sie te 5pkt wszystko jest do ogarnięcia tylko troche bardziej pokomplioowane niz w poprzednich naborach a nawet bardzo ;)

 

Wystarczy kupić trochę maszyn środowiskowych? i co z tym później zrobisz oddasz do muzeum? Kupujemy (Młodzi Rolnicy) co jest nam potrzebne a nie koniecznie daje punkty za ten cel... Ponadto zgodnie ze wzorem do wyliczenia tych punktów trzeba sporą część premii przeznaczyć na te zakupy żeby dostać chociaż punkt

Byłem w biurze powiatowym, dopytywałem się to facet mówił że kolejny nabór będzie na początku przyszłego roku tak, żeby ci co się nie załapali, mieli możliwość próby w kolejnym lub będą zmienione przepisy. A mam pytanie, wyczytałem tu że nie będzie punktów za stopień bezrobocia tak jak to było w poprzednim naborze a tenże pracownik ARiMR mówił że będzie punktowane więc jak? Ogólnie mówił że jeśli jest wykształcenie rolnicze, średnią krajową gruntów to próg 15pkt nie jest wysokim pułapem. 

 co do bezrobocia to wyjaśnił Freetaxi. Z moich informacji wynika, że może być nabór na początku przyszłego I kwartału a może nie być. Zależy pewnie od wyników parlamentarnych. Moja (i nie tylko moja) opinia jest taka, że ktoś komuś podrzuca "śmierdzące jajo" bo zasady nowego "Młodego Rolnika" to system pułapek i min zasadzonych na TYCH którzy mają stanowić o wymianie pokoleń na wsi. 

Jeśli chodzi o zalapanie sie to wydaje mi sie ze nie ma co panikowac jesli ktoś osiągniete 15 pkt to nie powinien miec problemów z dostaniem sie pierwszy nabór jest najwięcej pieniędzy do tego jescze dochodzą te nowe wymagania które torche przesieja i zmiejszy sie liczba chętnych w stosunku do ubiegłorocznego naboru

 

Panika jest dozwolona w tych województwach, gdzie wykorzystanie poprzedniego młodego rolnika było największe. Tam prawdopodobnie skończy się na jednym najbliższym naborze. W pozostałych województwach może być kilka naborów. Bo jak się zastanowić czym  są te marne pieniądze z nowego PROW 2014 - 2020 na 29 tyś młodych rolników w całym okresie programowania wobec (o ile się nie mylę) 23 tyś wniosków tylko w ostatnim naborze PROW 2007-2013?

 

dlatego nie tak łatwo będzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

 

Panika jest dozwolona w tych województwach, gdzie wykorzystanie poprzedniego młodego rolnika było największe. Tam prawdopodobnie skończy się na jednym najbliższym naborze. W pozostałych województwach może być kilka naborów. Bo jak się zastanowić czym  są te marne pieniądze z nowego PROW 2014 - 2020 na 29 tyś młodych rolników w całym okresie programowania wobec (o ile się nie mylę) 23 tyś wniosków tylko w ostatnim naborze PROW 2007-2013?

 

dlatego nie tak łatwo będzie ...

 

Nie za bardzo rozumiem co w tym roku ma województwo do tego kto dostanie premię (prócz tych 70% na własność, co jest mało istotne w porównaniu z ubiegłymi latami)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj