Polecane posty

CoToBedzie    0

Witam! 

Czy w nowym naborze można przekazać pieniądze na budowę hali magazynowej, jeśli się nie ma działki budowlanej i pozwolenia, czy te pozwolenie dopiero się załatwia jak otrzyma pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

Przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny na minimum 1 ha. Od tego trzeba zacząć. 

 

 

a ten 1 ha to trzeba mieć na własność czy może być to też dzierżawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Chciałbym się upewnić czy jak przepisujemy w środę gospodarstwo na mnie to w następnej kolejności musimy:

1 iść do gminy z aktem po nakaz podatkowy

2 z nakazem podatkowym do KRUS żeby ubezpieczyć się jako rolnik

3 w agencji złożyć wniosek o nadanie numeru producenta i siedziby stada (przekazywane zwierzęta)

4 mając zaświadczenie o ubezpieczeniu i nr producenta złożyć wniosek o płatność

Czy muszę coś jeszcze gdzieś zgłaszać rejestrować czy to wszystko?

 Z góry dziękuję za odpowiedz. Wiem że pewnie gdzieś to jest w tym temacie ale nie mam czasu na przekopywanie tylu stron


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

czy wymiana pokrycia dachowego na budynku gospodarczym traktowana będzie jako inwestycja budowlana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

Chciałbym się upewnić czy jak przepisujemy w środę gospodarstwo na mnie to w następnej kolejności musimy:

1 iść do gminy z aktem po nakaz podatkowy

2 z nakazem podatkowym do KRUS żeby ubezpieczyć się jako rolnik

3 w agencji złożyć wniosek o nadanie numeru producenta i siedziby stada (przekazywane zwierzęta)

4 mając zaświadczenie o ubezpieczeniu i nr producenta złożyć wniosek o płatność

Czy muszę coś jeszcze gdzieś zgłaszać rejestrować czy to wszystko?

 Z góry dziękuję za odpowiedz. Wiem że pewnie gdzieś to jest w tym temacie ale nie mam czasu na przekopywanie tylu stron

 

chyba tego wszystkiego nie ma w tym rozporządzeniu i trochę przesadziałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

a ten 1 ha to trzeba mieć na własność czy może być to też dzierżawa?

może być dzierżawa

Witam!

Czy w nowym naborze można przekazać pieniądze na budowę hali magazynowej, jeśli się nie ma działki budowlanej i pozwolenia, czy te pozwolenie dopiero się załatwia jak otrzyma pieniądze?

Możesz budować ale na własnej działce

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Tak kukurydza to zboże:-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

Witam wszystkich. Mam takie pytanie bo już sie pogubiłem czytając to wszystko. Chce złożyć wniosek na młodego rolnika i czy w dniu złozenia wniosku musze mieć  hektar na siebie a póżniej jak bym dostał premie musiał bym w ciągu 3 lat miec srednią krajową czy w dniu składania wniosku musze miec odrazu przepisaną srednią krajową?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja skladam wniosek niemając hektarów jak podpisze kwit to wtedy 180 dni na przejecie mam


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

To może się kolega zdziwić, bo żadnych kwitów nie dają do podpisania:-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

aha czyli jest taka mozłiwośc aby złożyć wniosek na młodego rolnika bez ziemi albo miec 1 hektar i w ciągu tych 180 dni trzeba przepisać ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Tak trzeba mieć 1 ha zlozyc wniosek o przyznanie pomocy a pozniej nabyć resztę gruntów zgodnie z biznesplanem i złożyć pierwszy wniosek o płatność.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Czyli jak nie wyjdzie to zamyka się drogę w kolejnych naborach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Może tak się zdarzyć, że ktoś przez urządzanie gosp. odpadnie.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile nie będzie naboru przez najbliższe 12 miesięcy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

chyba tego wszystkiego nie ma w tym rozporządzeniu i trochę przesadziałeś

 

Ale ja załapałem się  na to co dołożyli w kwietniu do naboru z 2014 roku. I tata przepisuje na mnie ziemię budynki krowy i trochę sprzętu


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Panowie w naborze 2007-2013 jezeli kupiło sie maszyne nową ale z 2013 roku to nie bedzie problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Jeszcze pytanie do zorientowanych żeby wyprowadzili mnie z błędu jeśli źle to rozumiem o tuż w rozporządzeniu jest coś takiego

 

o powierzchni użytków rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803) w brzmieniu obowiązującym w dniu 12 grudnia 2014 r., równej powierzchni minimalnej, którą stanowi co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, 

                                                          
a w przypadku gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie oraz nie
większej niż 300 ha, 
 
czyli w np województwie w którym średnia wielkość gospodarstwa jest mniejsza od krajowej na własność trzeba mieć 70% średniej wojewódzkiej?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CoToBedzie    0

Możesz budować ale na własnej działce

 

 

A czy przed złożeniem wniosku musi to być działka budowlana z pozwoleniem na budowę? Muszę posiadać projekt? Czy to wszystko załatwiam później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj