Polecane posty

JanKropka    7

czyli piszecie ze kasy ma starczyć na jakieś 30 tys wniosków z kwoty 718 mln zl

 

jak to sie ma do wczesniejszych lat, tzn duzo/malo?

 

bo przecie maj-czerwiec 2014 poszlo 23 tys wnioskow,

 

w 2011 r. poszlo 8 600 wnioskow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Mln euro nie zł. Ale wymóg 70 % gruntów na własność strasznie przesieje chętnych. I bez wykształcenia too nie takie proste będzie mieć te 15 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Informacje na temat punktacji znajdziesz w rozporządzeniu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi mugł byś użyć swych kontaktów i dowiedzieć się kiedy będzie ta nowa lista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pisałem, że według moich informacji ma być w tym tygodniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki obyś miał racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Jestem na liście 145** jak sądzicie dostane pieniądze z tego przesuniecia czy trzeba składać wniosek na nowy nabór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Cześć cześć, składałem wniosek na MR 2014 ale jestem jakoś daleko na liście (17 tyś.) i myślę, że z tego już nic nie dostanę... Gospodarstwo przejąłem na koniec października 2014 wraz ze wszystkimi budynkami, zwięrzętami itd. I tu jest problem bo podobno mając zwierzęta na siebie i złożony wniosek o płatności obszarowe już nie mogę składać wniosku na MR 2015... Czy to prawda? Trochę mnie to irytuje bo mając 19 lat, ucząc się w szkole rolniczej, posiadając niecały rok gospodarstwo nie mogę uzyskać premii, katastrofa jak tu się rozwijać...

Też jestem w szoku i cały poddenerwowany. Mam również 19 lat i uczę się w szkole rolniczej. Chciałem wystartować w nowym naborze, ale nie wiem czy bd mógł. Na razie w ARiMR kazali mi czekać. Nabyłem w drodze spadku ok 2 ha ziemi po zmarłym ojcu. Mówiono mi, że jeżeli się uczę to mam 12 miesięcy od zbycia ziemi po zakończeniu szkoły. W rozporządzeniu jest zapis, że 12 miesięcy od pełnoletności, a minęło już 16 miesięcy. Naprawdę nie rozumiem tego. Człowiek zostaje pokrzywdzony przez los po stracie ojca, chce pracować na roli, a państwo tym bardziej utrudnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możliwości kolego masz tylko trzeba pomyśleć jak się za to zabrać o ile nie wystąpiłeś o dopłaty bezpośrednie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ty kolego chyba składałeś wniosek o dopłaty bezpośrednie więc według rozporządzenia sprawę masz z głowy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1000

freetaxi mam prośbę. Możesz mi wytłumaczyć jak obliczać ile pkt będę miał z tych inwestycji ? Bo nie wiem jak do tego wzoru podstawić a konkretnie chodzi o udział wartości inwestycji w kwocie premii (nie więcej niż 1) to co pod tą literkę podstawić ? Czyli jak ta konkretna inwestycja będzie mnie kosztowała np. 8000 zl to podstawić 0.10 czyli 10% z 80000zl ? to o to chodzi ? I jeszcze jedno pytanie jak jest z tym 1 ha trzeba go mieć przed decyzją o przyznaniu pomocy czy nie bo dzisiaj byłem w odr i mówią mi że nie trzeba mieć na siebie ??

Edytowano przez themrsakmejek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Dziś zadzwoniła do mnie pani która prowadzi mój wniosek o płatność i wyszło że muszę jedną działke z wykazu działek wyrzucić ponieważ nie ma jej w akcie notarialnym wiec dziś wycofałem wniosek o płatność a jutro mam zamiar wysłać prośbę o zmianę we wniosku o przyznanie pomocy i wysłać już bez tej działki i mam pytanko czy tylko robie zmianę w oświadczeniu o posiadanych działkach ewidencyjnych we wniosku o pomoc czy też w planie rozwoju gospodarstwa i czy wysyłam tylko pierwszą i ostatnią stronę wniosku???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wyrzuciłeś działkę więc zapewne zmieni się też ESU więc trzeba zaktualizować PRG.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, tak więc zadaje je tutaj. średnia pola mojego województwa wynosi ponad 3 ha, Czy jeżeli nie mam przepisanego na mnie pola a mam podpisane umowy dzierżaw notarialne podbite na 10 lat a jest tego 5 ha to czy spełniam warunek tej średniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W takim razie ESU się nie zmienia. Wyrzuć działkę i po sprawie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

zaraz bo czegos nie rozumiem,  w nowym mr  jest zapis ze osoba zaczela urzadzenia gospodarstwa nie wczesniej niz 12 miesiecy przed dniem zlozenia wniosku.  czyli jak ktos nie ma ani kawalka ziemi w tej chwili na wlasnosc, to juz nie moze zlozyc wniosku w nowym naborze? bo musial ta ziemie nabyc rok temu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,

 

Odnośnie rozporządzenia,

punkty przyznawane za:

 

"w zakresie innowacyjności za postęp biologiczny, organizację produkcji, nowoczesne technologie produkcji lub innowacyjny produkt.."    <--- może ktoś mi wytłumaczyć co konkretne ustawodawca ma na myśli ?

 

Kolejno, punkty przyznawane za udział w szkoleniach. Czy wystarczy oświadczenie wydane przez np. Centrale Nasienną lub firmę zajmującą się produkcją zbóż, ŚOR, nawozów że brałem udział w takim i takim szkoleniu dnia takiego i takiego ?

 

Ostatnia sprawa to "zobowiązanie do przygotowywania planu nawozowego". Prowadzę tylko produkcję roślinną. Jest szansa dostać za to punkty ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralnik111    0

Witam ;)

 

6) różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa a młodym rolnikiem:

    a) powyżej 15 do 25 lat – przyznaje się 1 punkt,

    B) powyżej 25 lat – przyznaje się 2 punkty;

7) przejmowanie gospodarstwa w całości lub tworzenie gospodarstwa z gospodarstw przejętych w całości – przyznaje się 3 punkty.

 

5. W przypadku kryteriów wyboru, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, punkty przyznaje się, jeżeli młody rolnik nabywa gospodarstwo na własność.

 

Może ktoś wie o co chodzi dokładnie z tym nabyciem gospodarstwa na własność? Trzeba nabyć całość na własność czy można np. 70% minimalnej wielkości ( średnia krajowa lub wojewódzka) a pozostała część może być dzierżawiona od przekazującego?. Co zrobić w przypadku gdy przekazujący nie ma jeszcze wieku emerytalnego i musi zostawić sobie w posiadanie 1 ha przeliczeniowy aby opłacać składkę KRUS?

Edytowano przez ralnik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekp24    0

Witam

Śledze ten wątek na bieżąco od kilkuset stron  B)

Mam kilka pytań do nowego naboru:

1. Który dokładnie to jest rok bazowy do obliczania SO gospodarstwa ?

2. Czy do obliczania SO mogę posłużyć się tzw "SO 2010" ?

3. Na ile lat musi być dzierżawa od j.s.t. i od osób fizycznych żeby liczyła się do powierzchni, i do SO ?

4. Czy jak mam wykształcenie średnie nierolnicze to nie musiałbym robić żadnych kursów tylko nabiłoby mi 3 lata stażu i wykształcenie byłoby uzupełnione czy musiałbym zrobić kurs R3?

Edytowano przez tomekp24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj