Polecane posty

Digifant    800

To długo czekałeś na przelew.  Ponad 2 miesiące. Ale miałeś jeszcze jakieś wezwania do poprawki w międzyczasie ?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

"a co ja mam powiedzieć, mi zabraknie niecałe 100 miejsc" - kolego ile podałeś hektarów?

13,75 mazowieckie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Tak,miałem poprawki,i późno ogólnie się wzieli za mój wniosek bo poprawki dopiero w czerwcu przyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

A czy ktoś składał wniosek o płatność w Elizówce na początku lipca i już dostał przelew ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

niestety w dniu skladania nie mialem. Teraz już mam

Edytowano przez czyzyk85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Średnia wojewódzka w mazowieckim to 8,55 ha. Wychodzi na to, że te 70 % to będzie 5,99 w zaokrągleniu. Resztę gospodarstwa możesz mieć jako dzierżawę.

Czyli jak w lubelskim mam na wlasnosc 6ha Czyli ponad 70% śr woj, i wezme w dzierżawę 10 ha to punkty dostanę za 16 ha czy za 6+1,8ha (30% własności) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za 10,48 ha (krajowa) dostaniesz 0 punktów za ziemię. Za każdy kolejny hektar powyżej tej powierzchni 0,25 pkt ale nie więcej niż 5 punktów.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekPuka    0

Punkty dostaję się w województwach powyżej średniej krajowej - za każdy hektar powyżej średniej WOJEWÓDZKIEJ dostaje się 0.25 pkt

a w przypadku województw o średniej poniżej średniej krajowej dajmy na to 8 ha, za każdy hektar powyżej średniej KRAJOWEJ dostaje się 0.25 pkt.

 

Czy ktoś zna jakieś źródło w którym jest napisane ile pieniędzy jest na lata 14-20 przeznaczonych na młodego rolnika, a jaka była w poprzednich latach? Skąd to twierdzenie, że w tym roku jest taka ogromna pula?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

czyli w województwach o średniej wyższej niż krajowa to średnia ilość ha w województwie to 0 pkt? czyli w podlaskim trzeba mieć powyżej 32 ha aby dostać 5 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Czy ktoś zna jakieś źródło w którym jest napisane ile pieniędzy jest na lata 14-20 przeznaczonych na młodego rolnika, a jaka była w poprzednich latach? Skąd to twierdzenie, że w tym roku jest taka ogromna pula?

ktoś w odr mówił mi chyba że pula na wszystkie lata jest właśnie śmiesznie niska, być może cyferki pomyliłem ale była chyba mowa o 28 tys na wszystkie lata także raczej niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Kolego w latach 2007-2013 gdyby nie przesunięcia to pula byla mniejsza. A biorąc pod uwagę ze w Polsce jest bardzo dużo młodych rolników względem innych państw to pula i tak jest bardzo duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Czy ktoś brał się już za nowy wniosek?

 

Chodzi mi o tabele 4.Oświadczenie o posiadanych i/lub zadeklarowanych do przejęcia działkach ewidencyjnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego przedstawionego w biznes planie.

 

kolumna 16 (Nr. identyfikacyjny EP) co to jest za numer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

Witam.

Ten nr w kolumnie 16 to po prostu nr ewidencyjny producenta ARiMR. Wskazujesz konkretnie od kogo będziesz miał ziemię.


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Czy jest jakis numer telefonu  do Warszawy dotyczący  przelewów ? poniewaz dieler mnie pogania ,a chciałbym sie dowiedzieć mniej wiecej kiedy planuja przeliczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A dowiadywałeś się u swojej osoby prowadzącej czy wniosek jest już zatwierdzony?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

a jeśli mój ojciec dzierżawi ziemię od osoby prywatnej a ona nie ma nr EP? wtedy co mam wpisać dane dzierżawcy i nr EP ojca czy dane ojca i jego nr EP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Około 2-3 tygodnie czeka się na przelew. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

a jeśli mój ojciec dzierżawi ziemię od osoby prywatnej a ona nie ma nr EP? wtedy co mam wpisać dane dzierżawcy i nr EP ojca czy dane ojca i jego nr EP?

Osoba od której dzierżawi nie składa wniosku o dopłaty bezpośrednie? Nie ma rejestrowanego żadnego stada zwierząt itp? Jeśli rzeczywiście nie, to zostawiasz puste, wypełniasz imię i nazwisko właściciela ziemi w 15 a ta kolumna 16 z kreską - .


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Dzwonilem teraz do Poznania i 13 lipca bylo wylane do Poznania wiec moze w nastepnym tyg beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Osoba od której dzierżawi nie składa wniosku o dopłaty bezpośrednie? Nie ma rejestrowanego żadnego stada zwierząt itp? Jeśli rzeczywiście nie, to zostawiasz puste, wypełniasz imię i nazwisko właściciela ziemi w 15 a ta kolumna 16 z kreską - .

 

Jak tak wpisuje to wyskakuje mi błąd ( jest czerwone pole)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

To generalnie robi sie problem, bo z Biznesplanem zintegrowana jest baza nr aktualnych producentów i nic "wymyślonego" tam nie wpiszesz. Hasło klucz: brak


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Dziękuje. Hasło klucz wchodzi. Bo kilka działek jest dzierżawionych od osoby starszej która ze względu na swój wiek nic nie uprawia od 3 lata a pozostałe to mieszczuchy mające działki po rodzicach na wsi wiec nie mają nr EP. Uważasz że tak będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

Uważasz że tak będzie dobrze?

Zdecydowanie.


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj