Polecane posty

Endriu42    11

Koledzy jak wygląda sprawa rozliczenia maszyny. Wystarczy kopia faktury potwierdzona przez AR i MR dalej w kopertę i do W-wy czy trzeba osobiście

Trzeba niestety odobiscie. Ponieważ ostemplują Ci oryginał faktury pieczątką że przedstawiono do rozliczenia mr i skserują to. Sama kopia nie wystarczy nawet potwierdzona w BP ARiMR.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do kolegów z warmińsko-mazurskiego. Ile czekaliście na "stówkę"? Wniosek złożony 29.czerwca,czyli już minął miesiąc a kasy nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Czy zwierzęta zakupione w 2015 po złożeniu wniosku o dopłaty, do gospodarstwa które mam przejąć liczą się do obliczenia wyjściowej wielkości ekonomicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Liczy się stan średni zwierząt w roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

Ja mam takie pytanie ile trwa pisanie wniosku? Kiedy zacząć aby zdążyć z tym wnioskiem? Jakie dane mam wziąć dla osoby która będzie pisać? Ile to wszystko będzie kosztować? Z góry dziękuję za informację :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na pewno dane dotyczące działek, upraw, produkcji zwierzęcej o ile jest. Twoje dane personalne, osób, które będą Ci przekazywać gospodarstwo. Wstępnie tyle.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

W planie rozwoju gospodarstwa podane są trzy etapy rozwoju gospodarstwa w kolejnych latach. Pierwszy etap mam zakończony (zakup z premii), a w kolejnym mam wybudowanie nowego budynku gospodarczego. Czy jest to zobowiązujące? Jeśli tak to czy można je zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Witam

Dziś rodzice przepisują na mnie ziemię i budynki i moje pytanie czy mam występować o numer gospodarstwa, czy mogę to zrobić po złożeniu wniosku na MR? I czy jak będę miał nr gospodarstwa to nie stanę się automatycznie kierującym?

Jeszcze jedno pytanie: jak wartość gospodarstwa będzie zaniżona czy mogą być później jakieś konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wstrzymaj się z tym numerem. Co do wyliczenia wielkości podajesz informacje na podstawie dopłat bezpośrednich więc i tak dojdą do ładu po weryfikacji wniosku. Weź pod uwagę, że mogą być też kontrole. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

A jeżeli chodzilo by o wartość gosp. wyrażoną w pln w akcie notarialnym to arimr to nie interesuje. Chyba że byłby to zakup w ramach rozliczenia premii.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

Czyzyk na razie niech przepiszą notarialnie gospodarstwo, a prowadzą dalej tak jak do tej pory. Z numerami producenta, przepisywaniem zwierząt wstrzymaj sie do ogłoszenia wyników naboru, listy rankingowej oraz otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy.


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Za prowadzenie gospodarstwa po jego zdaniu KRUS zabiera emerytury, więc jak rodzice nie zdadzą na Ciebie zwierząt i będą dalej widnieli jako właściciele będzie to podstawa do zabrania im emerytury, z kolei abyś ty mógł przejąć zwierzęta musisz mieć numer producenta od ARiMR i nr stada.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Dziwne bo uprawy liczą się jako plon główny w 2015 roku a o zwierzętach jest napisane że "stan średni zwierząt w roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy – w przypadku produkcji zwierzęcej." 

 

Wg mnie jeśli ktoś dokupił jakieś zwierzęta po tym jak złożył wniosek o dopłaty to powinno się to liczyć. Inaczej było by to ujęte jako nie średnia roczna tylko liczba zwierząt w momencie składania wniosku o dopłaty. Zwierzęta przecież mogą sprawdzić kiedy weszły stan w jakim roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

no właśnie mija mama chce przejść na emeryturę. A jak przejmę te zwierzęta i będę miał numer gospodarstwa a do czasu złożenia wniosku  MRnie będę nic sprzedawał i rejestrował to chyba nie zaliczą mi tego jako że jestem kierującym gospodarstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

no to fajnie, teraz chyba są 2 główne problemy żeby się nie wkopać na przyszłość:

 

- część osób będzie rezygnować ze starego MR, ewentualnie Ministerstwo przyzna co się da żeby nie stracić rozliczenia z Unii (a potem będą się przyglądać, bo inaczej i tak nie mają już czasu..)

 

- inni będą się zastanawiać czy ryzykować z tym 1 ha na przyszłość, zgłaszając się już na najbliższy nabór..

 

Mamy przecież:

 

Uznaje się, że osoba fizyczna rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa jako kierujący, jeżeli w szczególności wystąpiła o:

pomoc finansową związaną z działalnością rolniczą w ramach działań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, chyba że wystąpiła wyłącznie o pomoc w ramach działania „Ułatwianie startu młodym roinikom" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i nie przyznano jej tej pomocy albo przyznano pomoc, z tym że zostało stwierdzone wygaśnięcie decyzji o przyznaniu pomocy w przypadku, o którym mowa w § 17 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz. U. z 2014 r. poz. 201 i 501), albo uchylono decyzję o przyznaniu pomocy w przypadku, o którym mowa w § 17 ust. 4 tego rozporządzenia, lub

 

§4. 1. Uznaje się, że osoba fizyczna rozpoczęła urządzanie gospodarstwa, jeżeli stała się właścicielem lub weszła w posiadanie gospodarstwa o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha.

 

Jedno NIE wiąże się przecie z drugim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Dzwonił może ktoś do ARIMR lub Ministerstwa w sprawie aktualizacji listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

no właśnie mija mama chce przejść na emeryturę. A jak przejmę te zwierzęta i będę miał numer gospodarstwa a do czasu złożenia wniosku  MRnie będę nic sprzedawał i rejestrował to chyba nie zaliczą mi tego jako że jestem kierującym gospodarstwem?

 

Witam mam ten sam problem tato mógłby iść na emeryture już w maju , ale czakamy na ten nabór MR i nie przejmuje gospodarstwa bo posiadamy bydło mięsne i trzode . Nie możesz przejąć zwierząt masz to w rozporządzeniu 

 

3. Uznaje się, że osoba fizyczna rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa jako kierujący, zwłaszcza jeżeli:

_

_

 

2) była posiadaczem zwierząt gospodarskich objętych obowiązkiem zgłoszenia do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt, z wyłączeniem przypadku gdy była posiadaczem takich zwierząt w związku z:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Odpowiedź ARiMR na mojego maila w sprawie przesunięć:

"Odpowiadając na Pana zapytanie, przesłane do ARiMR 20 lipca 2015 r. pocztą
elektroniczną, informuję, że ostatnia aktualizacja listy rankingowej dla działania „Ułatwianie
startu młodym rolnikom” realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007-2013, miała miejsce 30 czerwca br. i była wynikiem bieżącej obsługi wniosków
o przyznanie premii dla młodych rolników.
Obecnie Agencja oczekuje na stanowisko Komisji Europejskiej dotyczące realokacji
środków finansowych, która umożliwiłaby przyznanie pomocy dla młodych rolników
kolejnym wnioskodawcom. Ponadto sfinalizowano zmianę przepisów prawnych, która
umożliwi wydatkowanie ewentualnie realokowanych środków w czasie ograniczonym
przepisami prawa UE. Zmiana ta polega m.in. na skróceniu czasu przewidzianego na złożenie
wniosku o płatność (a więc również na nabycie gospodarstwa). Ostatecznym terminem jest 30
września 2015 r."


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Wczoraj byłem w agencji w białymstoku, powiedziano mi że lista ma się ukazać dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

no i dobrze, że nie wierzysz bo listy nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.. jaja sobie z tym robią i tyle przedłużają to aby byle sięnie zdązyło złożyć wniosku o płatność  ani nowego wniosku na 2015 jak ktoś na stary się nie załapi


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

jaja będą jak nie ogłoszą do 20 sierpnia :)

 

tylko nikt się nie zastanawia, że nawet jeżeli ktoś będzie na tej liście, bo Ministerstwo musi się spieszyć z samym przydziałem tej kasy

to nie oznacza to, że w późniejszej już drobiazgowej weryfikacji (jak w nowym MR) może być różnie

 

Mało tego być może lepiej będzie zrezygnować z tego miejsca, żeby np. nie wpaść przez to wszystko w odsetki i kary od zwrotu z nie swoich błędów

 

decyzje trzeba będzie już niedługo podejmować

 

Bardzo ważnej jest jak pisałem wcześnie w starym MR, że:

 

"Rozpoczęcie prowadzenia działalności rolniczej

w gospodarstwie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a,
może nastąpić przed dniem wydania decyzji w spra-
wie przyznania pomocy, jednakże na wyłączne ryzyko
wnioskodawcy. W przypadku odmowy przyznania po-
mocy wnioskodawcy nie przysługuje roszczenie

o przyznanie pomocy"

 

W nowym nie dość że tego nie dodali, to jeszcze zmuszają do spełnienia tych wymogów już przy złożeniu wniosku. Zatem w takiej samej sytuacji będą osoby z tej aktualizowanej listy MR i w nowym programie...

Edytowano przez JanKropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 z tą aktualizacją to jest coś podejrzane nikt nic niewie nikt nic nie słyszał nie zdziwje się jak za jakiś czas ogłoszą że się komisja jednak się nie zgodziła

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zostanie PROW i kredyty fabryczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj