Polecane posty

ralnik111    0

Jak udokumentować co najmniej 4- letni staż pracy w rolnictwie?

     

    5) wykształcenie średnie oraz co najmniej 4-letni staż pracy w rolnictwie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Staż możesz udokumentować ubezpieczeniem jako domownik. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralnik111    0

Ja mam taką sytuację że studiuje dziennie i jak jestem w domu i w wakacje to pracuje w gospodarstwie. Czy to liczy się jako ubezpieczenie jako domownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Nie liczy się niestety.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Jadę za chwilę na jakieś szkolenie informacyjne do mojego ODR'u dotyczące nowego naboru MR. Nie wiem czego się tam spodziewać, po tym co przeczytałem tutaj o aktualnym stanie wiedzy ludzi z ODR'u ;)

 

Byłem i generalnie mądrzejsi od nas oni nie są. Gość co prowadził prezentacje o MR nie powiedział w sumie niczego więcej, a babki siedzące obok mnie z ODru co chwilę dyskutowały ze sobą, czy on dobrze mówi czy źle.

 

Aha i jeszcze z tymi 100% premii na gospodarstwo. 70% ma być włożone w środki trwałe (ziemia, maszyny), a reszta na "gospodarstwo". Nie czytałem rozporządzenia to nie wiem czy jest to to dokładnie określone czy ta reszta ma być udokumentowana (np. faktury na nawozy), czy nie. Jeśli nie, to zostaje po staremu.

 

Co do obecnych list. Był przedstawiciel z lubelskiej agencji i mówił, że pierwszą transzę przesunięć oni sami mają już gotową i mogliby już dziś wysyłać pisma o przyznaniu premii, ale wciąż nie mają zgody z "centrali polskiej", jak on to nazwał. A druga transza jeszcze czeka na zgodę KE, o ile dobrze zrozumiałem. Aha, jeśli ktoś jest z lubelskiego, to mówił, ze w tej pierwszej transzy przesunięć listy w lubelskim dostało +/- 200 osób. 

 

Mówił jeszcze, że rozporządzenie modernizacji zostanie ogłoszone na przełomie lipca i sierpnia, może nawet w przyszłym tygodniu.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to pytać, bo konferencja trwała w sumie 2h i cięzko wszystko spamiętac, a jak ktoś zapyta o cośto może sobie przypomnę ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

przecież premia ma być dzielona w proporcjach 80% i 20% po zrealizowaniu inwestycji więc nie wiem skąd oni te 70% na gospodarstwo wzieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chyba im chodziło o poziom wydatkowania premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

 

 

Co do obecnych list. Był przedstawiciel z lubelskiej agencji i mówił, że pierwszą transzę przesunięć oni sami mają już gotową i mogliby już dziś wysyłać pisma o przyznaniu premii, ale wciąż nie mają zgody z "centrali polskiej", jak on to nazwał. A druga transza jeszcze czeka na zgodę KE, o ile dobrze zrozumiałem. Aha, jeśli ktoś jest z lubelskiego, to mówił, ze w tej pierwszej transzy przesunięć listy w lubelskim dostało +/- 200 osób. 

 

Jeśli mówili prawdę z tymi 200 osobami w lubelskim to by załapały się osoby gdzieś do miejsca 13200 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem i generalnie mądrzejsi od nas oni nie są. Gość co prowadził prezentacje o MR nie powiedział w sumie niczego więcej, a babki siedzące obok mnie z ODru co chwilę dyskutowały ze sobą, czy on dobrze mówi czy źle.

 

Aha i jeszcze z tymi 100% premii na gospodarstwo. 70% ma być włożone w środki trwałe (ziemia, maszyny), a reszta na "gospodarstwo". Nie czytałem rozporządzenia to nie wiem czy jest to to dokładnie określone czy ta reszta ma być udokumentowana (np. faktury na nawozy), czy nie. Jeśli nie, to zostaje po staremu.

 

Co do obecnych list. Był przedstawiciel z lubelskiej agencji i mówił, że pierwszą transzę przesunięć oni sami mają już gotową i mogliby już dziś wysyłać pisma o przyznaniu premii, ale wciąż nie mają zgody z "centrali polskiej", jak on to nazwał. A druga transza jeszcze czeka na zgodę KE, o ile dobrze zrozumiałem. Aha, jeśli ktoś jest z lubelskiego, to mówił, ze w tej pierwszej transzy przesunięć listy w lubelskim dostało +/- 200 osób. 

 

Mówił jeszcze, że rozporządzenie modernizacji zostanie ogłoszone na przełomie lipca i sierpnia, może nawet w przyszłym tygodniu.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to pytać, bo konferencja trwała w sumie 2h i cięzko wszystko spamiętac, a jak ktoś zapyta o cośto może sobie przypomnę ;)

 

Mówili ile miejsc ok mogą zaktualizować jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Nie, chyba, że pod koniec kiedy wyszedłem, ale wątpię. Tam głównie chodziło o prow 14-20, o poprzednim wspominali tylko okazjonalnie. 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

pytanie witam wszyskkich mam okazje przejac male gospodarstwo rolne ok 10h ale chcial bym je troche powiekszyc do ok 30h czy jest mozliwosc uzyskania jakiejs dotacji na zakup ziemi jak i maszyn jak tak to jakie warunki trzeba spelnic?pozdrawiam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekPuka    0

Tutaj masz rozporządzenie. Wszystko w nim jest opisane. No oczywiście oprócz tego jak punktują biznesplan.

Wg. mnie jeśli masz średnią krajową i wykształcenie rolnicze, i uda osiągnąć Ci się te 15 pkt. o których mowa w tym rozporządzeniu to dotacje dostaniesz ;-)

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/D2015000098201.pdf

Edytowano przez ArekPuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Jeśli mówili prawdę z tymi 200 osobami w lubelskim to by załapały się osoby gdzieś do miejsca 13200 :(

 

Czemu akurat 13200? Wg informacji mają dołożyć pieniędzy dla około 2700 MR licząc z listy, czyli do ok. 14000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zwykła pomyłka matematyczna :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Panowie przeczytajcie ze zrozumienie 200 osób w Lubelskim nie Polsce :) Byłem wczoraj w DODR chciałem dopytać się w związku z nowym naborem na MR , z którego chce skorzystać , ale niekompetentność pań tam pracujących poraziła mnie .Kompletny brak wiedzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@apacz13 nie koniecznie ich nie kompetencja, a raczej sposób przygotowania tego naboru przez ludzi wyżej. One tak samo jak młodzi rolnicy czekają na informacje i wytyczne. Pewnie same tyle się dowiedziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

@k0b może i masz racje , Ale kto ma nam w tym pomóc jak nie oni . Coraz więcej komplikacji i biurokracji tragedia , i w dodatku jeszcze nabór w wakcje czyli żniwa .Zamiast ułatwić i pomagać młodym to rzucają kłody pod nogi , ale jakość trzebabędzie to rozgryść i dać rade :) ! U mnie szkolenie na MR dopiero 7 sierpnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Czemu akurat 13200? Wg informacji mają dołożyć pieniędzy dla około 2700 MR licząc z listy, czyli do ok. 14000.

chodziło mi o to że jak napisał Rangiz  lubelskim ma dostać koło 200 osób, a na liście dwusetna osoba była na 13200 którymś miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozliczasz się z cen brutto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141
 

Panowie co kryje się pod słowami urządzanie gospodarstwa i prowadzenie gospodarstwa w tym zdaniu?

 

 

,,Najważniejsza zmiana polega na tym, że wsparcie będzie przyznawane tylko tym wnioskodawcom, którzy już rozpoczęli urządzanie gospodarstwa rolnego i prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący rozpoczną po złożeniu wniosku o premię.''

 

 Co dokładnie trzeba zrobić w tym kierunku, żeby mieć możliwość złożenia wniosku?

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny na minimum 1 ha. Od tego trzeba zacząć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

 

 

Panowie co kryje się pod słowami urządzanie gospodarstwa i prowadzenie gospodarstwa w tym zdaniu?

 

 

,,Najważniejsza zmiana polega na tym, że wsparcie będzie przyznawane tylko tym wnioskodawcom, którzy już rozpoczęli urządzanie gospodarstwa rolnego i prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący rozpoczną po złożeniu wniosku o premię.''

 

 Co dokładnie trzeba zrobić w tym kierunku, żeby mieć możliwość złożenia wniosku?

 

urządzanie gospodarstwa to w wielkim uproszczeniu że po prostu posiadasz ziemię lecz nie czerpałeś z niej profitów z funduszy unijnych (dopłaty bezpośrednie, kredyty z dopłatą unijną...). biorąc na ziemię dopłaty już jesteś kierującym gospodarstwem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Czyli jeśli jestem właścicielem ziemi od lutego i złożyłem już wniosek o dopłaty bezpośrednie to już nici z premi dla mlodego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj