Polecane posty

podjadacz    18

kiedy w końcu zaktualizują tę listę ? dużo czasu nie ma a oni zwlekają i zwlekają.. a decyzja o przesunięciu była dawno temu.. mogli by chociaż oznaczyć tych co mogą się załapać po sierpniowym przesunięciu jakimś innym kolorem..

 

to czekanie to staje się już denerwujące bo nie wiadomo co robić.. może w końcu dadzą tę listę w tym tygodniu ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwoń jutro do MRiRW i zapytaj. Zobaczymy co Tobie powiedzą. 22 623 18 42.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

A czy przed złożeniem wniosku musi to być działka budowlana z pozwoleniem na budowę? Muszę posiadać projekt? Czy to wszystko załatwiam później?

Według mnie może być później w poprzednich naborach dopiero z rozliczeniem, czyli do 3 lat trzeba bylo dostarczyć wszystkie dokumenty.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tej chwili to składaj wniosek. Dokumenty dotyczące budowy będziesz sobie organizował później. O ile będą o nie wołać w ARiMR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Rozpoczęcie realizacji biznesplanu to może być tak jak w tym naborze nabycie gruntów w mojej ocenie.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Zadzwoń jutro do MRiRW i zapytaj. Zobaczymy co Tobie powiedzą. 22 623 18 42.

 

zadzwonię i zapytam bo ileż można czekać..


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141
 

Jestem ubezpieczony przy rodzicach w krus. Co najlepiej zrobić, aby można było przystąpić do złożenia wniosku MR?

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierwsza kwestia - musisz przejąć użytki rolne (minimum 1 ha przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy).


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

zadzwonię i zapytam bo ileż można czekać..

Przecież napisał freetaxi z 2 strony wstecz, że miało być ogłoszone w tym tygodniu, jednak nie ogłosili to znaczy że będzie na logikę pewnie w najbliższych dniach i nie musisz się tak gorączkować bo nie masz na to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Pierwsza kwestia - musisz przejąć użytki rolne (minimum 1 ha przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy).

 

A czy jeśli wniosek nie zostanie rozpatrzony pomyślnie, będę miał możliwość złożenia kolejnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak jeśli kolejny nabór odbędzie się w ciągu 12 miesięcy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CoToBedzie    0

freetaxi, dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedną kwestię, mianowicie atualnie jestem zatrudniony na umowę o pracę, muszę sie zwolnić czy mogę np zmienić umowę na umowę o dzieło czy coś w ten deseń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Musisz się zwolnić po wydaniu decyzji w ciągu 9 mies. i ubezp. się w KRUS. Umowa o dzieło wchodzi w grę ale musi być to dzieło a nie praca wykonywana ciągle bo wtedy jest to umowa zlecenie, która może być ale do połowy wysokości płacy minimalnej.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CoToBedzie    0

Endriu42, czyli na razie mogę sobie pracować, tylko muszę posiadać te minimum 1ha żeby złożyć wniosek, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dokładnie tak


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

A czy ta umowa na 1 ha musi być u notariusza czy zwykła na kolanie wystarczy? chodzi o dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@krzychu94 u notariusza. Na kolanie podejrzewam, że nie uznają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

witam wszystkich. Mam takie pytanie bo już sie pogubiłem czytając to wszystko. Chce złożyć wniosek na młodego rolnika rozumie ze w dniu złozenia wniosku musze mieć  hektar na siebie i mam czas 12mies aby zalapac sie na mlodego rolnika a co jesli GO NIE DOSTANE W TYM NABORZE i to bedzie ostatni nabor na MR przez nastepne 12mies nie bedzie zadnego to majac ten 1hek na siebie zamykam se droge do nastepnych naborow na MR??

 

Edytowano przez KOVU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak stracisz możliwość ubiegania się jeszcze raz jeśli nie będzie naboru w ciągu następnych 12 miesięcy

dziś o 10.30 konferencja  tej łysej p... może coś powie o aktualizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

wiec to jest troche petla na szyje bo praktycznie masz tylko 1 podejscie i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Jest tyle kasy do podziału że każdy kto osiągnie minimum punktowe młodego rolnika dostanie, więc już nie panikujcie. Tylko trzeba z głową, najpierw policzyć punkty, a potem przepisywać na siebie ziemię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Witam wszystkich,

Mam pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w postach poprzednich.

 

Aktualnie powadzę jednoosobową działałalność z której niestety nie uzyskuję żadnych dochodów. Jako że mieszkam na wsi i od najmłodszych lat pracowałem w gospodarstwie u rodziców postanowiłem  założyć własne i zacząć działać w tym kierunku . Plan i przemyślenie mam, aby to rozkręcić potrzebne jest tylko trochę funduszy, dlatego pomyślałem  o Młodym rolniku.

 

Czy jeżeli zawieszę działalność, nabędę 1h ziemi na początek i ubezpieczę się w KRUS to mogę złożyć wniosek o MR?

Istenieje jeszcze opcja przepisania gospodarstwa rodziców na mnie.

 

Tak czy tak firmę muszę chyba na pewno zamknąć, racja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Racja. Potem zdobądź minimum 1 ha ziemi a z ubezpieczeniem to chyba nie zwlekaj, bo jak zamkniesz firmę to wcale nie będziesz go miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj